Половинка дня на острові Корфу

26 листопада 2021 Час поїздки: з 22 вересня 2021 до 22 вересня 2021
Репутація: +6554½
Додати до друзів
Написати листа

Початок подорожі в Албанії >>>

Я не знаю, як це трапилося, але нарешті ми потрапили до країни, у якої відкрито кордони з Грецією. Ми були готові, як ніколи. У нас є біометричні паспорти, у нас дозвіл у вигляді PLF-форми, у нас цифрові ковидні сертифікати з повним курсом вакцинації, який завершився 20 днів тому. Греція, приймай нас! Прикордонний офіцер уважно все вивчив і сказав, що тепер ми можемо пройти і здати за рахунок Греції експрес-тест, щоб напевно! Ми ще, як на зло, весь ранок кашляли, коли прокинулися.


Тест тут роблять вибірковим. Ми були серед тих щасливчиків. Через 3 хвилини нам сказали, що ми можемо проходити на прикордонний контроль, і ось і все, ми в Греції! Як давно ми хотіли відкрити цю країну! Один одного привітали з першим грецьким кроком! Але чому ж тут так зелено? Мені завжди здавалося, що це повинні бути міста з великою кількістю руїн, що входять у всесвітню спадщину, усюди повинні бути рифлені білі колони, по вулицях дівчата повинні ходити, тримаючи руги під строгим кутом у 90 градусів, а на головах вази зі знаменитою олією, так і чому тут на колісницях не їздять?

Греція взагалі не така, як я в дитинстві уявляв! Сподіваюся, хоч грецький салат тут є? На щастя з усього перерахованого вище саме грецький салат тут є, причому у всіх ресторанах. Фуххх, можна видихнути. Якщо відсутність колон і глечиків на головах ще можна пробачити, відсутність грецького салату було б сильним ударом.

Я досі пам'ятаю той шок, коли я дізнався, що у Празі не подають празький торт, який я так люблю. Цікавий факт, що в грецькому салаті сир кладеться одним великим шматком або поділеним на чотири великі шматки, хоча в домашніх умовах ми звикли додавати фету нарізану кубиками.

Так само дуже порадувала мусака, її зробили настільки еталонною, що я більше ніде не замовляв мусаку, щоб ця в пам'яті завжди залишалася такою ідеальною, так само не обійшлося без смачної рибки та латаття місцевого вина.

У подарунок від ресторану нам принесли місцеві солодощі, дівчина сказала, що їх готує її мати. Як же добре подорожувати смачними країнами і як добре, що смачних країн набагато більше, ніж несмачних. Хоча мені здається, ми в будь-якій країні знайдемо для себе куточок гастрономічного раю.

Тепер про самого Корфу, у нас часу було близько п'яти годин, щоб погуляти основним містом Керкіре. Місто мені настільки зайшло, що я його поставив нарівні з Барселоною. Знаю, що в мене зараз полетять тапки від мандрівників, які вже були в Барселоні, але я відкрив для себе багато схожих місць і більш виражену атмосферу.

Звичайно, тут немає творів Гауді, але самі вузькі вулиці, розташовані на них столики літніх ресторанів, церкви і навіть фортеця мене наче повернула у прогулянці культурною столицею Іспанії. На карті заздалегідь ми звичайно ж проставили собі зірки, але коли нас поглинуло старе місто, то вже не потрібно було жодних зірок, просто хотілося всі п'ять годин тут невилазно тинятися.


І навіть коли ми пішли підніматися на фортецю, а вона, до речі, тут дуже шикарна, то я вже сумував за тим, щоб заново зануритися в серце старого міста Керкіри і звідти не вилазити. Місто мене не хотіло відпускати у прямому сенсі, тут продавали мою слабкість – заморожений йогурт.

Загалом, що я хочу сказати. Подорожувати в Ксаміль без відвідування Керкіри це як весілля без нареченої. І навпаки, якщо ти прилетів на Корфу, то пропустити Ксаміль як побувати на Мальдівах, але без моря.

Повернення до Албанії: (

П'ять годин пролетіло швидше ніж п'ять хвилин. Пора повертатися до Албанії! Я, до речі, чомусь весь час не міг згадати, що ми саме Албанією подорожуємо, і щоразу при згадці Албанії намагався вгадати що це за країна, не в'язалися у мене в голові така краса з Албанією. Вечір був досить прохолодний, на щастя, на кораблі виявилася закрита каюта, куди всі перебралися. Я зайняв собі зручніше місце і задрімав. Як би все могло скластися якби я далі написав, що прокинувся вже в Албанії. Але прокинувся я прямо як головний герой фільму "Життя Пі" від того, що корабель якось сильно хитається. Подивився на годинник, пливемо лише годину, значить, ще годину попереду. Качало все сильніше та сильніше. Спочатку я навіть зрадів, як організм спокійно переносить таку хитавицю. Але це був лише початок. Корабель почало реально кренити та вирівнювати. Здоров'я почало давати колективний збій. Неподалік нас поляки голосно сміялася з того, що відбувається, але реально було вже не до сміху. Перевантаження, які почав відчувати організм, я не відчував ні на одних американських гірках. Людям починало стає погано. Хоч як дивно, але у всіх у запасі виявилися пакети.


Я вирішив вибігти з каюти на свіже повітря, тому що я дуже чутливий до запахів. Я почав бігти по каюті, що розгойдується, і навіть дивом утримався на ногах. Зовні корабель нещадно огортали масивні хвилі, всіх, хто намагався пройти зовнішніми доріжками, кидало з боку в бік. Я схопився руками за бортові перила і намагався оцінити глибину пастки, в яку ми потрапили, що потрібно буде робити, якщо корабель програє в битві з морем. І головне над нами ясно небо, звідки такі хвилі? ! Сподіваюся, ця історія не закінчиться так само, як у персонажа із вищезгаданого фільму. Я розумів, що треба просто пережити цю годину. Погано було всім. Навіть ті веселі поляки якоїсь миті поникли. Я розумів одне, від хитавиці принаймні не вмирають, потрібно просто пережити цей момент. Головне у разі краху вихопити Дашу і дотягнути до берега якомога більшу кількість людей. Хоча з такими хвилями я з жахом уявляв, як це робити. Але я добрий плавець, вода мій другий будинок.

Коли ми нарешті припливли, я зайшов назад у каюту, де всі сиділи, коли я виходив. Начебто всі на вигляд живі, але виглядають у прямому сенсі вбитими, хтось сидить з таким обличчям, що явно не скоро почне посміхатися, хтось просто лежить, не подаючи на вигляд жодних ознак життя, чи непритомні чи то уві сні . Невпевненим кроком ми пішли з Дашею на берег. Дуже запам'яталися відірвані двері туалету, повз які ми проходили по кораблю. Здавалося, що все позаду й можна розслабитися. Але, на жаль, мій організм не дуже товаришує з такими перевантаженнями. Поки ми їхали в готель, в очах почали виявлятися візерунки. Цей вид візерунків мені добре знайомий з дитинства. Якщо візерунки мають прямі або гострі кути – чекай на лихо у вигляді найсильнішої мігрені через 30 хвилин. Якщо візерунок має круглі краї, може пронести, якщо закинути голову назад. На жаль, то були гострі візерунки. Спочатку зник периферійний зір, це коли ти бачиш людину повністю, але окремі елементи, наприклад обличчя в одну картинку не сходяться. А потім накрила та легендарна мігрень. Мало не здалося.

До чого я це все описую. Моя подруга кілька років тому потрапила в цілком ідентичну ситуацію на цьому ж маршруті, на цьому ж кораблі. Я чудово пам'ятаю, як вона описувала всі ці страхіття. Перед тим як плисти в Грецію добре оціните спокійність моря, прогноз сили вітру і по можливості заплатіть дорожче, але пливіть на "дельфіні", а не звичайному кораблі. Він тут теж ходить і має свій розклад. Чи не повторюйте нашу помилку. Не повертайте смачну грецьку їжу назад у море)

Оповідання про Албанію >>>

Перекладено автоматично з російської. Переглянути оригінал
Щоб додати або видалити фотографії в розповіді, перейдіть до альбом цієї розповіді
Коментарі (10) залишити коментар
Показати інші коментарі …
аватар