Новорічна Європа 2020

09 лютого 2020 Час поїздки: з 01 Січня 2020 до 05 Січня 2020
Репутація: +6554
Додати до друзів
Написати листа

Хочу з усіма поділитися нашою раптовою та чудовою новорічною подорожжю до Вроцлава та Німеччини. Поїздку вигадали спонтанно, бо звідки не візьмись на голову впали зайві дні відпустки. Потрібно було терміново щось вирішувати, але за тиждень до вильоту всі квитки дорогі, та й Новий рік за традицією ми зустрічаємо у Києві. Три вечори пошуку квитків – і ми готові до подорожі!

Першого січня. . . близько п'ятої ранку лягли спати, поставили 100 будильників, щоб напевно. Але з такою улюбленою тещею і сто будильників не потрібно, тому що вони з Мишком вирішили нам зателефонувати зранку раніше. Так, ще є кілька годин поспати. 11:00 ранку, задзвонили усі 100 будильників. Настав час починати нове десятиліття, швиденько зібралися і в таксі. Вперед, у подорож!


Перше приємне враження про подорож – це реконструкція аеропорту Жуляни. Зараз там відкрився ресторан на кшталт Пузатої хати з відповідними цінами. І тепер прямо в зоні вильоту можна собі влаштувати невеликий бенкет) І це дуже круто. Невже аеропортові монополії на їжу та воду починають руйнуватися? Поки я як дитина радів сирникам з латте, за білий рояль сів чоловік і почав грати. Так, ще й рояль у Жулянах поставили. Може, звичайно, рояль був і не білий, але білий якось романтичніше звучить.

Такий рояль виявився білим)

Першого січня в аеропорту було досить багато людей, але всі виглядали, м'яко кажучи, беземоційно. Але робітниця одного з магазинів, мабуть, вирішила подолати цю тотальну млявість і запропонувала мені випити віскі! Я пояснив, що першого січня з ранку чи якась зараз частина дня, якщо випити віскі, то вже ніхто нікуди не полетить. На що отримав зарядженим енергією голосом твердження: "Ну так правильно, вип'єш у нас віскі і можна не летіти взагалі! " Бадьорості та позитиву дівчини можна було лише позаздрити. Короткий переліт пройшов у напівсонному стані із навушниками у вухах. Ми прилетіли, Вроцлаве зустрічай нас!

Вроцлав

На польському кордоні офіцер традиційно вирішила перерахувати дні за нашими штампами. Сказати, що процедура довга нічого не сказати. А з огляду на те, що на митницях часто ставлять штампи не поряд… Здавалося, що нас вважають вічність. Проте після підрахунків уже нічого не питають. Поки офіцер перевіряла паспорти, я стояв, уткнувшись у табличку про те, що не можна провозити м'ясо та ще низку продуктів. Можливо, від цієї таблички апетит і розігрався, вийшовши із зони вильоту ми накрили собі на лавочках невеликий новорічний фуршет, обов'язковою стравою якого було олів'є (подорож подорожжю, а новорічне олів'є обов'язкове! ) та м'ясо по-французьки. З одного боку, м'ясо в Євросоюз ввозити не можна, але оскільки воно зроблено французькою, то вважай воно просто повернулося на батьківщину. Жити ми будемо у нашій гарній знайомій Каті. Дістатись можна на транспорті прямо до її будинку або без пересадки, але три кілометри через центр іти пішки. Вибір був очевидний і вже через 40 хвилин ми були в самому центрі.


Потім заселилися до Каті і пішли гуляти вчотирьох із її хлопцем містом. Хороші відгуки про Вроцлав я вже чув неодноразово, і ми тепер повністю поділяємо їх. Тут справді красиво і місця для досліджень не обмежуються Старим містом. Ще справді радісно було погуляти із друзями. Одну з перших речей, яку я з'ясував у Катиного хлопця, це те, що він любить більше огірки або помідори. У нас з Дашею є така фішка, хоча вона більше мені притаманна: ми весь світ умовно ділимо на людей, які віддають перевагу огіркам, і людей, які за помідори. За нашою статистикою люди частіше знаходять собі пару з протилежного боку "овочевої барикади"))) Як ще використати таку статистику, ми поки що не придумали. У випадку з Катею та Микитою статистичні дані підтвердилися.

А тим часом нас водили за різними цікавостями. Спочатку ми раділи кожному знайденому гномику, але їх виявилося стільки, що всесвітньої радості не вистачить, щоб натішитися особисто кожним. Найкрасивіша нічна частина Вроцлава – це кафедральний собор Іоанна Хрестителя! Краса!

Найкрасивіша частина денного Вроцлава – університет. Хоч він умовно відноситься до категорії музеїв, але зали дійсно розтопили моє серце. Я, правда, не розумію, як у такій красі можна сконцентруватися на лекції, я сидів би з відкритим ротом і мріяв, задивляючись на розписні стелі.

Якщо ж говорити не про музейні пам'ятки, то мені дуже сподобалися мости, їх кількість та різноманітність. Цікаво, що саме у Вроцлові ми маємо максимальну кількість знайомих. В обідню перерву до нас ще приєднався мій колишній співробітник із першої моєї роботи. Завжди цікаво послухати про те, як і що у людей змінюється після переїзду, як саме живеться і чим тут гірше чи краще, ніж у нашій країні. Але що об'єднує Катю та Андрія, це те, наскільки вони рідко вибираються до сусідніх країн. Я думаю, що ми б з Дашею точно б кожні вихідні їздили б на Фліксбасі сусідніми країнами.

А ще б я зовсім би погладшав на польському фризерному морозиві. У другій половині дня, вивчивши детально все Старе місто, ми поїхали канатною дорогою до Музею води. Канатна дорога це трохи перебільшено, я б сказав доріжка, але канатна) Дорогою до музею ми трохи промазали і зайшли на територію в'язниці, але на щастя, нас випустили назад, хоч і косо подивилися. Ось що мені сподобалося в польських в'язницях, потрапити туди взагалі не проблема) Заходь безперешкодно, а ось вийти – це вже інше питання) Цікавий факт щойно з'ясував: це водонапірна вежа виявилася, а не в'язниця)


Дорогою до музею у нас сталася ще одна важлива подія. У Новий рік ми відчинили шампанське, і я вистрілив пробкою у вікно. Смітити погано, тому для відновлення світової рівноваги на користь добра тепер ми повинні зібрати більше сміття і викинути у смітник. У випадку з Вроцлавом ми знайшли схожу пробку, що самотньо валяється, і відновили світовий баланс. Коли потеплішає, поїдемо в ліс на глобальні збори сміття. Тепер із спокійною душею можна заходити до музею. Щось ми частіше й частіше ходимо музеями, мабуть, старість)

Музей виявився хоч інтерактивним, але досить примітивним. Були кілька локацій, але до сучасних він трохи не дотягує, імхо. Зате коли ми з Дашею зайшли в зал, де потрібно було в дитячій грі проплисти дельфінчком, долаючи перешкоди, почалася запекла боротьба. У таблиці лідерів уже було 700 чоловік. Дельфіненко було нелегко. І злі краби та медузи і навіть якорі на дорозі. На вечор у нас заплановані вроцлавські сауни в аквапарку. Ми взяли квиток на дві години, це було якраз. Сауни нам подарували мільйони емоцій. Я взагалі сказав би: хто не був у саунах, той не був у Вроцлаві.

Найбільша вражаюча частина – це термальний басейн просто неба. Над нами висів яскравий місяць, на вулиці було пару градусів, від води піднімалася густа пара вгору, але нам тепло і весело. Це дуже незвичайне відчуття, як колись у термальному озері Хевіз в Угорщині. Ммм...Хевіз. Мабуть? термальні озера та басейни – це одна з наших пристрастей. Частина саун знаходиться на вулиці за басейном. І ще одне гостре відчуття – це вилізти з басейну та добігти до сауни. Це як взимку з теплої ковдри вибратися, але не так жорстоко.

У самих саунах банщик проводить шоу з ефірними оліями. Спочатку стоїш 4 хвилини перед входом в сауну, поки банщик все готує. За ці 4 хвилини на холоді проноситься все життя перед очима, у нас ще й рушник був один на двох. Це хардкор. Але коли заходиш у лазню і починається шоу, стає все тепліше і тепліше, потім стає гаряче. З кожним помахом рушника банщика температура стає дедалі вищою. Попередні проблеми з холодом вже не суттєві.


Ще один помах. Ми починаємо закривати обличчя руками, тому що гаряче повітря буквально в'їдається у вічі. Ще помах. Я намагаюся не ворушитись, мені здається, що будь-який рух позбавить мене свідомості. Ще помах. Важке гаряче повітря вже заповнило всі ділянки тіла та легені. І все, головне, сидять так спокійно. Складно повірити, що ще кілька хвилин тому я помирав серед блакитних льодовиків на вулиці, а тепер я в самому центрі розпеченої пустелі. І тут сталося диво - банщик змахнув черговий раз і відчинив двері на вулицю. Ось він вихід, але чи вистачить сил?

Вибралися назад у плюс два градуси, після лазні відчувалося як плюс двадцять два. Ми живі, повітря, повітря! Це було просто чудово, хто не був у саунах Вроцлава, той не був у Вроцлаві! Є, звичайно, і трохи незрозумілі нашому менталітету моменти - це те, що частина європейців воліє в саунах бути повністю голими, але, швидше за все, вони просто негласно міряються між собою. Інакше я не можу пояснити, навіщо одні мужики так хочуть оголюватися перед іншими. Тим не менш, термальний басейн під яскравим місяцем назавжди залишиться в нашій пам'яті.

Дрезден

Раннім ранковим Фліксбасом ми поїхали до Німеччини. До наступного Фліксбаса ми маємо 8 годин, має з головою вистачити на це німецьке містечко. До речі, я його уявляв значно менше. Із цього боку Німеччини ми ще не були. Сам Дрезден нам сподобався, але, чесно кажучи, рівень життя тут зовсім не порадував. На вокзалі можна залишити речі в камері схову, яка приймає лише євро монетки. Євро монетки можна розміняти лише у зламаному апараті, а відповідно розміняти не можна. Працівники місцевих ресторанів та магазинів сидять із ще більш похмурими обличчями, ніж у наших людей в автобусах у годину пік. У закладах туалети платні, перед туалетом Макдональдса стоять металеві ворота з турнікетами на весь зріст, щоб раптом безкоштовно ніхто не пройшов. А сам центр міста, таке враження, що вчора пережила пожежу.

Можна було б списати, що ця частина межує з Польщею, і відповідно рівень життя також. Проте Дрездену до Вроцлава по атмосфері і комфорту як до місяця. Зрозуміло, що моя думка не ґрунтується на якихось детальних аналізах та порівняннях, це просто перше враження про рівень життя у місті. Але якщо, наприклад, взяти Франкфурт-на-Майні, то там я таких проблем не помічав) А з хорошого у Дрездені – це піші вулиці, на обох берегах є де погуляти, є де смачно та недорого поїсти. Купу тематичних магазинів. І як завжди радісне – це новорічний ярмарок.


Тут вона була з розмахом. Всі працівники в скриньках були одягнені в середньовічні шати, грав оркестр, увечері на стіни будинків проектувалася снігова хуртовина, палаючі смолоскипи та висять прапор.

Прямо на вулиці стояв великий чан із гарячою водою, в якому група мужиків весело про щось говорила.

Німці, звичайно, в ярмарках розуміються. На іншому березі ми у двориках будинків знайшли ціле міні-місто "Kunsthofpassage Dresden" зі своїми магазинами та картою.

Ще однією з наших розваг був шопінг очима. Це дорогі магазини з товарами ручної роботи, де ми нічого не купуємо, але завжди радісно розглядати дрібнички. У самому центрі Дрездена ми відвідали досить кумедний івент – екскурсія оперою. Екскурсія проводиться різними мовами, ми якраз прийшли за 10 хвилин до початку російськомовної. В інтернеті було написано, що це одна із найкрасивіших опер світу. Ну раз так усе складається за часом, чому б не сходити?

До нас вийшла жінка, яка добре розмовляє російською, але деякі слова або неправильно застосовувала, або не могла згадати. І ось що найцікавіше, в розповідь вставляла жарти, суть яких була зрозуміла нікому з присутніх. Мабуть, це труднощі перекладу, коли німецькою мовою з таких самих слів виходить жарт із сенсом. Але в чому суть цих жартів так і залишилося для нас загадкою. Але проблема була більше не з жартами, а те, що опера всередині по розмальовці стін і стель трохи поступається декору в школі, де я навчався. Екскурсія проводиться дуже повільно та неквапливо. Я не скажу, що ми даремно згаяли час, бо після походу було що поговорити. Але подібні екскурсії не для нас. Хоча, можливо, якби трапився енергійніший екскурсовод, то й враження про оперу могли б бути зовсім іншими)

8 годин у Дрездені, на жаль, пролетіли як одну мить. Здавалося б, щойно приїхали, тільки відчули місто, а треба вже далі їхати. На зворотний автобус буквально бігли, мало не спізнившись) Ночівля у нас була вже у Лейпцигу.

Лейпциг


Погода в Лейпцигу була зовсім непривітна, якщо у Вроцлаві було яскраве сонечко, у Дрездені затягнуте небо і вже назрівав серйозний дощ. Але не зупинить це бравих мандрівників. Тож уперед! У центрі міста у похмуру погоду було малолюдно та абсолютно нічого цікавого. Проте ми собі знайшли тут практично шматочок Азії. Це пам'ятник битві народів. Місце дуже схоже на старовинні тайські храми. Було стійке відчуття, що ми на 10 хвилин глибоко перемістилися в Азію. Щоправда, у несезон, бо йшов дощ. Цілий день як на підбір нам траплялися в'єтнамські ресторанчики. Точно в Азії.

Дорогою до монумента відвідали ще одне цікаве місце. У Лейпцигу є будинок, який раніше призначався для зберігання газових речовин. Тепер в одному з них виставки у вигляді картини 360 градусів, а друге без даху вільне до відвідин. Так ось, ця друга будівля дуже незвичайно виглядає, коли ти перебуваєш усередині, а над круглими стінами височить каркас у вигляді сот. Особисто я відчув справжнє естетичне задоволення. Даші також сподобалося.

А дощ усе посилювався. Але у нас був найкращий у світі хостел. Називається він Five Elements Hostel Leipzig. Незважаючи на те, що на цю ніч у нас у ньому номер заброньований не був, нам дали ключі від лаунж-зони, щоб ми могли там відпочивати, коли нам треба, тому що наш наступний автобус близько другої години ночі. Лаунж-зона - це дуже велика і простора кухня, що займає більшу частину поверху. З купою м'яких стільців, з яких можна спорудити собі кушетку) Висвітлюється модними нині лампами розжарювання Едісона і найголовніше – добре обігрівається. А ще середами хостел проводить безкоштовну вечерю для всіх бажаючих гостей. Загалом, ми в захваті від гостинності. Ця лаунж-зона у нас була базою, щоб висохнути та зігрітися.

Наша затишна лаунж зона в хостелі

Іноді ми робили вилазки окремо, поки Даша відпочивала, я крізь вітер зміг пробитися в один із парків Лейпцига. Коли я повернувся втомлений і мокрий, Даша пішла до одного з музеїв. В останню годину роботи в музеях часто на 50% нижча вартість, ніж Даша і користувалася. Ще під час одного з передихів на нашій базі ми потрапили на щасливий годинник у барі хостелу, коли великий келих пива в барі коштує близько двох євро. У результаті Лейпциг у нас тепер більше асоціюється із затишним хостелом. Сам хостел досить довгий і заплутаний, але скрізь є стрілочки на всі випадки життя. Завжди можна зрозуміти, куди слід повернути для досягнення мети.


Ближче до ночі погода налагодилася і можна було спокійно вибратися поблукати. Дуже сподобалися доріжки по каналу Гейне. Гуляти там одне задоволення та романтика. Та й повний місяць на небі світив подібно до яскравого сонця, мабуть, це й виділяло гормон щастя. Особливо після похмурого та дощового дня. Хоч і дощовий день не є особливою проблемою, це лише Європа, з поточними цінами на перельоти та безвізовим режимом сюди за бажання можна повертатися і повертатися. А за нинішньої мережі Фліксбасів можна ще й колесити куди захочеш.

Я в автобусних турах Європою не був, але мені здається, що тепер це можна робити явно комфортніше і зручніше. Коли ти прилітаєш у якусь країну, гуляєш містом без поспіху скільки тобі потрібно, а потім автобусом переїжджаєш у наступне місто, тим більше що Фліксбаси ходять дуже часто. Навіщо залежати від юрби туристів, які з тобою їдуть в автобусному турі. Зараз просто чудовий час для подорожей.

На зворотному шляху до готелю ми йшли через озера та нічні парки, переходили міст над дамбою, було дуже затишно та мило гуляти. У результаті загулялися так, що довелося тікати, щоб встигнути до закриття маркетів. Залишалося менше ніж 10 хвилин. Ми мчали як могли, все складалося максимально на нашу користь. Тут вдалося зрізати між будинками, тут пробігли через арку, якої не було на карті, тут виявився паркан, але з невеликою хвірткою, якраз у напрямку маркету. Залишилося менше п'яти хвилин, ось він маркет. Нам пощастило! Майже поталанило. "Майже" полягало в тому, що в останньому паркані хвіртки не виявилося. Ми бачили, як люди заходили і виходили останніми хвилинами з маркету. Ми були за двадцять метрів, але зробити нічого не могли…

Але погодьтеся, до цього з хвіртками та двориками щастило добре. Ну, хоч подивилися на робочий маркет. Гаразд, пішли на вокзал шукати цілодобові крамнички. На щастя, там один такий був. Близько другої ночі ми сіли на останній автобус за нашим маршрутом і поїхали до Берлінського аеропорту. Автобус вибрали спеціально той, який їде максимально довго, щоби більше поспати. Ось така у нас вийшла затишненька позапланова поїздочка на Новий рік. Найбільше зайшов Вроцлав, на другому місці Дрезден і на третьому – Лейпциг. Зараз удома трохи перепочинемо і можна продовжувати нашу подорож Німеччиною.

Інформація про подорож 

Дата подорожі:  01.01. 2020 – 05.01. 2020

Тривалість:  4 повні дні

Авіаквитки:  Wizz

Готель:  Booking

Екскурсії:  Всі самі

Складність поїздки:  1/10 (Дуже легко)

Перекладено автоматично з російської. Переглянути оригінал
Щоб додати або видалити фотографії в розповіді, перейдіть до альбом цієї розповіді
Схожі розповіді
Коментарі (22) залишити коментар
Показати інші коментарі …
аватар