НАЙПРАВИЛЬНІШИЙ ВІДГУК

04 липня 2022 Час поїздки: з 18 червня 2022 до 02 липня 2022
Репутація: +1801½
Додати до друзів
Написати листа

Усім привіт!

Отже, літаки не літають, наш турагент Катя працює на віддаленні в країні фіордів і північних вітрів, та й фінансові можливості звузили можливість вибору напрямків поїздки.

Тож у нас спочатку була спроба визначити країну ближче і, на жаль, дешевше – вибір упав на найближчі країни на «я», як Албанія та Болгарія.

Однак, нам, які звикли до вильотів з аеропорту Одеси з прямою доставкою нашого тільця під палючі променисті промені південнішого сонця і бажано відразу на пляж, було якось не по собі від майбутньої поїздки автобусом протягом цілої доби або більше.

Відповідно, не бажаючи відсиджувати і так відсиджуване на роботі, у нас була спроба здійснити подорож мульти модальним транспортуванням туристів з Одеси автобусом до Кишинева, Молдова і далі літаком, наприклад, до Анталії, Туреччини.


І тут, як у відомому кіно «Люди в чорному» ми зіткнулися прямо із змовою якоюсь, де, як тільки ти збираєшся у відпустку, як у фільмі, польоти з пільговою ціною квитків лише у робочі дні, а на вхідних ні, так і у нас – дати вильоту та повернення літаків за жодних умов не збігалися з датами нашої відпустки.

Точно – це змова якась!

Хоча, в принципі, порівнюючи поїздку на автобусі та політ літаком, головне – це ступінь підготовки і компанія та іноді допінг, але зараз для цього аж надто спекотно.

Отже, після кількох днів мозкових штурмів з учасниками або краще сказати із співучасницями цієї ідеї двох тижневої відпустки без чоловіків з максимальним рівнем комфорту за мінімальної ціни ми пішли шляхом зниження бар'єрів і визначальним фактором, звичайно, стала цінова політика, а саме: серед можливих турів було обрано автобусний до Греції за ціною 11'500 грн.

з особи за 10 днів на сніданках під грядою гірського масиву Олімп та 5 хвилинах від узбережжя Егейського моря.

ЗАГАЛЬНА ОЦІНКА ВАРТІСТЬ ПОДОРОЖІ: 5 (ВІДМІННО).

Отже, тривалість подорожі автобусом трохи більше доби – приблизно о 12-й дні виїзд з Одеси та прибуття в готель у Греції близько четвертої години наступного дня, але, як було прийнято говорити у нас в автобусі: «Час ми не вважаємо , Ми рахуємо кілометри! ».

Тут можна дати пораду дотримуватися принципів, як у рекламі напою: «Імідж ніщо – спрага все! », тобто забезпечення комфорту ми поставили на перше місце вище, ніж зовнішній вигляд.

Також важливе значення для нас було те, що супроводжуючий гід та автобус були розміщені з нами в тому самому готелі, що вселило в нас додаткову впевненість при виборі туру.

Слід сказати, що за такої тривалої подорожі автобусом ще краще, навіть, напевно, ще глибше розумієш сенс казки про царівну на горошині, тому важливо все: запас води, подушки під голову, по можливості запасна міні подушка, шкарпетки на випадок нічних протягів від кондиціонера автобуса, накопичувач енергії для підзарядки мобільного і все бажано у швидкій доступності під рукою, а не в валізі в утробі автобуса, куди буде доступ тільки на черговій зупинці автобуса не раніше ніж через три години.

І, як сказано вище, значення має сама організація поїздки та супроводжуючий гід – у нас була Ірина, великий молодець та розумниця.


До речі, стежачи за роботою супроводжуючого гіда в поїздці мимоволі бачиш аналогію з вихователькою дитячого садка, яка абсолютно незрозумілим чудовим чином у загальній неорганізованості довіреного колективу дітей знаходить способи їх організації, руху у потрібному напрямку та зборі в точці призначення – оскільки ці туристи ну просто як діти: хочу вийти, де туалет, чому так довго їдемо, коли приїдемо і ще мільйон питань з абсолютною впевненістю, що вихователька знає на всі відповіді та керує часом, особливо для сну та їжі.

Загалом, Ірина впоралася гідно з усіма викликами долі та вимогами пасажирів, за що їй щира подяка.

Загальна оцінка гіда: 5 (відмінно), Іра молодець !

Подорож у результаті почалася з формуванням команди, немає навіть банди з трьох подруг, чотирьох напівпорожніх валіз і поки що не схожої на Мауглі дитини з шкірою, що віддає блідістю внаслідок нічного пересиджування з телефоном будинку через неможливість відпочинку цього літа на пляжах Одеси.

Треба віддати належне організаторам поїздки, які за всіх наших переживань заздалегідь зателефонували нам і підтвердили час, місце та дату посадки в автобус.

До речі, складаючи цей відгук, приходжу до висновку, що зворотний зв'язок важливий, тому треба б і нам їм також надати їм feedback, тоді може похвалять і нас і знижка буде на наступну подорож... думки вголос.

Далі все стандартно – поїздка на автобусі лякає спочатку очікуванням тривалого переїзду, яке проходить усі стадії згідно з підручниками психології: заперечення, гнів, торг, обговорення та прийняття, а потім уже не так страшно, і хоча час тягнеться вже не так повільно , як раніше, але, чим ближче готель і можливість вже викупатися в морі, невідомо звідки йде приплив сил.

При виїзді за кордон України на вас чекає дуже невеликий магазин Duty Free, де ціни на наше здивування, наприклад, на спиртне виявилися вищими, ніж просто в магазинах Одеси – тому порада: з такою ціновою політикою, міцні напої простіше закупити будинки, запакувати їх у валізу, що, до речі, знижує ризики наслідків від їх вживання за такої спеки безпосередньо в салоні автобуса.

ЗАГАЛЬНА ОЦІНКА МАГАЗИНУ DUTY FREE: 3 (ЗАДОВОЛЬНО) – ну є й на тому спасибі.

Далі особливо цікавих краєвидів чи пам'яток не буде, окрім як на одному з пунктів переходів кордону Румунії та Болгарії вільно розгулюючих павичів серед фур, наздогнати яких, мається на увазі павичів, неможливо.


Що добре, що вже в поїздці ви починаєте себе відразу відчувати туристом, а головне правило туриста: «Якщо вас не обдурили - ви не турист. », тому ми з великою радістю заплатили по 1 Євро з особи за перетин річки на поромі. Скільки заплатив автобусний водій ми не цікавилися. Тобто ціна переїзду на поромі не входить у вартість поїздки, але про це нас заздалегідь попередили і ми взяли із собою з попередніх поїздок кілька монет по 1 Євро.

Ще про приємне – при перетині кордону з Грецією нас усіх безкоштовно годували та надали цим картки для телефонів з грецькими номерами також безкоштовно та дали питну воду.

Щодо мобільного зв'язку з використанням грецьких сім карт не можемо нічого прокоментувати – ці карти ми не використовували, а ось їжа була досить ситною та смачною: картопля фрі і так далі.

ЗАГАЛЬНА ОЦІНКА БЕЗКОШТОВНОЇ ЇЖИ + СИМ КАРТ: 5 (ДУЖЕ ПРИЄМНО).

Для розуміння, у цьому турі ми перетнули кордон Греції приблизно о 12 годині дня. Тобто подорож з Одеси до кордону з Грецією зайняла у нас близько доби, а далі до готелю залишалося ще приблизно три години – ніяк не могли дочекатися.

На що ще варто звернути увагу – це те, що з боку Болгарії на кордоні з Грецією є невеликий продуктовий магазин, в якому представлені переважно грецькі продукти.

Можна дати пораду прицінитися до товарів, ціни на які можна порівняти вже в самій Греції, і якщо в планах є привезти додому маслини, бринзу чи олію, то все це можна придбати тут дешевше.

Ми так і зробили – сфотографували ціни у цьому болгарському магазині і після повернення додому вже з Греції придбали тут продуктові сувеніри додому близьким і собі теж.

ЗАГАЛЬНА ОЦІНКА МАГАЗИНУ В БОЛГАРІЇ НА КОРДОНІ З ГРЕЦІЄЮ: реально дешевше.

Далі наш шлях лежав у точці нашого призначення селище Паралія-Пантелеймонас.

ПАРАЛІЯ-ПАНТЕЛЕЙМОНОС – це селище колишнього муніципального району Пантелеймонас, колишнього муніципалітету Східного Олімпосу, яке належить муніципалітету Діо-Олімпос і є одним із 16 узбереж регіону.

Селище знаходиться приблизно за 36 км від Катерини і за 56 км від Лариси і на південний схід від повіту. Відповідно до недавніх археологічних розкопок у цьому районі під час будівництва залізничного тунелю під замком було виявлено знахідки давньогрецького міста Гераклея.


Тут знаходиться літня резиденція жителів Неоса Пантелеймонаса та туристичний курорт, який затоплений туристами у період із травня по червень. Він розташований трохи нижче замку Платамона, і тому іноді його називають Кастро (Замок). Прибережний пляж знаходиться за 3 км. Щороку присуджується Блакитним прапором Європейського Союзу за чистоту води та піщане узбережжя.

Про наш похід до Замку розповімо окремо, але все по порядку.

Навколо селища можна спостерігати гірський масив Олімп – як усім відомо, у давньогрецькій міфології Олімп вважається священною горою, місцем перебування богів на чолі із Зевсом. У зв'язку з цим, грецьких богів найчастіше називають «олімпійцями». На північному схилі Олімпу було місто-святилище македонян – Діон, тобто місто Зевса. У давнину Олімп також служив природним кордоном Фессалії та Македонії.

Отже, наш Готель знаходиться в селищі Паралія-Пантелеймонас між гірською грядою Олімп та узбережжям моря, хоча з вікон номерів Готелю моря і не видно, зате на гори та замок Платамона відкривається чудовий незабутній чарівний краєвид!

HOTEL AFRODITI – це акуратна двоповерхова будівля з прилеглою добре доглянутою зеленою територією з великим басейном та барбекю. Біля басейну є бар. Лежаки, парасольки та Wi-Fi надаються безкоштовно.

До моря не більше 5 хвилин неквапливим кроком. Пляж піщаний, із пологим заходом у море. Лежаки та парасольки на пляжі надаються за додаткову оплату або купівлю напою в одному з пляжних барів.

У кожному номері є балкон зі столом і стільцями та видом на сад або басейн, холодильником, кондиціонером і телевізором.

У вартість проживання включені сніданки – шведський стіл, за бажанням можна додатково замовити вечері у сусідній таверні.

До речі, одразу при поселенні вам одразу нагадають, що ви туристи і стягнуть винагороду – туристичний збір щось близько 17 Євро з людини.

Готель не був заселений на всі 100% – були пасажири нашого автобуса та парочка іноземців, що було нам на руку як відсутність стовпотворення на сніданках та наявність вибору вільних місць біля басейну.

НОМЕР.

Нам дісталися 2-місні номери на другому поверсі з видом на парк Готелю і, відповідно, на гори.


Номер досить просторий. Є невеликий балкон, на якому легко розмістяться 3-4 особи за столиком. Також у номері є холодильник і кондиціонер. Чистота Номери прийнятні. Прибирання – за день. Невеликий мінус - наявність комарів, а якщо зашторити балкон і включити кондиціонер через задуху, він злегка ганяє протяг по ліжку. Шумоізоляція Номери прийнятні. Приміщення санвузла та душа не дуже просторе, але місця достатньо.

ЗАГАЛЬНА ОЦІНКА НОМЕРУ: 4 (ДОБРЕ) – нас все влаштувало.

Сніданок.

На першому поверсі готелю знаходиться приміщення, обладнане під їдальню. Зауважень до чистоти немає. Сніданки досить щільні, але не різноманітні.

Голодними не будете, але якщо хочете повною мірою насолодитися обжерливістю в хорошому сенсі слова, так би мовити, ближче ознайомитися з більшим числом грецьких страв, то можна зразу почати з першого дня вранці ходити снідати в найближчу таверну. Але як за нами, снідати краще в Готелі і більш спокійно починати свій день, а не з бігу по ресторанах. Початок сніданків в готелі о восьмій ранку.

Загальна оцінка сніданку: 4 (ДОБРЕ) - все бл.

БАСЕЙН.

Бассейн Готелю досить великий та акуратний. Так само радує око вид на горбисті зелені смарагдові схили. Вода в Басейні добре прогрівається, але водночас дозволяє остудитись від денної спеки. Біля басейну знаходиться бар – ціни помірні. Лежаки біля Басейну безкоштовно. Ми приходили вранці до 8 ранку і займали, на нашу думку, шикарні місця.

ЗАГАЛЬНА ОЦІНКА БАСЕЙНУ: 5 (ВІДМІННО).

Так само після кількох днів господар Готелю гучно анонсував проведення вечірки ввечері біля Басейну. Ми, звичайно, пішли. Тут, очевидно, треба пояснити різницю у ментальності сприйняття греків і наших, що таке Вечірка.

На Вечірці гостям запропонують безкоштовно один келих вина, потім господар Готелю (дуже душевний хлопець) покаже, як танцювати сиртаки, і потім усіх підбадьорюватиме, говорячи лише два слова: «Dancing. Dancing! ».

Причому музику підключать від мобільного телефону одного з гостей готелю.

Ось і вся Вечірка.

Тому пораду бувалих, щоб не купувати другий та наступні напої в барі на такій Вечірці за гроші, візьміть із собою одразу з Номера міцні напої, привезені з дому або придбані в Duty Free, і тоді, ще невідомо, хто кому показуватиме , як танцювати, у тому числі й сиртаки.

ЗАГАЛЬНА ОЦІНКА ВЕЧІРКИ: ЗАЛІК господареві Готелю за захід та ВІДМІННО нашому гіду Ірині за пораду все своє взяти з собою на Вечірку.

ПЛЯЖ.


Узбережжя моря знаходиться в пішій доступності від Готелю не більше ніж 5 хвилин спокійним кроком. Полог і тепле і дуже солоне море. На нашу велику подив солоність води для нас була відвертою несподіванкою. Ми неодноразово були на Егейському морі і щось ми не помітили, що вода настільки солона.

Що говорити, що навіть дитина з нами відмовилася плавати без маски, а її мало чим здивувати!

Іти на Пляж можна основною туристичною стежкою, але радимо йти краще через провулки дачних будиночків – більше зелені та кольорів, що кричать яскравими фарбами.

На Пляжі можна взяти на платній основі лежаки або скористатися послугою: купи напій та шезлонг безкоштовно.

Ціни на Пляжі трохи завищені, наприклад просто донат (пончик) коштує не менше 2 Євро.

Ми відпочивали на піску на куплених неподалік підстилках по 7 Євро (що не дорого), оскільки такі ж біля Пляжу стоять 10-15 Євро.

Людей на Пляжі не багато, туристи в основному - це самі греки і румуни, ну і ми, посилено купують бронзову засмагу і від цього все з яскравішими білосніжними посмішками.

ЗАГАЛЬНА ОЦІНКА ПЛЯЖУ: 5 (ПРИКРАСНО).

ЗАГАЛЬНА ОЦІНКА ГОТЕЛЯ HOTEL AFRODITI: 5 (відмінно) - ціна / якість.

РЕСТОРАНИ.

Живитися вдень і ввечері рекомендуємо в найближчих тавернах, яких є багато, або під'їдатися на екскурсіях.

Ми снідали в готелі, а обід та вечеря був у ресторані.

Меню ресторанів приблизно скрізь однакове.

При дуже узагальненій оцінці вартості обіду/вечері з урахуванням розміру страв та середньої ціни витрати становили приблизно по 10-15 Євро на особу.

Описати чудовий смак і колірну гаму відчуттів від простої і в той же час ексклюзивної кухні дуже складно.

Одразу можна сказати про надзвичайну свіжість усіх продуктів, яку підкреслює додавання лимона практично у всі страви, і, при цьому, фінальну крапку в гармонії щирої радості від споживання делікатесів безсумнівно надає виняткове місцеве грецьке вино.

Дуже рекомендуємо обов'язково взяти восьминогів – тут їх уміють готувати: легка обсмажування на відкритому вогні дозволяє отримати дуже ніжне м'ясо з невеликим присмаком деревного серпанку та правильним додаванням спецій для такої вишуканої страви.

Восьминіг, це, напевно, одна з найдорожчих страв, що ми брали – залежно від ваги, яка нам обійшлася у 16 ​ ​ Євро, а решта страв на вечері була дешевшою.


Супи не тішили – інша культура.

Зате порції салатів тішили дуже - якщо ви не дуже голодні, то порції салату може вистачити і на два і три споживача.

При чому, грецька цибуля настільки приємно пряно пахне і в ній немає того громадського протесту гіркоти, як у нашого, так що можна сміливо просити кухаря додати побільше цибулі в салат і при його вплітанні за обидві щоки якщо й будуть сльози, то тільки від радості.

До речі, ми прикупили собі пару кілограм грецької цибулі додому у місцевій лавці у селищі.

ЗАГАЛЬНА ОЦІНКА РЕСТОРАНУ: 5 (СУПЕР).

СУПЕРМАРКЕТLIDL.

Супермаркет є супермаркет. Тут можна придбати товари на початку відпочинку, як упаковку води або запас йогуртів на тиждень-два, що дозволить вас забезпечити запасом їжі, якщо в цьому є така потреба.

Ми поїхали з цікавості подивитися на ціни.

Ще іноді біля Супермаркету під'їжджають місцеві жителі на пікапах, де пропонують свіжі овочі та фрукти, а також розсаду. На жаль, ми не купили пальму за 10 Євро – стали торгуватись, а коли вийшли з магазину, продавець уже поїхав.

ЗАГАЛЬНА ОЦІНКА СУПЕРМАРКЕТУ LIDL: 4 (ДОБРЕ) – рекомендуємо.

ПРОДУКТОВИЙ МАГАЗИН У ПОСЕЛЬЦІ.

Знаючи вже з власного досвіду про можливості продуктової індустрії Греції, ми здебільшого набували різноманітних йогуртів та сирів.

Також брали черешню, дині, абрикоси та персики. Ціни за фрукти приблизно всі по 2 Євро за кілограм, але деякі мешканці з Готелю, блукаючи Селище, знаходили черешню по 1.4 Євро за кілограм і дині по 1 Євро за кілограм.

І, звичайно, ми купували грецький хліб для бутербродиків – скажімо так: це не найсмачніший хліб на світі, але один із найсмачніших. Тут же в магазині докуповували вино по 2.5 Євро за пляшку, добре, що продаж алкоголю у них до пізнього вечора і можна придбати все придбати.

ЗАГАЛЬНА ОЦІНКА ПРОДУКТОВОГО МАГАЗИНУ: 4 (ДОБРЕ) – смачно та якісно.

СУВЕНІРИ В ПОСЕЛЬЦІ.


Сувенірів у селищі немає. Ну як би є, але нічого такого автентичного, крім жіночих суконь, купальників і, можливо, якихось покривал для походу на море. Решта вироблено у Китаї. Хто був у Затоці чи Кароліно-Бугазі на Одещині, той зрозуміє – магазинчиків багато, але все марне барахло.

Напевно, правильніше придбати собі сувеніри на екскурсіях – і більше шансів знайти щось цікаве та нагадуватиме про ті місця, де ви були.

У результаті наші сувеніри – це насамперед спогади про поїздку і всього якихось 40 кілограмів маслин, оливкової олії та сирів, а також пару піщинок з берега моря, але це вже з'ясувалося при розбиранні валіз будинку.

ЗАГАЛЬНА ОЦІНКА СУВЕНІРІВ: кожен оцінює самостійно.

ЕКСКУРСІЇ.

Традиційно екскурсії пропонує супроводжуючий гід та партизани навколо Готелю.

У партизанів дешевше. Наприклад, ціни від місцевих турагенцій до Євро за дорослу людину/дитину:

гора Олімп – 15/12

острів Скіатос (круїз) – 35/30

водоспади Едеса + Лутра/Позар – 25/20

Монастирі Метеори – 25/20

місто Салоніки тур – 20/15

місто Салоніки – 15/12

круїз на човні – 35/35

Сафарі тур – 65/60

Ми переглянули перелік пропонованих поїздок, але оскільки ми вже були в Греції не раз і у нас основна перевага полягала в тому, що у нас є грецький друг, який ось-ось мав приїхати на автомобілі, ми особливо нічого і не вибрали.

Так само слід враховувати невелику тривалість автобусного туру та величезного бажання більше часу провести на морі.

Звичайно, якщо хтось не був і буде можливість, дуже рекомендуємо екскурсію МОНАСТИРІ МЕТЕОРИ – одні з найяскравіших пам'яток Греції. Свою назву це місце отримало невипадково. З грецької це буквально означає «парячий у повітрі», що чудово описує ці шість неймовірних грецьких православних монастирів.

Всі вони знаходяться на вершинах скель, які піднімаються на 400 метрів над Фессалійською долиною, біля міста Каламбака у Греції.

ЕКСКУРСІЯ КОРАБЛІК.

Дуже рекомендуємо – з одного боку морську подорож, а з іншого – поїздка на острів Скіатос.


Щодо самої морської прогулянки, то нам попався дуже веселий морський пірат – капітан нашого корабля. До речі, у нього ближче розуміння поняття, що таке свято на судні, ніж у господаря нашого Готелю про Вечірку. На кораблі було дуже весело. Капітан не давав нудьгувати. У результаті він обійшов усіх туристів з величезною пляшкою Метакси і через невеликий краник в основі накопичував, як ритуал, пару крапель кожному.

Алкогольна довідка:

Метакса – це грецький міцний алкогольний напій, унікальний у своєму роді. Специфіка виготовлення та особливості технології роблять Метаксу, яка не потрапляє до рамок жодної з існуючих категорій алкоголю, винятковим та самобутнім напоєм.

У виробництві використовується виноград із трьох регіонів – Аттики, Коринфу та Криту. Витримані виноградні дистиляти купажують із мускатними винами та настоєм середземноморських трав. Точний рецепт Метакси тримається у суворому секреті ось уже понад 100 років.

Можемо сказати з упевненістю, навіть не дивлячись на мікроскопічну дозу напою від капітана, що нам дісталася зовсім нерозбавлена ​ ​ Метакса!

На самому кораблі постійно голосно грала музика і в повітрі справді витала атмосфера свята. А потім були танці. Не те щоб капітан не давав спуску туристам, не дозволяючи сісти, всі самі активно включилися в танці на палубі, а деякі з нашої компанії навіть вимагали від інших, що ми повинні всіх перетанцювати, включаючи кораблики з туристами, що проходять назустріч.

Ще, крім важких напоїв, було дуже смачне вино у привабливих невеликих пляшечках.

ЕКСКУРСІЯ ОСТРІВ СКІАТОС.

А чи знаєте ви, що в Греції близько 2'500 островів і 165 з них живуть?

Ми вирішили відвідати острів Скіатос та його знаменитий пляж Кукунарієс.

Скіатос – це невеликий острів у Греції, в Егейському морі, найзахідніший із островів архіпелагу Північні Споради.

Це один із найжвавіших островів архіпелагу. Смарагдові води, золоті піски, розвинена інфраструктура нікого не залишить байдужим.

Довгий час Острів Скіатос вважався місцем відпочинку для дуже багатих людей і не дарма його неформальна назва – це Острів мільйонерів. Мільйонери прибували сюди відпочивати на своїх білих яхтах красунях, але останнім часом Острів став більш демократичним.

Сьогодні на Острів часто причалюють пасажирські пороми та ще на Острові є власний міжнародний аеропорт.


До речі, аеропорт тут – це щось особливе: справжній атракціон не для людей зі слабкими нервами. Літаки йдуть на посадку буквально у вас над головою, а деяких тих, хто спостерігає, буквально зносить з ніг потоками повітря.

Однозначно не менш хвилююче видовище є запаморочливими пейзажами пляжів Острову. На деякі пляжі можна потрапити з території Острова, а деякі прохід відкритий тільки з моря.

У головній бухті Острову можна побачити багато катерів, деякі з них пропонують екскурсії до наймальовничіших місць.

На острові близько 70 пляжів і вибрати найкращий справді складно.

Звичайно, ми були на найкращому пляжі Острова Кукунарієсе.

Це найвідоміший пляж на Острові Скіатос і один із найвідоміших у Європі. Пляж Кукунарієс ще називають Золотий пісок, бо пісок тут дуже дрібний і світиться наче золото під гарячим літнім сонцем. Крім бірюзово-блакитної та прозорої води, пляж приносить особливе задоволення відвідувачам за рахунок знаменитого лісу Кукунарієс, який буквально вписується в море.

ЕКСКУРСІЯ СТАРИЙ ПАНТЕЛЕЙМОН

Старий Пантелеймон – колоритне село, що ніби вийшло з дитячих казок.

Ану раз із нами був маленький турист, хоча вже й великий мораліст із ознаками консерватизму, але все-таки все ще дитина ми вирішили відвідати автентичне село.

Сіль Старий Пантелеймон виявилася немовби відрізаною від сучасності. Дозволивши лабіринту стародавніх вуличок вести себе все далі в зачарований світ, легше повірити, що ти опинився в казці, ніж визнати реальність того, що відбувається.

Казковий світ лицарів і принцес, бродячих музикантів і присадкуватих гномів, мудрих кішок і платанів, що говорять, - це село Старий Пантелеймон. Вона притулилася за одним із схилів могутнього Олімпу, і, схоже, що спокій та безтурботність на її брукованих вуличках охороняють самі боги. Пантелеймон – це село з дитячих казок.

Поки час в окрузі невблаганно біг уперед, перетворюючи прилеглі міста на центри сучасного індустріального життя, селище Старий Пантелеймон жило власним часом. Майже покинуте жителями ще в минулому столітті, це село знайшло нове життя з нескінченним потоком мандрівників.


Це поселення можна назвати шматочком Середньовіччя, що збереглося в сучасності. Але не того похмурого Середньовіччя, уславленого кровопролитними війнами та інквізицією, а Середньовіччя, описаного пером Андерсена, що зберігся в казках братів Грімм і оспіваного Пушкіним голосом. Усипане невеликими двоповерховими будиночками, що рясніє яскравими квітковими клумбами, що втікає в далечінь десятками мощених доріжок, село Старий Пантелеймон кличе мандрівника заглянути в кожен куточок.

Часом здається, що за черговим поворотом відкриється затишний дворик, де грають Кай з Гердою, часом тут чітко долинає тупіт семи гномів, що пробігли за спиною. У цьому містечку кожен дорослий обов'язково згадує улюблені дитячі казки і переноситься на десятки років тому, коли життя було легким і безтурботним.

Одна з вулиць, петляючи між присадкуватих таверн і кав'ярень, приведе мандрівника до серця села – церкви Святого Пантелеймона. Цей храм уже кілька століть є незримим захисником мешканців селища.

За дверима церкви подорожнього зустріне атмосфера умиротворення і спокою: тихий тріск свічок, що горять, вогники полум'я, що танцюють, і тихий шепіт тих, хто молиться – за відновленням духовних сил сюди приходять усі: і місцеві жителі, і численні гості. А Святий Пантелеймон, покровитель цього села, що загубилося серед схилів Олімпу, однаково вітає як місцевих, так і далеких мандрівників.

Церква розташована в самому центрі селища, а навколо неї розсипані затишні столики місцевих таверн. П'янкий аромат кави розповзається по всій площі, змушуючи тих, що проходять повз блаженно втягувати ніздрями напоєне їм повітря. Жоден мандрівник ще не втримався від спокуси відновити свої сили густою грецькою кавою, приготованою прямо на вугіллі.

Разом з філіжанкою кави гостинні греки подають найсмачніші східні ласощі, залишаючи мандрівника насолоджуватися свіжим гірським повітрям, шелестом листя багатовікових платанів і пестливими звуками грецької мови. Занурившись у приємні роздуми, втомлений з дороги мандрівник може забути тут про все на світі, а коли настане час прощатися, йому блакитною хвилею затоки посміхнеться Термаїкос.

САМОСТІЙНІ ЕКСКУРСІЇ.

Якщо ознайомитися з картою узбережжя, і є мужність на самостійні пошуки околиць, то можна просто брати таксі та добиратися до найближчих селищ.

Ми вибрали для самостійної подорожі похід до ЗАМОК ПЛАТАМОНУ.

Іти від Готелю до Замку досить далеко, тому ми викликали таксі за 5 Євро, а ось повернутись вирішили вздовж берега моря пішки.


Однак на нас чекав сюрприз, виявляється вхід на територію Замку лише вранці, до обіду, а після – можна лише пройтися вздовж фортечної стіни. При закритому вході в Замок, дивитися особливо нічого, хоч і відкривається чудовий краєвид на Селище та море до горизонту.

При цьому, стежки навколо Замку ніяк не облагороджені і немає вказівників – легко заблукати і дуже круті схили з найгострішими колючками на чагарниках, тільки завдяки яким не скотишся з гори до самого низу.

Будьте обережні!

Зате можна спуститись у бік моря і пройшовши через підземний тунель вийти на дуже привабливий пляж, де й відпочити перед поверненням до Готелю.

Тільки наше бездоганне виховання, докірливий погляд дитини, яка була з нами, і відсутність складаного ножа не дозволили нам подряпати на стіні тунелю ну хоча б нетлінку: «Кіса і Ося були тут. ».

ЗАГАЛЬНА ОЦІНКА ЕКСКУРСІЇ ЗАМОК: на любителя, а пляж під Замком дуже гарний.

Повернення назад додому - все колись закінчується.

Відразу хочу висловити величезну подяку і респект нашим управителям: гіду та водіям, що виїзд назад до Одеси було призначено пізніше 9 ранку і ми встигли сходити на море, зустріти світанок та речі запакувати.

Як говориться, дорога додому завжди в 2 рази коротша, а ось валізи в 4 рази важчі!

І звичайно, ми скористалися порадами купити на зворотному шляху маслини та сири грецького виробництва в магазині з боку Болгарії на кордоні з Грецією.

Справді, тут деякі товари виявилися дешевшими, ніж у Греції.

Можна дати пораду одразу себе підготувати витратити 50 – 70 Євро і в межах цієї суми сміливо все набрати, що подобається, з полиць та всього ділу, щоб не обтяжувати себе підрахунком витрат та порівнюванням цін.

Напевно, перелік цін та товарів може бути корисним, тому вибірково наводимо цінову політику, яка хоч і не обрушила наш бюджет, але виглядає трохи дорого, хоча що там дорого – життя одне:

>

0.00 Євро сим карта на кордоні з Грецією

0.00 Євро пісок з найкращого пляжу

1.00 Євро збір на поромі

1.00 Євро спеції 45 г

1.00 Євро 1 кг дині

1-2.00 Євро мило оливкове

1.5-2.00 Євро 1 кг черешні/абрикоси/персики

2.00 Євро донат на пляжі

2.3-2.50 Євро сода або сік 0.25 л у ресторані

2.50 Євро пляшка вина 1 л у магазині

2.50 Євро Heets Iqos

2.50 Євро крем для рук у супермаркеті


2.5-3.00 Євро в'ялені маслини Вага: 0.250 кг

3.00 Євро маслини 0.5 кг із начинкою сиром фета

3.50 Євро гірос порція в ресторані

4.00 Євро соус дзадзікі в ресторані

4.00 Євро пиво в ресторані

4.50 Євро сир фета в ресторані

5.00 Євро мінімальна вартість поїздки в таксі

5.00 Євро в'єтнамки для пляжу

5.00 Євро невелика подорож на таксі

5.00 Євро салат з помідорів у ресторані

5.00 Євро розливне пиво 0.5л у ресторані

5.50 Євро баклажани на грилі в ресторані

5.90 Євро анчоуси порція в ресторані

5-7.00 Євро маслини 1 кг

5-7.00 Євро маслини 1 кг із начинкою сиром фета

7.00 Євро помідори Вага: 0.930 кг з начинкою сиром фета

5-10.00 Євро покривало на морі

8.00 Євро чоловіча футболка

8-10.00 Євро макарони + соус у ресторані

8.8 Євро сувлаки зі свинини у ресторані

9.00 Євро гірос у коржику в ресторані

10.00 Євро олійні парфуми

11.50 Євро з/б 2.5 кг маслини

12-14.00 Євро риба у ресторані

15.00 Євро екскурсія гора Олімп

14-16.00 Євро восьминіг на грилі у ресторані

15.00 Євро жіночі джинсові шорти

15-20.00 Євро вино у ресторані

00 Євро з/б оливкова олія 5 л

20.00 Євро екскурсія місто Салоніки

25.00 Євро ювелірна прикраса (кулон + ланцюжок), срібло

25.00 Євро екскурсія монастирі Метеори

25.00 Євро екскурсія водоспади Едеса + Лутра/Позар

35.00 Євро екскурсія острів Скіатос (круїз)

65.00 Євро екскурсія сафарі тур

300.00 Євро автобусний тур із проживанням

300.00 Євро і більше вгору до досконалості покупки

1’000’000.00 Євро радість від зустрічі вдома рідними (хоча й добре в Греції, а вдома краще)

Примітка – незважаючи на сумірність цін, що здається, витратити 300 Євро за поїздку легко, тому, як ми завжди говоримо у своїх відгуках:

«Ех, мені б ще три дні та триста баксів! ».

Отже, підсумувавши все сказане, хочеться відзначити, що основна суть розповіді в цьому Відгуку зводиться до наступного:

«Мандруйте: гроші повернуться, а час ні! ».

Перекладено автоматично з російської. Переглянути оригінал
Щоб додати або видалити фотографії в розповіді, перейдіть до альбом цієї розповіді