Палаци з казок Шагразади - Казкова Велика Мечеть Шейха Заїда

24 ноября 2017 Время поездки: с 05 ноября 2017 по 05 ноября 2017
Репутация: +4089.5
Добавить в друзья
Написать письмо

«Шагріяр та Шегерзадою посідали до розмови, молодша сестра відізвалася до старшої: „На Бога, моя сестро, розкажи нам яку історію, щоб ми при тім не заснули". Шегерзада відповіла: „Дуже радо, коли сей благородний король мені позволить“. Король урадувався тим, бо був подразнений, і сказав: „Розказуй“._ І так почала Шегерзада оповідати»(з першого перекладу з арабської мови на українську «Тисячі й однієї ночі» 1891р)  

Повертаюсь до своїх  подорожей країною зі сторінок історій та казок  «Тисячі й однієї ночі». Я вже поділилася прекрасними  готелями, які я відвідувала під час моєї поїздки в ОАЕ.  Час написати про чарівні місця, розпочну  з мандрів до Великої мечеті Шейха Заїда. 

Відвідування однієї з прекрасних мечетей світу є у кожному листі  екскурсій від туристичного агента . Велика мечеть Шейха Заїда займає два роки поспіль 2 місце в світовому рейтингу Travelers Choice for Landmarks як найулюбленіша пам'ятка світу ( перше місце за  віддано Ангкор-Ват)

У більшості екскурсій до мечеті Шейха Заїда пропонується разом з відвідуванням Феррарі парку. Часу у стандартній екскурсії на перебування в мечеті і на території мечеті не вистачає що б відчути велич пишноти цієї мечеті. Деякі готелі Еміратів надають послуги з безкоштовного трансферу для своїх гостей до цієї мечеті, я запитала на рецепшен свого готелю і розповіли коли і в яку годину є  цей трансфер.

Можливо самостійно дістався до Абу-Дабі на автобусі з автовокзалу Al Ghubaiba Bus Station у Дубаї знаходиться за кілька кроків від станції метро Al Ghubaiba.  Автобуси кожні 20 хвилин, маршрути до  готель Emirates Palace і Велика мечеть Шейха Заїда.

Прямуймо до міста  Абу-Дабі.  Проїжджаючи  через магістраль у Дубаї, проїжджаючи через порт Jebel Ali Port, найбільший порт у світі, який розташовується поруч з найбільшою зоною " Free Zone " на Близькому Сході, де знаходиться понад 3500 великих компаній з усього світу , ми бачимо як велично піднімається з прекрасних садів  та  видима з кожного мосту  островів  Абу-Дабі та міста Абу-Дабі - Велика мечеть Шейха Заїда. 

Омріяний проект  засновника та першого президента ОАЕ видатного Шейха Заїда , який також був похований на цьому місці . Мечеть побудована в період з 1996 по 2007 рр. Мечеть вміщує до 50 000 людей і є однією з небагатьох цього регіону, відкритою для не мусульман. Це значає, що відвідувачі з усього світу можуть пройти через найбільший в світі килим ручної роботи, поглянути на одну з найбільших світових люстр і захоплюватися злиттям архітектурних стилів фатимідів, мамлюків та османів, представляючи три різні ісламські династії.

Велика мечеть Шейха Заїда – це сучасний шедевр архітектури та дизайну, де більше ніж 80 мармурових куполів на даху, що тримають на 1000 стовпів і розділених чотирма 107-метровими мінаретами. На будівництві було використано понад 100 тис. тон чистого білого грецького та македонського мармуру. Делікатні квіткові малюнки, інкрустовані напівкоштовними каменями, такими як лазурит, гірський кришталь, агат, перламутровими мушлями,  аметистом, яшмою і перламутрами, прикрашають різні мармури та контрастують з більш традиційними  деталями.

Мечеть оточена прямокутними  басейнами, облицьованими різними блакитними відтінками, які займають близько 8000 м2.  У басейнах відображають чудові аркади та колони мечеті та стають ще більш захоплюючими завдяки освітленню вночі.

Атмосфера вражає захоплюючим інтер'єром, сучасною та інноваційною,  7 кришталевих люстр позолоченої нержавіючої сталі та позолоченої латуні, заповнюють молитовні зали неймовірним світлом. Люстри, найбільша з яких важать близько 12 тонн, іскриться кристалами Swarovski і блищить 40 кг 24-каратного оцинкованого золота.

Однією з найбільш вражаючих особливостей молитовного залу є найбільший в світі мальовничий килим, виготовлений з бавовни з Ірану та шерсті  з Нової Зеландії,  «килим-літак»  з казок мандрував з міста Мешхаду  Іран  на двох літаках. Східний дизайн із витонченими арабески-мотивами виготовляли 1200 чоловік , половина цього часу  була витрачена на ручне з'єднання 5700 кв. метрів вовняної нитки на бавовняній основі, що складає 2 мільярди 268 мільйонів вузлів.

Відвідувачі можуть прийти до мечеті, крім молитовних часів, перевірте веб-сайт мечеті для молитовних часів, які змінюються щодня. Цікава безкоштовна 45-хвилинна екскурсія  (англійською та арабською мовами) допомагає пояснити деякі основи ісламської релігії, вказуючи на деякі особливості інтер'єру, розклад такої екскурсії можна подивитися на веб сейті мечеті. Доступні smart-перекладачі на 11 мовах включаючи російську мову.

Етикет до мечеті вимагає, щоб всі відвідувачі носили відповідний одяг до правил відвідування мечеті. Для чоловіків достатньо футболки та вільних  брюк.

Щодо панянок зазвичай на екскурсіях гід попереджає , що жіночкам  перед входом до мечеті дадуть безкоштовно абаї, на деяких екскурсіях гід в автобусі видає абаї та хустки.

Але бувають випадки, що охоронці мечеті  не пропускали деяких молодих панянок, тому що деякі були одягнені під абаю у  шортах і було видно голі ноги, безкоштовні абаї на яскравому сонці можуть трохи просвічуватися. Також дівчата візьміть шкарпетки чи гольфи.

Щоб уникнути питань купила ще той рік цю довгу традиційну арабську сукню на базарі у Стамбулі. 

Мавзолей Шейха Заїда знаходиться на під'їзді до входу в мечеть, хоча тільки чинним президентам та деяким головам уряду дозволено входити. Молитви постійно читають обслуговуючі особи. Фотографії мавзолею не дозволяються, відвідувачі можуть вільно фотографувати всі інші частини мечеті, але чуйність до віруючих повинна бути.

Біля з входів в мечеть є  кав'ярня та магазин Etihad Modern Art Gallery . Як що ви все подивились та сфотографували  в мечеті у дений час, ви можете зробити фото  біля готелю Emirates Palace. Зовні ви побачите, де VIP гості Абу-Дабі  зостаються на ніч. 

Пізніше Heritage Village, де ви можете сфотографувати хмарочоси столиці та набережну Корніше

але до сходу сонця поверніться до мечеті щоб ваші фотографії були дійсно дуже файними

Коли сонце заходить за горизонт, уся  Велика мечеть Шейха Заїда освітлюється місячною ілюмінацією унікальним світлом з світлопроекторів, система освітлювання кожен день різна , вона була розроблена для відображення фаз місяця 

«….а коли вранішні промені сонця торкнули землю Шагразада  урвала свою розповідь ..» (з перекладу з арабської мови на українську «Тисячі й однієї ночі» 1984р) 

PS Фото https://www.turpravda.ua/acc/Vika284/gallery/276077/

Чтобы добавить или удалить фотографии в рассказе, перейдите в альбом этого рассказа
Похожие рассказы