Відпочинок та вивчення іспанської

01 травня 2019 Час поїздки: з 01 квітня 2019 до 14 квітня 2019
Репутація: +8
Додати до друзів
Написати листа

В минулому році я почала вивчати іспанську мову, а найкращий спосіб для максимально ефективного вивчення  це зануритись в мовне середовище.

Я завжди мріяла відвідати Андалусію і це був саме той момент коли я могла об’єднати приємне з корисним. Для проживання я  вибрала Севілью і звідти подорожувала по Андалусії. Мої заняття закінчувались о 13.00 і в мене було багато часу щоб подорожувати.

В інтернете безліч інформації про міста, архітектуру і що варто відвідати, але коли я готувалась до поїздки інформації про транспорт та місцеві особливості було не достатньо, все таки Андалусія  не дуже популярна серед наших туристів. За  два тижні проживання в Андалусії  кількість російськомовних туристів, яких я зустріла, можна перерахувати на пальцях рук.

Період подорожі:  з 1го по 14 квітня


Погода: в квітні погода дуже мінлива, з ранку може йти дощ, але вже до 12ї години сонце  й спека, з 6ї години становиться прохолодніше, а о 21й вже знову холодає, то ж краще завжди одягати футболку + світер + куртку і протягом дня знімати та одягати все.

З ранку + 8, +11; вдень до +25; в вечері знову до + 10

Місцеві особливості:

 •  Севільї  сонце сходить  близько восьмої ранку, тож коли о сьомій ранку на вулиці буде ніч, не треба хвилюватись що у вас зламався годинник. Всі школярі і працівники виходять на роботу о 9й.
 • Сонце заходить після 9ї вечора
 • Кав’ярні відчиняються після восьмої.
 • Бари для місцевих відкриваються  не раніше 20.00 . всі інші ресторани то для туристів
 • Місцевій напій Tinto de verano -  аналог  Сангрії, але дешевший для місцевих. Переклад – Червоне літне вино, дуже легке і смачне вино.
 • Тапаси це не бутерброди, а повноцінні закуски, тарілка картоплі з м’ясом, або тарілка смаженої риби.
 • Севілья місто барів, щовечора всі вечеряють в барах, спілкуються з друзями і виходять всією сім’єю. Це нормально зустріти батьків з дітьми підліткового віку в барі  після 12ї години ночі.
 • О другій годині  ночі вулиці Севільї багатолюдні ніби о дев’ятій і там гуляють не лише піддлітки.
 • Севілья

  З аеропорту в Севілью ходить автобус  - ЕА

  Автобусна зупинка відразу біля виходу з терміналу. Білети можно купити у кассира біля автобусу  або у водія. Вартість проїзду 4 евро.

  До центрального залізничного вокзалу Santa Justa автобус доїзжає  за 20 хвилин .

  Кінцева зупинка автобусу  - автовокзал Plaza de Armas, це зовсім поруч з історичним центром.

  Весь маршрут відображається на Єкрані телевізора, назви зупинок озвучують.

  Для екскурсій по місту я використовую maps me, та ofline  аудіо гід , izi.travel.

   Історияний центр , без відвідання музеїв я обійшла за 3 години.

  Муніципальний транспорт в Севільї, дуже гарно розвинутий.

  На кожній зупинці є список, які автобуси зупиняються на цій зупинці, які зупинки проїзжає автобус і навіть карта маршруту автобусу. Тому достатньо підійти і вибрати який автобус підходить саме вам.

  Вартість проїзду на автобусі в межах Севільї коштує 1.40 євро.

  інформація про автобуси на автобусній зупинці

  маршрути автобусів

  Також я їздила до сусіднього містечка Сантіпонсе, квиток  коштує 1.6 євро.

  Сантіпонсе.


  Містечко на відстані 6 км від центру Севільї, з усіма зупинками час в дорозі на автобусі  25 хвилин.

  Автобус відправляється с автовокзалу -Plaza de Armas,  знаходиться на берещі річки на  північ від центру.

  Що собою являє місто Сантіпонсе.

  Маленький пригород , в 15  їзди на автомобілі від центру Севільї, дуже  тихе і затишне.

  На окраїні міста знаходятся руїни міста Італіка, римське поселення до нашої ери.

  В місті достатньо добре зберігся давньоримський Колізей, який поміщав до 20 тис народу, для перегляду глатіаторських боїв.

  Парк з роскопками, достатньо великий, також там можно побачити розкопки мозаїк в будинхак, навіть не віриться, шо мозаїка збереглась так гарно.

  Вхід на територію парку вільний, хоча там все гарно організовано, є охорона, а також в будинку адміністрації маленький музей, з розкопок і фільм-реконструкція життя в  місті Італіка тих часів. Раджу подивитись фільм, це займе 5-10 хвилин, але буде уявлення, що собою являло римське місто і як все було влаштовано.

  В цьому місці, в колізеї, відбувалися зйомки  «Гри пристолів", так я про нього і дізналась.

  В місті також є Амфітеатр, але він був вже зачиненийале його можно побочити і не заходячи на территорию, а також Монастир -De San Isidoro  del Campo.

  Монастир працює  с 10 до 3ї, тому, якщо вирішити відвідати, розраховуйте часJ , я подивилася лише на його стіни.

  Кордоба

  Залізничний вокзал в Сивільї – Santa Justa

  Квитки можна купити як в касі, так і в автоматах, ціни ідентичні.

  Так як, я могла поїхати в Кордову лише в другій половині дня, то вибрала швидкісний потяг в Кордову і звичайний на зворотню дорогу.

  Квиток на швидкісний потяг в один бік 25 євро,  час в дорозі 45 хв.

  Зворотній квиток, 11 евро, час в дорозі 1година 20 хвилин.

  Коли купуэте квитки відразу в дві сторони, то вартість нижча на пару євро.

  Я не часто подорожувала в Європі на виликі відстані, тому для мене було несподіванкою що  система безпеки тут такаж як в аеропорті

  Спочатку перед виходом на платформі перевіряють білети, потім, перевіряють всі речі, просвічуючи в металушукачах .

  Потім знову перевіряють білети.

  Квитки на потяг з вагоном і місцем


   Для інформації - Coche -Вагон, plaza - місто

  Потяг чистий і комфортабельний.

  при купівлі квитка в дві сторони, отримуєте невелику скидку

  квиток на швидкісний потяг

  Кордоба.

  На це місто в мене було 4 з половиною години, так як приїхала в 15,30, а о 20.10 в мене вже був зворотній  квиток в Севілію.

  Як і всі середньовічні міста, історична Кордоба компактна  і використовуючи аудіогід, я відправилась досліджувать що ж там цікавого.

  Залізничний вокзал знаходиться поруч з історичним центром, тому хвилин через 15 я вже буда в лабіринті вулиць , які повністю потопали в квітах.

  Я була вражена монументальним ансаблем, мечеті - собору Кордоби. Важко передати словами, це треба бачити. Я відвідала вже після кафедрального собору в Севільї, але однозначно, Кордова мене вразила набагато більше

  Вхідний білет коштував 10 евро

  Черги не будо, є програмка на російскій мові.

  Поруч знаменитий міст з видом на собор і Алькасар ( палац)

  В Алькасарі мені пощастило, квиток, коштує 5 євро, але так як я там була перед закриттям, після 6ї години, всі заходили безкоштовно. Не знаю чі так завждт, але в мене було так.

  Повсюду, в парках Алькасара а також в мальовничих двориках професійні фотографи, фотографували дітей з батьками. Мабуть така традиція весною, коли все цвіте робити сімейні фото, в Севільї такого не бачила.

  В місті безліч церков і історичних цінностей, але путівник привів мене в палац Віана.

  Вхідний білет без екскурсії коштував 5 евро.

  Палац являє собою будинок 15 століття і дає можливість дізнатись як жила знать в той час. В будові є 12 внутрішніх двориків з фонтанами і квітами. Дуже мило, але такі дворики є по всій Кордові, тому вирішувати вам чі є у вас бажання його відвідати, але якщо ви маєте достатньо часу то отримаєте масу задоволення.

  На маршрут в 6 км, я витратила 4 години і за пів години до відправлиння потягу вже була на вокзалі.

  Подорож до Гранади з Сивільї

  Квиток можна придбати як в касі так і в автоматах на вокзалі

  Я придбала квиток на залізничнтму вркщалі Santa Justa, ціна 31.2 евро в одну сторону.


  Час в дорозі 4 годинт, один квиток на всю подорож, але спочатку ви їдете на потязі  до зупинки Osuna 79 км, півтори години, де пересідаєте в автобус і вже на автобусі до Гранади.

  Зупинка в Osuna, дуже маленька, на перший погляд знаходиться в полі.

  Відразу при виході з потягу вас зустрічають провідники станції і показують на автобуси, які вже чекають, для відправки в Гранаду.

  Все дуже просто і майже всі  в потязі їдуть в Гранаду, так що там точно не загубитесь

  Через час в дорозі нас привезли на залізничну станцію St Anna, де знову пересадили в інший автобус і вже на другому автобусі до Гранади.

  Дорога дуже мальовнича з безліччю оливкових плантацій.

  Квиток до Гранади де вказано де пересадки

  Зупинка в Osuna

  Гранада

  Про Гранаду сказано і написано багата, не буду переказувати, це треба бачити. Скажу що місто перевершило всі мої очікування.

 • З ранку я почала свою подорож з арабського кварталу. Вулички лабіринти, на пологих схилах дають можливість з кожним ярусом відкривати нові види як на Альгамбру, так і на все місто, а також на вершини гір вкритих снігом.
 • Рекомендую відвідати парк.... а також по сходах піднятись до церкви.....
 • Квиток в Альгамбру я купила за 3 тижні до подорожі на офіційному  сайті - http://www.algranada.com/2012/08/blog-post.html ; https://tickets.alhambra-patronato.es/  але навіть за три тижні були доступні квитки лише на 13.00 і лише по максимальній ціні, бо включали ще додаткову виставку. Звичайна вартість 14 євро. На сайті розписані всі види квитків. В черзі зі мною стояли люди які купували квитки в той же день, тому якщо ви не купили заздалегіть, то спробуйте купити в касі при вході.

 • Комплекс являє собою декілька  споруд і сади. Квиток на вхід з часом лише в Палац Назаре, на карті він бордовий, після його відвідин далі по садам і іншим будівлям можете гуляти скільки завгодно. Так як в комплексі в основному туристи, то мало хто знає де сам вхід в Назаре, а так як я прийшла в притик, то була трошки спантеличина, як потрапити вчасно на вхід. В комплексі я провела дві з половиною години, і думаю можна більше, але я хотіла ще погуляти по місту. Я дивилась на групи пенсіонерів, і розуміла що це для них не легка екскурсія. Постійні каскади з підйомами і спусками, ще той спортзал, але вони скакали дуже браво.
 • Покроково: коли ви заходите в комплекс з вулички міста в парк то тримайтись лівої сторони, підйом досить крутий, швидко підійматись важкувато. Побачивши з ліва фонтани , які б’ють зі стіни, відразу за ними поверніть ліворуч і заходьте до  високих воріт башти, підіймайтесь по сходам. Тут ніде немає ні контролерів ні робітників комплексу, щоб запитати. Після виходу з переходу ви опинитесь на площі, де зупинка автобусів і таксі, перед вами буде будівля, палац з фасадом вирізбленним великими квадратами, відразу за ним, з права ви побачите чергу,вам туди в чергу до палацу Назаре. Далі за людьми і вказівниками.
 • При вході-виході є  Алькасар, звідки відкривається вид на місто. Взагалі всі будівлі наскільки величні і  масивні що не поміщаються в об’єктив фотоапарата. Тож чим далі і вище ви заберетесь тим гарніші фото будете мати.
 • Окремої уваги заслужує Кафедральний собор Гранади. Вартість входу 5, аудіогід на англійскій або іспанській мові.
 • Транспорт.

 • Міські автобуси коштують 1.4 евро
 • Є маленькі автобуси які їздять по старим кварталам і підїзжають до входу Альгамбри.
 • Автобус номер 33 ходить майже по всьому центру міста і його кінцева зупинка це центральний автовокзал. Автобус постійно ходить по колу, його вартість 1.4 євро, квитки  купують у водія, бажано мати дрібні гроші, а то якщо не буде решти, то вам доведеться шукати де розміняти грошу, ви не зможете проїхати. Здається є термінали але для пейпаса, але не для карт з чіпом.
 • Малага

  Після Гранади я їхала в Малагу, на автобусі, тому розкажу як це організувати.

 • На автовокзалі квитки можна купити в касі, а можна автоматі, нижче інструкція як купитт квиток в автоматі. Вартість проїзду до Малаги 11.57 євро, час в дорозі майже 2 години
 • автомат для купівлі квитків на автовокзалі

  покрокова інструкція

  Наберіть назву міста

  виберіть дату та вкажіть що оплата картою чі готівкою

  виберіть час

  виберіть місце

  отримаєте такий квиток

  Малага – Севілья

  Є два варіанти, можна поїхати автобусом, вартість від 18 до 25 евро, залежно від часу в дорозі.


  Так як мені зручніше користуватись залізною дорогою, я вибрала такий варіант.

  Квиток коштує 25 євро, час в дорозі 3.5 години.

  Але варіант виявився такий же як з поїздкою до Гранади. Автобус + потяг

  Ви приходите на залізничний вокзал, вказана ваша колія, але вас проводять в автобус і до станції Osuna ви їдете на автобусі, а там пересідаєте на потяг до Santa Justa – Сивілья

  Малага

  Маленьке курортне містечко, після всіх палаців що я бачила, мене не дуже вразила, але море це великий плюс

  Карта місць, що треба відвідати в будь якому туристичному кіоску безкоштовна.

 • Кафедральний собор 6 євро
 • Палац Єпископа
 • Алькасар
 • Замок Гібралфаро
 • Ще безліч церков та музеїв, на місці вибирете.

  В неділю після 14.00 вхід в Алькасар і замок Гібралфаро – вільний. В іншіднідвійний білет Алькасар + Гібралфаро – 5.5 євро

  Також відомий бар el Pimpiпоруч з кафедральним собором.Замовте Tinto de verano ( бокал літнього вина) та тапаси на ваш вибір.

  В Іспанії тапас це не не бутерброд, вам приносять закуску до вина, наприклад рис з морепродуктами, або тунець з картоплею, залежно яку закуску ви вибирете

  Кадіс

  Останнє містечко яке я відвідала було Кадіс

  З залізничного вокзалу щогодини ходять потяги, по дорозі можна ще відвідати Херес

  Але в субботу буда гарна погоду і всі вирішили поїхти до океану і коли я приїхала на вокзал квитків не було, тому ми з подругою арендували авто 

  розклад потягів до Кадісу

  Алькасар в Савільї

  Кафедральний собор Севілії

  Алгамбра - Гранада

  Альгамбра - Шранада

  Щоб додати або видалити фотографії в розповіді, перейдіть до альбом цієї розповіді
  маршрути автобусів
  при купівлі квитка в дві сторони, отримуєте невелику скидку
  Array
  квиток на швидкісний потяг
  Квиток до Гранади де вказано де пересадки
  Зупинка в Osuna
  автомат для купівлі квитків на автовокзалі
  покрокова інструкція
  Наберіть назву міста
  виберіть дату та вкажіть що оплата картою чі готівкою
  виберіть час
  виберіть місце
  отримаєте такий квиток
  розклад потягів до Кадісу
  Алькасар в Савільї
  Кафедральний собор Севілії
  Альгамбра - Шранада
  Алямбра - Гранада
  Італіка - Сантандре