Подорож до Марса Алам

08 грудня 2014 Час поїздки: з 19 листопада 2014 до 30 листопада 2014
Репутація: +3165
Додати до друзів
Написати листа

Світлій пам'яті Лери (Жабетти) присвячується

Здрастуйте, дорогі друзі, однодумці та мандрівники!

Пролетів як 1 день наш 10-й відпочинок у Єгипті та 2-й у Марса Аламі. Відгук по готелю Concorde Moreen написаний, хотілося б зупинитися на специфіці відпочинку в Марса Аламі в цілому, може комусь розповідь буде корисною.

Після нашого «провального» відпочинку у Сафазі у 2009р. ми зареклися їздити в глухі села Єгипту і міцно осіли в Шарм ель Шейху. Але душа просила пригод та нових вражень. Почали потроху читати відгуки та розповіді по інших місцях, і гострий інтерес викликав Марса Алам. Особливий вплив на вибір відпочинку зробили розповіді та фотографії «Жабетти» Лери (шанувальники Марса Алама знають, що це був за людина, хто не знає, тобто тут є безліч її оповідань і приголомшливих фотографій). Захотілося особисто побачити усю цю красу.


Марса Алам – це місце дуже специфічне, він розрахований на певного туриста, все залежить від пріоритетів у відпочинку. Це невелике рибальське селище на південь від Хургади знаходиться в дикій пустелі і є безпосередньо саме селище і близько 60-ти готелів, які розтяглися вздовж узбережжя або групами (по 2-5 готелів) або поодинці (в радіусі 5 км може бути тільки пустеля та море). Літаки в Марса Алам з України не літають, з Росії, на мою думку, тільки з Москви і тільки від 1 туроператора. Трансфер від аеропорту Хургади до готелю займає 3-5 годин. Далеко, але воно того варте.

Загалом, навколо лише пустеля та море. Кому ж сподобається такий відпочинок? Насамперед справжнім романтикам та фанатам Червоного моря. Дика незвідана місцевість, корал не тупий, риба не лякана, по голові яхти не катаються і на голову дайверів не вивантажують, людей небагато (переважно Європа).

Напевно, чудово провести у такій атмосфері медовий місяць чи ювілей весілля. Або просто, якщо Ви доопрацювалися до такого стану, що телефонні дзвінки викликають паніку, слово «робота» істерику, а комп'ютер хочеться викинути у вікно, то нервова система просто вимагає усамітнення та насолоди тишею і природою. Ласкаво просимо до Марса Алам!

Одним словом відпочинок в Марсі Аламі можна описати як «інтелігентний». Курорт почав інтенсивно розвиватися лише останні роки, перші «братки», що подорожують, у 90-х сюди не доїхали. Крім того, для любителів проводити весь відпочинок у горизонтальному положенні на пляжі, використовуючи цілодобовий «олл інклюзів» ця місцевість не становить особливого інтересу через віддалену від аеропорту. Набагато ефективніше з цією метою можна провести час у Хургаді.

Тож у готелях досить тихо, персонал погано володіє «великим могутнім» і навчений будувати знамениті «триповерхові» висловлювання. Хороша бійка після пиятики на цьому курорті теж велика рідкість.

Люди сюди їдуть за морем. А воно в Марса Аламі приголомшливе. Тут кожна бухта по-своєму унікальна, а поєднує їх одне – не зіпсованість (у порівнянні з Хургадою та Шармом) неакуратним ставленням людини до живої природи. Хочу коротко описати побачене на власні очі у кількох бухтах, не судіть суворо: ні слова, ні фото не передадуть тих фарб та захоплення від побаченого.

1. Бухта Абу Дабур - готельна бухта "Concorde Moreen". Бухта в листопаді досить вітряна і штормова, течія буває дуже сильною. Хвилі частково розбиваються об корал, що дозволяє поплавати в бухті. Прямо під понтоном каскадні коралові чагарники та риби. Є північний і південний риф, обидва дуже гарні.


Корали дуже яскраві та досить живі: багато віялових та вогняних коралів. Живність присутній: від зовсім дрібних дасцил в оргомних кількостях до цілих зграй великих голубошипих носорогів. Є носороги, хірурги, ангели, зебросоми, білки, солдати, абудефдуфи, риба-лев, метелики, флейти, скати та інше, бачили і титанового спинорога. Іноді близько підпливають дельфіни. Черепаху та акулу, на жаль, не побачили, але крім них є що подивитися. Кожен метр рифу, це окремий світ, який живе своїм життям. Далеко запливати не виходило, майже завжди була сильна течія і рятувальник просив нас повернутися ближче до понтона. Після обіду переважно починало штормити, і видимість погіршувалась. Біля сходів живе мила, але дуже отруйна риба-лев, вона ж крилатка (від 1 до 3 особин).

Коли ти плаваєш, вона відпливає від сходів, а коли виходиш, припливає дуже близько до сходів, як би виявляючи свою цікавість та дружелюбність, будьте обережні.

2. Будинок дельфінів (Самадай) автобусом 1 годину на південь від теля до порту Марса Алам та на яхті близько 1.5 годин. Дельфіни побачили, але не близько, вони плавали навколо яхти, коли ми вийшли з порту. Складно уявити собі більш красивих та загадкових ссавців. Вони вистрибували прямо з води, надаючи можливість помилуватися своєю грацією. Сам риф Самадай, є підковою і кілька острівців біля нього. Глибина рифу коливається, перепад досить великий. Життєвості не дуже багато, але люди бачили навіть невелику акулу. Особливу цінність для споглядання представляють саме корали, вони живі та барвисті, ростуть каскадами.

3. Бухта Абу Дабаб (на півночі знаходиться "Хілтон" на півдні "Ель Малікія") розташована за 5 км на південь від "Concorde Moreen".

Брали таксі від готелю, іншої альтернативи, крім квадрациклів, не знайшли. За таку мізерну відстань заплатили шалені гроші 30 дол. США за таксі та по 9 дол. США за людину за вхід у бухту. Понтона немає, вхід у бухту піщаний. Бухта, як і 2 роки тому чудова, проте черепах побачили лише 3 (раніше бачили 7). Зелені черепахи величезні (1.5 метри), дуже давні, живуть у дикій природі. Вони мирно щипають траву на дні і періодично спливають подихати повітрям. До кожної черепахи покладено 2 яркосалатові риби-прилипали, які здійснюють усі маневри разом із господинею. Знайти черепах не складно, потрібно подивитися, де над водою «зависло» кілька людей, там точно будуть і черепахи. 2 роки тому бачили акулохвістих скатів-гітарників – перехідний вид між акулою та скатом, дуже гарна та цікава істота. Навколо бухти 2 рифи: північний та південний. Північний риф живіший.


2 роки тому зустрічали там мурен, восьминогів, блакитних носорогів, барракуд та величезних флейт. Величезної живності на північному рифі поменшало, а туристів набагато більше. Але корал, дрібна рибка (метелики, абудебдуфи, блакитна цезія, дасцили, білки, солдати, амфіпріони) та величезні флейти, як і раніше, вразили. Найцікавіше, що бачили у цій бухті 2 роки тому – це дюгонь. Величезна миролюбна симпатична морська корова, зустріч з якою – мрія кожного любителя Марса Алама. Цього року її ми не зустріли, а шкода.

4. Шарм ель Люлі (цю бухту називають Карибським пляжем) – 1.5 години на південь від готелю. Брали від служби таксі маленьким автобусом. Це швидше не бухта, а шматочок красивого пляжу посеред пустелі, готелів поруч немає, цивілізації немає (воно і на краще). Зовнішній вигляд вразив своїми фарбами: бархани, безкрайній пляж із піщаною косою та нескінченне блакитне море.

Спочатку довго йдеш пішки по коліно у воді, потім поступово починаються коралові кущі, буквально на глибині 1 м, маленькі, але настільки населені живністю, що навіть не віриш очам. Коралові кущі вражають фарбами, вони живі. У кожному коральчику вирує життя. Я побачила біля маленького корала щось велике й темне, підпливла ближче, це виявився титановий спиноріг, який почав від нас швидко тікати. Дивно, раніше я думала, що спинороги плавають на великій глибині вздовж коралових стін, а тут така несподівана зустріч! Побачили на дрібноті та кількох великих псевдобалістів. А про дрібну рибу і говорити нічого! Всі фарби, всі відтінки та всі види. Для любителів амфіпріонів (немо) їх тут безліч у живих актініях. Поступово глибина збільшується і виникає коралова стінка, якщо її переплисти, то з іншого боку різка урвища і незрівнянний корал з рибами.

Особливо вражають розміри та форми віялових коралів. На великій глибині лежала якась величезна риба, схожа на рибу-їжака, тільки неймовірних розмірів. Все побачене описати просто неможливо. Бухта вразила своєю красою.

Дуже хочеться повернутися назад у казкове підводне царство Марса Алама.

Хорошого всім відпочинку та нових вражень!

Перекладено автоматично з російської. Переглянути оригінал
Щоб додати або видалити фотографії в розповіді, перейдіть до альбом цієї розповіді
Кораллы Шарм эль Люли
Кораллы Шарм эль Люли
Кораллы Шарм эль Люли
Кораллы Шарм эль Люли
Кораллы Шарм эль Люли
Кораллы Шарм эль Люли
Кораллы Шарм эль Люли
Кораллы Шарм эль Люли
Кораллы Шарм эль Люли
Кораллы Шарм эль Люли
Кораллы Шарм эль Люли
Кораллы Шарм эль Люли
Кораллы Шарм эль Люли
Кораллы Шарм эль Люли
Кораллы Шарм эль Люли
Кораллы Шарм эль Люли
 Рыбы Шарм эль Люли
Аротрон Шарм эль Люли
Кораллы Шарм эль Люли
Кораллы Шарм эль Люли
Пляж Шарм эль Люли
Цапля Шарм эль Люли
Дюгонь Абу Дабаб
Дюгонь Абу Дабаб
Черепаха Абу Дабаб
Бабочки Абу Дабаб
Скрумбрия Абу Дабаб
Рыбы Абу Дабаб
Рыбы Абу Дабаб
Риф Абу Дабаб
Риф Абу Дабаб
Черепаха Абу Дабаб
Черепаха Абу Дабаб
Спинорг Абу Дабаб
Коралл Самадай
Коралл Самадай
Коралл Самадай
Коралл Самадай
Кораллы Абу Дабур
Кораллы Абу Дабур
Кораллы Абу Дабур
Кораллы Абу Дабур
Кораллы Абу Дабур
Кораллы Абу Дабур
Бухта Абу Дабур
Коментарі (11) залишити коментар
Показати інші коментарі …
аватар