З Туреччини до Греції одним днем

25 грудня 2021 Час поїздки: з 16 вересня 2019 до 16 вересня 2019
Репутація: +261½
Додати до друзів
Написати листа

Причиною, що послужила згадати події доковидного 2019 року, виявилося банальне непорозуміння, пов'язане з тим, що на ТурПравді у профілі користувачів сайту відзначаються країни, в яких ти побував, тільки ті, про які ти писав відгуки чи розповіді. А як же моя Греція? Я ж там був, хоч один день, та був. Подивившись хронологію оповідань про о. Кос на сайті, побачив, що останні роки публікацій про нього практично не було, гріх не освіжити пам'ять про свою подорож на цей грецький острів.


Коли ми у 2019 році обирали Бодрум місцем відпочинку в Туреччині, однією з вагомих причин була саме близькість о. Кос від турецького берега, і можливість потрапити туди на поромі у вигляді одноденної екскурсії. До речі, о. Кос видно практично з усіх піднесених місць південного узбережжя бодрумського півострова, але найближче він розташований до турецького селища Тургутрейс, з нього пором до острова доходить за 20 хв. , і коштувала тоді 17 доларів, з самого Бодруму ми добиралися 40 хв. , і вартість поїздки була 20 дол. Приємна морська прогулянка незабаром змінилася контурами однойменного міста Кос, яке по суті є невеликим курортним містом, але з великою кількістю історичних пам'яток, розкопки яких продовжуються і до сьогодні.

Морською брамою острова є невелика мальовнича гавань і з боку від неї давня оборонна фортеця острова, яка на жаль була на ремонті та потрапити до неї не вийшло. На набережній знаходиться пам'ятник Гіппократу, ім'я якого, багато в чому визначає популярність острова, неподалік пам'ятника знаходиться початок декількох маршрутів по місту на туристичних паравозиках. Двадцятихвилинне задоволення під колоритну грецьку музику коштувало 8 євро, туристів провозять повз місця для шопінгу та деяких археологічних пам'яток.

У пішій доступності від пристані знаходяться й інші визначні пам'ятки міста, у тому числі платан Гіппократа, за наданням це найдавніше дерево на землі, а також сучасна агора-центральна площа міста з прилеглим до неї ринком, де можна придбати грецькі гастрономічні вишукування – спеції, маслини, олія, вино та ін. Серед туристичних паравозиків є один маршрут, який відвозить туристів до стародавнього Асклепіону, храму здоров'я, де навчався і працював Гіппократ, батько європейської медицини. Не скористатися такою можливістю було б непростимо, руїни храму знаходяться на височині за 4 кілометри від міста, тому піше сходження малореальне.

Вхід на територію Асклепіона платний 8 євро, оточений він хвойними деревами, а оскільки розташований на височини, то є чудовим оглядовим майданчиком на місто, егейське море і навіть Туреччину. На огляд стародавніх пам'яток храму приділяється одна година, після чого паравозик повертає вас до міста. Бути в Греції, і не спробувати грецький салат було б не правильно, тому відвідування одного з ресторанів міста має бути обов'язковим у програмі відвідування острова. Відмінною особливістю їх подачі грецького салату - все нарізається великими шматками, включаючи сир, присмачуєш його вже сам маслом і спеціями.


Оскільки день видався спекотним і насиченим, то останні 1.5 години на острові ми провели на морі, у Греції вода в морі теж солона, так що тут нас ніяких особливостей не чекало, а загалом ми відчували дуже зночувальну різницю між Косом та Бодрумом. хоча останній у недавньому минулому був грецькою територією. Ця різниця визначалася і національним колоритом та складом туристів та цінами. Острів Кос був першою сходинкою у вивченні Греції, сподіваюся наступні не за горами.

Острів Кос з палуби порома

Морські ворота острова

Пристань біля набережної

Туристичні паравозики

Під час екскурсії

Пам'ятник Гіппократу

Руїни Асклепіону

Вигляд з верхнього майданчика Асклепіону

Грецький салат по-грецьки

Знаменитий платан Гіппократа на підпорах

Перекладено автоматично з російської. Переглянути оригінал
Щоб додати або видалити фотографії в розповіді, перейдіть до альбом цієї розповіді
Остров Кос с палубы парома.
Морские ворота острова.
Пристань возле набережной.
Туристические паровозики.
Во время экскурсии.
Памятник Гиппократу.
Руины Асклепиона.
Вид с верхней площадки Асклепиона.
Греческий салат по-гречески.
Знаменитый платан Гиппократа на подпорках.
Схожі розповіді
Коментарі (6) залишити коментар
Показати інші коментарі …
аватар