Актуальні проблеми сталого розвитку рекреаційної зони Синайського півострова в умовах пандемії

01 грудня 2021 Час поїздки: з 14 листопада 2021 до 21 листопада 2021
Репутація: +15097
Додати до друзів
Написати листа

Вмирають гади та добрі люди,

Вмирають хворі та лікарі,

Вмирають кішки, вмирають мишки,

Вмирають хробаки в купі лайна…

(Агата Крісті)

У світлі У темряві останніх подій, мені все виразніше чується грізне «Мементо моря! ». А якщо так, то назріла необхідність зробити терміновий апгрейд душі, щоб, поставши перед Творцем, не вдарити в бруд обличчям. Адже людина не просто смертна, а, часто, раптово смертна, як вірно помітив негативний персонаж відомого твору. Головне встигнути до того…

І заходів мною було вжито. Я, терміново, позбулася пари тяжких гріхів, і взялася за грішки та грішочки. Але до пияцтва руки ніяк не доходили.


Повернувшись із Чорногорії, я зрозуміла, що далі так жити не можна. І перестала пити. Зовсім. Але Вадик був не готовий до такого кардинального рішення і пив на самоті. Я вважала, що так теж не можна, і вигадала компромісне рішення. Зрозуміло, що це підступи все того ж негативного персонажа, і я просто піддалася йому, вкотре. Але, сподіваюся, це тимчасово, і я встигну все виправити.

Поклавши руку на серце, я усвідомлювала, що пішла на задній погляд зовсім не через Вадика, а через себе кохану. Як же я поїду до Єгипту і не віддамся загальної вакханалії? Все-таки, оллінклюзів – диявольський винахід. Потрібно з ним зав'язувати. Але не зараз…

Ми їдемо. У звичайному складі. Я, Вадик та Вєрка (куди ж без неї). Тур був куплений за 2 тижні до вильоту. Я трохи запізнилася, і довелося вибирати найкраще з найгіршого, оскільки нормальні готелі були вже у стопі. Жереб упав на «Хілтон Шаркс Бей». 7 ночей на двох обійшлися нам із Вадиком у 26 із копійками тисяч гривень. Вірці відповідно дорожче, оскільки синглів у Шармі немає. Напевно.

Ну ось. Оплативши тур, ми з Вєркою вийшли з ТА і задоволені собою пішли трохи пройтися. Дорогою, випадково, зустріли Веркину подружку Надю. Зупинилися побалакати. Я поцікавилася у подруги, чому вона не їде з Віркою? То ж ніхто не пропонував! Я здивовано подивилася на вищезазначену Вєрку. Та знизала плечима. Смішна якась!

Я, мало не силою, потягла обох назад у ТА і зажадала додати до Віри Надію. Нехай няньчаться один з одним і не морочать нам з Вадиком голову. Та й дешевше за Вірку буде. Тур, щоправда, за минулу годину, встиг уже подорожчати на тисячу. Але все одно Вірка залишилася тільки у виграші. Ми з Вадиком, по-перше, довго плаваємо, по-друге, збираємося знову на гору Мойсея. Отже, я вважала, що надаю послугу обом, оскільки Надя за кордоном поки що не була, і це був її перший виїзд.

Прибувши до аеропорту Запоріжжя, Віра, Надія та неЛюбов у моїй особі, негайно вирушили в дьютик. Нами було придбано чотири пляшки шампанського. Дві на зараз, і дві на потім – обмити по приїзді Надіно посвяту у туристи. Вадику купили пляшку рому. Два шампуси ми попросили продавщиць поставити в холодильник. Щоправда, довго чекати ми не змогли і одну забрали за кілька хвилин.


У трьох сирітських пластмасових склянках, завбачливо прихоплених нами для вживання з них готельного пива, пляшка шампанського просто загубилася. Порожню тару ми безтурботно поставили на підлогу біля крісла. Але не встигли ми як слід глотнути, перед нами виріс охоронець, який поцікавився, хто це нам сказав, що тут можна пити? Ткнувши пальцем у порожню пляшку, грізним голосом наказав прибрати. Пішов.

Ні, ну а що? Ніде ж не написано, що низзя? Якщо в літаку заборонено, то про це ясно говорять по матюкальнику. Але сперечатися ми не стали. Викинули пляшку на сміття і продовжили порушувати заворушення. Спустошивши склянки, пішли до холодильника за другою порцією. Продавщиця насварила нас, що ж ми так неакуратно! Так само і протокол можуть скласти! Виновато посміхаючись, ми пообіцяли надалі бути обережнішими.

Загорнули пляшку в пакет і пішли з нею у сортир. Зачинившись з Надею в кабінці і безглуздо хихикаючи, розлили шампанське. Я зі своєю склянкою наперевагу пішла за Віркою, а Надя залишилася чекати її, тримаючи в руках решту. Вадик, як порядний, пив із горла, загорнувши пляшку в пакет. Ні, пити, таки шкідливо! Але весело.

У минулому оповіданні я нарікала, що жодного разу не бачила Дніпрогесу з ілюмінатора. Цього разу вдалося.

А ще я побачила Рас-Мохаммед зверху. Дізналася по кам'яних блоках у вигляді воріт.

Начебто й проблем ніяких не було, а ми провозилися в аеропорту аж півтори години.

Зате в готель нас привезли першими, оскільки він розташований зовсім поряд.

На рецепшені, дівчина слов'янської зовнішності, запитала, чи хочемо ми жити поряд? Хочемо. Хоча б недалеко один від одного. (Ох! Обережніше треба бути з бажаннями! )

Дівчина привела мене з Надею у двокімнатний номер, неподалік рецепшена, поруч зі столовкою, біля якої вже щось смажили. Запитала, чи влаштовує нас номер? На перший погляд усе було нормально. Невеликий передпокій, дві кімнати, два мінібари, дві плазми. Ось тільки санвузол був один. Великий, але один. Натомість із джакузею. Мені ця джакузя замуляла мозки. Я запитливо подивилася на Надю. Хоч що на неї було дивитися? Вона за свої сорок шість років побувала, у кращому разі, у Бердянську. Вірку треба було брати із собою на огляд. Але в тієї дико розболілася голова, чи то від шампусу, чи то від перельоту. Або від їхньої сукупності.

Та ну коротше! Ходити дивитися інші номери було в брухт. Беремо!


Дівчина, на радощах, що вдалося втюхати нам відстійний (як потім виявилося) номер, швиденько обраслетила нас і видала два ключі-картки. А карток на пляжні рушники виявилося також лише дві. Дівчина якось пояснювала причину нестачі, але я не слухала. Запитала, коли їх можна отримати? Вранці. Ну і гаразд.

Вичепивши носія, пішли у свої апартаменти.

Розклавши трохи барахло, виявили, що банних рушників всього два комплекти, як і крісел біля номера. Це що ж номер на двох? Нехило, проте! Але нас четверо! Пішла на рецепшн вимагати сатисфакції. Там пообіцяли негайно донести все. Не обдурили.

Тільки ми заселилися, настав час вечері. У їдальні були дикі черги. Вірка від вечері відмовилася, то їй було погано. Та й мені, признатися, їсти перехотілося, доки дісталися за всіма стравами. Довелося примушувати себе. На їжу ми витратили майже годину. Оскільки ми виїжджали з Маріуполя ще затемно, день видався довгим. Сил залишилося тільки заповзти до ліжка.

У кімнаті підванювало каналізацією. Вимкнули кондер. Сморід припинився. Завалилися спати під телевізор. Пульт відмовлявся працювати. Батарейки були у вм'ятинах. Певне, їх хтось гриз, намагаючись змусити працювати. Я поелозила пальцем, обертаючи їх довкола осі. Спрацювало.

Намагалася заснути під бадьореньке «Арам-цам-цам», що долинало від головного басейну, розташованого за рогом. Ну ось, а обіцяли, що тут тихий куточок готелю! Абияк вдалося відключитися.

Прокинулася ще до світанку і потягла Вадика зустрічати сонечко.

На подив, на пляжі було вже досить людно! Знявши світанок, я звернула увагу, що народ сюди прийшов зовсім і не за гарними фоточками (які, треба сказати, були так собі). Їхньою метою були ліжко-місця лежако-місця. Озирнувшись на всі боки, я побачила, що всі козирні дислокації були вже вкриті рушниками або чим-небудь. Залишивши Вадика охороняти чотири лежаки, я поскакала в номер взяти це що попало, оскільки рушників у нас ще не було, а будка по видачі них відкриється тільки о 8.00. Взявши у подружок пару парео, я повернулася на пляж і помітила наш ареал загоряння. Що ж! Бачила-бачила, але такого ще не бачила!

І таких черг у їдальні я теж ще не бачила! Морок! Добре, що нас було четверо, і ми запозичили черги, де змогли. Потрібно якось пристосовуватися до обставин!


Вірка прочитала в інтернеті, що Хургаду та Марсу залило зливою. Фігасі! У нас, дякувати Богу, нічого подібного не спостерігалося. А я мало не купила Марсу, але, в останню мить, передумала.

На 9.30 було призначено зустріч із готельним гідом, що носить горде футбольне ім'я Зідан. Та ще й фіг знає де – на рецепшені другої лінії готелю. Можна, мабуть, було й не піти, але мало що? Вирішили сходити.

А поки що попливли з Вадиком перевіряти місцевий риф, ліворуч від готелю, у бік Мелтона. Вода була не дуже тепла і не дуже прозора, риф - не дуже барвистий, а риби - не дуже різноманітні. Або просто це я така в житті не дуже захоплена. Ось у минулому році і риф був красивіший, і вода тепліша мокріша, і черг у столовці не було. А порожніх лежаків було по три на брати. А біля басейну зовсім пусто. Коротше, Галя балувана.

До Мелтона не доплили – Вадик змерз, та й настав час бігти на зустріч із гідом.

Прибігли, спізнившись. Людей було багато. Можна було й закосити, ніхто б не помітив. Мабуть. Заповнили анкету, де відмовилися від дорогих екскурсій і розписалися, що знімаємо з Зідана будь-яку відповідальність. Може даремно. Але розписалися.

Минулого року я брала екскурсії у фірми «Ніл вояж», а цього вирішила випробувати послуги інший – «Квест». Причиною вибору став звіт irinka_gladiolus https://www.turpravda.com/eg/blog-476501.html

Вони їздили від цієї фірми в каньйон із прісною водоймою. Я, побувавши вже 6 разів у Єгипті, про таке й не чула. Звичайно, є ймовірність того, що воду в каньйон спеціально напустили для туристів. З них станеться. Але було б цікаво подивитись.

Погортавши перелік квестівських екскурсій, https://kvest-voyage. com. ua/egypt/sharm, спокусилася фоточками білого острова. На віп-яхті. За 29 доларів. Екскурсія називалася «VIP ЯХТА БІЛИЙ ОСТРІВ І ЗАПОВНИК РАС МОХАММЕД». Ми ще ніколи не плавали на яхті в Єгипті.

І на гору Мойсея мені знову чомусь хотілося. Якби ми їхали, більше ніж на 7 ночей, встигли б скрізь. А так, понад дві екскурсії брати недоцільно. Порадившись з Вадиком, вирішили віддати перевагу яхті озеру. Гора Мойсея поза конкуренцією. А озеро зачекає.


Девчулі теж спокусилися на яхті і на закуску взяли ще квадрицикли на заході сонця. Один на двох. Я цю хохму пам'ятаю. У перший приїзд до Єгипту, ми з дочкою брали подібну екскурсію. Про це можна почитати в моєму стародавньому оповіданні.

Для тих, кому ліньки чи не цікаво читати розповідь повністю, напишу витримку:

«…Знову будуємось у колону і їдемо. Вже давно стемніло. Оскільки від передніх багато пилу, намагаємось їхати трохи збоку. Але тут починають відбуватися дивні речі. Коли я натискаю газ, гасне фара, відпускаю – знову запалюється. У прикол! Спочатку ми намагалися їхати без фари, орієнтуючись на вогники колони, але без світла далеко не поїдеш. Коротше, всі поїхали, а ми лишилися. Вночі. Серед пустелі. Але ось почуття паніки я чомусь не пам'ятаю. Може вже склероз? Черепашими темпами ми все ж таки просувалися, приблизно в той бік, куди зникла колона. Чи нам так здавалося, що ту? Темінь непроглядна. І тут попереду з'явилися два вогники. Вони швидко наближалися. По нас повернулися! Ми врятовані! Приїхали троє добрих молодців єгипетської національності на двох квадрициклах. З'ясувавши, в чому справа, вели нам пересідати - мені з одним хлопцем, а дочці з іншим. Третій сів на наше диво техніки. Загалом, доставили нас на основу в цілості та безпеці. Щоправда, другий квадрицикл із моїм дитиною на борту, періодично ховався із зони моєї видимості, що мене, як порядну (але без фанатизму) матусю, трохи напружувало. Я потім у неї запитала, а чи не чіплялися до неї? Жодних спроб! А мій хлопець – пустун! Коли ми вже їхали асфальтом, він дозволив мені покерувати, я пересіла вперед, а він під цю лавочку почав, як би жартома, розпускати рученята. Я натиснула на газ до упору – припинив. Ну та гаразд – потримався пацан, рятівник таки! »

Так що ще раз випробовувати долю мені не хотілося. Та й Вадик не рвався. А Надя була ще відносно молода, недосвідчена, тому їй було цікаво. Вона б і на гору Мойсея з нами пішла, але відповідного взуття в неї з собою не було. Я її не попередила!


Яхту ми по вайбер замовили на завтра. Нам написали – до сплати 116 дол. за чотири. Наказано було взяти з собою копії паспортів (можна в телефоні), ласти, маски, рушники, а також непромокнутий бокс для телефону. Останній пункт мені був не надто зрозумілий.

Увечері вирішили сходити на шопінг. Основною нашою метою були мордомаски для Вадика та Наді. Зранку вони плавали в старих звичайних масках без трубок, але ми завтра попливемо на красивий риф Рас-Мохаммеда. Чого ж їм мучитися?

Біля готельного пляжного бару був магазинчик з кожною всячиною. Господар просив за мордомаски по 13 доларів і поступатися не хотів ні копійки. Але я точно знала, що вони коштують не більше десяти. Я ж минулого року купила саме за цю ціну.

На заході сонця вийшли з готелю.

Пройшлися ближніми магазинчиками. Тут за маски просили, у кращому разі, ті самі 13 доларів. Я вирішила їхати в Олд Маркет. Придушивши мляве опір Вєрки, потягла всю банду на трасу.

Ловимо синеньку маршрутку і мовчки сідаємо. Я прикинула, що треба заплатити два долари за всіх. Попереду люди, які сиділи, сперечалися з водієм, вимагаючи здачу. Я запитала, навіщо вони дали гроші вперед? Ну ось, не зрозуміли! Вони їхали з Набко. Домовилися з водієм щодо долара. Отже, все правильно я розсудила. Більше долара за пару із нашого району (Сохо) давати не варто. Вийшовши з маршрутки в Старому місті, засунула водилі два долари. Він не заперечував.

Вже зовсім стемніло, і Олд Маркет виглядав дуже ошатно.

Пофотувавши пам'ятки, пішли спустошувати місцеві лавки.

Надя увійшла у смак торгівлі. Її зовнішні дані (велика блондинка з віями), якнайкраще, сприяли спілкуванню з місцевими хабібами. А тут я ще на вухо шепочу, щоби більше двадцятки за сумку не давала. Продавець, як і давній чорногорський торговець окулярами, назвав мене мафією. Сподіваюся, хоч у Шармі це означає тільки те, що означає, а не те, що сказав Дусік у коменті до моєї розповіді: ))))))

https://www.turpravda.com/me/blog-483502.html


У результаті маски були куплені по 12 доларів. Не особливо ми і виграли, але все ж таки! Продавець, який обізвав мене мафією, поліз у замкнену на замочок тумбочку, щоб дістати здачу. Я, виправдовуючи дане мені визначення, стала приколюватися: «Ага! Знатимемо, де гроші лежать! Мафія завтра прийде грабувати! Продавець, як мені здалося, трохи злякався.

У овочевій крамниці прикупили парочку величезних манго. Дорогувато, проте! Цілих 2.5 долара за кг! Минулого року було по долару-півтора.

Вийшли з ринку. Відразу підскочила маршрутка. Я сказала пароль "Сохо". Водій сказав щодо долара з рила. Ага! Щаз! Перейшли на протилежний бік дороги через скверик. Під'їхала та сама маршрутка. Тут два долари за всіх шофера вже влаштовували.

Приїхавши в готель, в обмін на вандоллар, замість звичних лебедів отримали від прибирача ось такий креативник

Наступного ранку, о 8.00 нас забрали від готелю. Відвезли в гавань, набиту яхтами і посадили на лавочках під навісом, разом з натовпом таких же бажаючих бачити диво-острів. Дані наших паспортів чомусь забили в комп'ютер. Чекання із забиванням зайняло чимало часу. Весь натовп розподілили по яхтах. Наша називалася "Манта-2". Під навісом на лавці, чекаючи навантаження, ми розмовляли з сусідами – молодою парою з двома дітьми. Одна дитина була дуже мала і в мікроавтобусі, що доставив нас у гавань, сильно вередував. Хлопці, як виявилося, вже вдруге беруть екскурсію – так їм сподобалося. Але вони попередили нас, що не все так просто – до острова з яхти доведеться пливти пристойна відстань. Ось, виявляється, для чого потрібен гідробокс – щоб взяти з собою телефон і зробити чудову фотосесію.

Нам із Вадиком доплисти не проблема. Наді, начебто, теж. Але ось Віра! І ніхто ж не попередив. В описі екскурсії нічого про це не було сказано, та й Андрій, у якого я замовляла екскурсію вайбером, ні словом не обмовився. Довелося Вірці брати в прокаті спасжилет за 3 долари. Хоча, щиро кажучи, я дуже сумнівалася, що він їй допоможе.

Хлопці брали екскурсію у якоїсь іншої фірми і трохи дешевші – по 28. Цікаво, скільки вона реально коштує?

Зрештою, прийшла наша черга завантажуватися.

Групою, чоловік у 30 ми, досить вільно розмістилися на верхній палубі. Попливли.

Наш бравий кеп, що вміє керувати лівою ногою


З тих, хто взяв екскурсію не в готельних гідів за передоплатою, стали збирати деночки. З нас чомусь замість заявлених 116 доларів вирішили взяти всього 106. Лоханулись? Чи знижку зробили за те, що ми замовили аж три екскурсії? З'ясовувати я не стала. Вступила не по-християнськи. З нехристами, правда. Але все таки. Так, чого там? Вони нас щокроку намагаються розвести. Загалом, я відчувала, що неправа, але нічого не зробила.

У процесі плавання ми то обганяли інші яхти, то відставали.

Я наївно вважала, що раз у назві екскурсії був присутній Рас-Мохаммед, то ми будемо скидатися біля нього. Але фігушки – пропливли повз. Зупинилися разом з іншими досить далеко від берега. А вітерець у відкритому морі віяв досить свіжий і сильний. Лізти у воду не дуже хотілося. Але треба відбивати бабки!

Море, що кишить людьми, нагадувало кадр з «Титаніка» відразу після затоплення.

Зробивши над собою зусилля, я плюхнулась у воду. Вадик і Надя пішли за мною. Вірка залишилася на борту.

Риф був нічим не примітним. Біля нашого Хілтона не гірше. Мені було цікавіше дивитися вниз на дайверів, ніж риб. Нарізавши кілька кіл навколо і навколо, я, стукаючи зубами, вибралася на борт. На носі яхти було знатне лежище. Але його майже повністю окупували дві бодіпозитивненькі італійські дівчата, які, як лягли там на початку подорожі, так і провалялися весь день.

Мені, на своєму рушнику, довелося моститися біля борту, що відкидає тінь. Надя – у другого. Абияк вдалося зігрітися. Вадик теж якось знайшов своє місце під сонцем і вмостився. Вірка, загорнута в плед, сиділа під навісом.

Настав час обіду. Внизу в салоні нам видали слабенькі порцайки якоїсь їжі, яку ми швиденько перемогли.

Наступна зупинка була вже безпосередньо біля Білого острова. Якщо це можна назвати. Жодного острова там не було. Принаймні на момент нашого прибуття. Була мілина, де по коліно у воді, бродили юрби.

Але туди ще треба було доплисти. Ми втрьох, без проблем, дісталися, а Вєрка спробувала спуститися у воду у своєму орендованому жилеті і причепитися до супроводу з рятувальним колом. Але швидко зрозумівши, що номер не пройде, повернулася на яхту. А італійки навіть не намагалися. Оце люди відпочивають!

Припливши на мілину, ми провели там не більше 15 хвилин. Швидко пофоткалися і, підганяються супроводжуючим, попливли назад. І на цьому все!

Довга дорога назад у гавань. Захід сонця.


Афігенна екскурсія! Ми цілий день пробовталися в морі заради слабкої снорки і не менш слабкої фотосесії. Не знаю як кому, а мені не сподобалося. Вдруге я б точно не повелася на жодну яхту.

У марині юрмилися десятки суден, що висаджували, по черзі, пасажирів.

Мені це нагадало паркування під супермаркетом. Щойно одна яхта вирушала, на її місце одразу кидалися кілька інших, найчастіше, стикаючись між собою. Сморід від дизелів стояла неабияк. Подихали морським повітрям!

Вірка здала назад спасжилет. Не знадобилося!

Зате ми цілий день провели в абсолютній тверезості. Хоча, якби ми розумнішими, взяли б із собою пляшку шампанського. Але ку-ку не спрацювало. Та й не факт, що нам дозволили б.

Тому дві пляшки продовжували нудитися в мінібарі. А ми втекли, трохи, в барі біля басейну при місяці.

Продовження тут >>>

Перекладено автоматично з російської. Переглянути оригінал
Щоб додати або видалити фотографії в розповіді, перейдіть до альбом цієї розповіді
Наш бравый кэп, умеющий рулить левой ногой