Прага-Валенсійська країна-Амстердам (очима неквапливої ​​бабусі)

27 липня 2019 Час поїздки: з 10 липня 2019 до 10 липня 2019
Репутація: +838½
Додати до друзів
Написати листа

Іспанія мене покликала (ще раз і через два роки). Квитки куплені за два місяці, від нас – через Прагу до Валенсії (минаючи Москву) і назад – через Амстердам. Причини дві: планувалося визирнути в інші міста/країни, без очікування пересадки в Москві, та відносна дешевизна квитків, оскільки ці напрямки були в самому верху списку скайсканера.


Чехія. Тут я була вже неодноразово, тому хотіла просто погуляти або з'їздити кудись відразу з аеропорту в період 10-годинного стоповера. У Карлових Варах була взимку, тому, пошукавши за напрямками, вирішила залишити цей варіант для літа. Навіть купила заздалегідь квитки на автобус у перевіреному STUDENT AGENCY. А авіакомпанія Czech Airlines (регулярка, не лоукост! ) – раз і скасувала рейс! Надіслали мені листа з пропозицією летіти наступного дня в цей же час. Поки я думала, мені відразу другий лист – якщо ви мовчите, то ми повернемо гроші за квиток. О!!!...У мене ж потім плече до Валенсії. Вибір для недосвідченого мандрівника я не розглянула, просто погодилася). Чехи, звичайно, вчасно мені повідомили, якби час був меншим за місяць – їм довелося б виплачувати хорошу комісію. І я залишилася з бронюванням ліжка на ніч у Празі.

Прага. Отже, приліт о 6-й ранку до Праги дочірньою компанією Smartwings пройшов спокійно. Сумку (ручну поклажу) здала в камеру зберігання на автовокзалі Флоренс (Ú st? ední autobusové ná dra? í Florenc) – добу 70 крон (3 євро). Домовилася зі співробітником, що мої 30 години пройдуть як 70 крон (а в аеропорту – 150 крон). Погуляла до 14 години, заселення в апартаментах Light Apartment in center of Prague. Все добре. Вранці о 10 год. звільнила аппарти і дійшла до автовокзалу. А квитанцію (! ) втратила – бабуся (((……… Співробітник (інший уже) зажадав з мене купу паперів і пред'явив штрафні – взяв за два дні + 4 євро за втрату листочка з номером (ось і заощадила я))). мене до розладу, тому що мені не вистачало 50 центів, здачі в нього не було, а карту не приймав.

Отже, початок поїздки є хорошим).

На митниці дуже прискіпливо дивилися ручну поклажу. Виліт без проблем.

Валенсійська країна. Іспанія – це чудова країна. Валенсія / Валенсія – це автономна область в Іспанії. Першого разу я була тут два роки тому. Їхала до своїх, тож мене просто зустріли. Жили в Оропезі, неподалік Кастельон-де-ла-Плана. Описувати 10 днів блаженства не буду - море згладжує все і всіх))) До іспанського менталітету звикаєш. До дивовижних скульптур – теж, хоча виникає відчуття, що вони з'являються там, де треба б викинути будівельне сміття (труби, канати, уривки настилу, плитка…), а не хочеться))) Будинки не схожі одна на одну, але присутня плитка різних варіаціях (як португальська азулежу). Топлес – норма без віку (навіть для тих, хто старший за 60…) На пляжі – «турецький» варіант «зайняти місце» стільцем-парасолькою-розкладачкою (хоч у 1.5 см від твоїх ніг чи капців, які іспанці можуть просто прибрати на метр))). Діти у кожній сім'ї – не менше трьох. *Далі продовжувати не буду - в Іспанію можна закохатися. Була в сусідніх містечках узбережжя - Алькосебре, Бенікасім, Кастейон-де-ла-Плана.


Аеропорт у Валенсії. Я не змогла пройти он-лайн реєстрацію на рейс Валенсія Амстердам авіакомпанії KLM. Перевірка на контролі була прискіплива. У чоловіка перерили портмоне, поки з запасника не вийняли якусь плату.

Амстердам. Приліт дочірньою компанією KLM – Трансавіа. Не було запропоновано навіть воду, шкода.

Аааамстердааам! …. Загалом – принадність аеропорт та місто. Аеропорт Schiphol є величезний (правду в інтернеті кажуть). У мене пересадка 5 год. чистого часу. Закинула в автоматичну камеру зберігання сумку та пішла. Насилу знайшла (під аеропортом) прохід до поїздів, там теж треба контроль проходити. Квиток купила (кеш і карта) в автоматі (інтерфейс спокійний, хоч трохи знання англійської – достатньо) – це дешевше (пишуть, але не перевіряла), ніж у касі; валідатор – обов'язково (при вході та виході). Враховуйте, що з однієї платформи можуть одночасно відходити поїзди з обох боків a та b. Для поїздки до центру – беремо квиток до Amsterdam Centraal. Поїзди – як Сапсан (пристрій та вигляд). За дві зупинки – вже сам центральний вокзал. Заздалегідь прочитала інфу про можливість безкоштовного поромного сполучення, вийшла з будівлі вокзалу не в центр, а в протилежний бік. Народ юрмиться. Так, є три причали (всі три – б/пл), найлівіший – найдовший проїзд. Пороми з центральної зупинки йдуть до музею Eye та будівлі, де розташований оглядовий майданчик A*Dam Lookout (4-5 хвилин у дорозі). Дійшли до протилежного берега навскіс у напрямку NDSM Wharf досить швидко – 14 хвилин. Потім відразу назад, тому що у мене чистого часу залишається лише 4 години. За цей час встигла тільки пробігтися двома-трьома вулицями, побувати в магазинчиках (HEMA, вул. Damrak, Kalverstraat і т. д. ), зачекінитися на наступний рейс з вибором місця та забронювати знижку 5євро в Дьютіку. І все. Навіть оселедця знамените не спробувало, бо була спека +30. Програму мінімум, яку запланувала собі, не виконала навіть на третину. На жаль. Значить, приїду ще раз)) *або не один раз. Місто сподобалося. Дуже. Казково-пряникові будиночки. Широкі велосипеди. Канали. *Пиво)) І посмішки.


Отже, назад до вокзалу – швидким кроком). В аеропорту я піднялася в зону вильоту і пройшла всі види контролю, але виявилося, що сумка в камері зберігання прильоту (лаунж 1), а виліт з лаунжа 2. Товарисч співробітник аеропорту (на спині у нього – напис про можливість надання допомоги) Rob допоміг мені пройти кілька входів-виходів, минаючи черги до прикордонників. Я пояснюю - "мені тільки за сумкою пройти", а мені у відповідь - ще один друк у паспорт. Ось так...Бабуся, одним словом...До речі, в Дьютіке, дійсно, взяла знижку в 5 євро при пред'явленні штрих-коду знижкового талону, який отримала при реєстрації на сайті аеропорту Schiphol. Була цікава акція – 2 флакони туалетної води будь-якого обсягу за 49 євро (вибір – на сайті аеропорту) тощо. Для шопінгу в магазинах аеропорту також треба готуватися.

Політ KLM. Пройшли реєстрацію швидко, але в салоні літака чекали годину. Ніхто не нервувався і не шумів. Мовчки чекали. Натомість у польоті була міні-піца, кексик, кава-чай-вода-соки-пиво-вино.

Отже. Висновки неквапливої ​ ​ бабусі:

 • Літати стиковими рейсами з великими стиковками можна і потрібно. Але регулювання можуть внести корективи до планів (навіть такі надійні, здавалося б, як чеські авіалінії).
 • З ручною поклажею на два тижні – літати можна, але складно, тому що хочеться більше взяти не «туди», а «назад». У мене обмеження були – 10 (чехи) та 12 (KLM) кг, причому у чехів – без особистої речі (жіночої сумочки), яку ховала у сумку. Щось навіть прибирала до кишень куртки))
 • Не треба міняти правила «чистки»/ліквідації квитанцій та чеків по місту/країні до виїзду/вильоту з них, *моя квитанція у Празі.
 • Готуватись до поїздок треба ретельно і по всіляких сайтах, багато підказок від бувалих. Спасибі їм))))
 • Всі програми-мінімум неспішним бабусям пройти складно, але якусь їхню частину подужати можна. Фотографувати усі – можна, але не потрібно). Найкращі фотографії – це спогади.
 • Будь-яка подорож (мої, принаймні) проходить з отриманням якихось уроків (або навіть «фейсом про тейбл»)). Але скрізь є добрі люди-людини – у кожній країні, у кожному місті. Всюди тобі допоможуть. Не треба боятися новизни.
 • Загальний висновок – чим більше знаєш, тим більше хочеться ще більше знати(с).
 • Перекладено автоматично з російської. Переглянути оригінал
  Щоб додати або видалити фотографії в розповіді, перейдіть до альбом цієї розповіді
  Прага. Хавличков сад.
  Собор святой Людмилы на площади Мира. Наконец то, мне удалось зайти
  Испания. Набережная Алькосебра
  Испания. Беникасим
  Испания. Беникасим
  Испания. Беникасим
  Испания. Кастельон-де-ла-Плана. На Plaza Espana
  Испания. Кастельон-де-ла-Плана
  Алькасебр
  Испания. Кастельон-де-ла-Плана. Местная Саграда Фамилия
  Испания. Кастельон-де-ла-Плана
  Амстердам. Выезд из аэропорта
  Амстердам. Причал к бесплатному парому
  Амстердам. Идем на пароме
  Амстердам. Вот такой паромчик
  Амстердам
  Амстердам. У ж/д вокзала
  Амстердам. Выход из вокзала на каналы
  Амстердам
  Амстердам
  Амстердам