Невелике турне Грецією. Частина IV. Кефалонія, Самі

23 Січня 2020 Час поїздки: з 19 грудня 2019 до 23 грудня 2019
Репутація: +592½
Додати до друзів
Написати листа

Невелике турне Грецією. Частина I. Афіни >>>

Невелике турне Грецією. Частина ІІ. Патри >>>

Невелике турне Грецією. Частина ІІІ. Село Курута (захід Пелопоннесу) >>>

REMEZZO APARTMENTS

Готель Remezzo Apartments

Ця нічліжка також знаходиться досить близько від порту. . .

Порт Самі

. . . так що ми спокійно дійшли до неї пішки з валізами. Нам одразу видали ключик (металевий, не картку) і перевели в номер на ліфті на другий поверх (з багажем, все-таки). Ліфтець, щоправда, дивно-допотопної конструкції: там навіть внутрішніх дверей немає. А ще ми туди вдвох та з багажем ледве влізли. Номер цілком собі просторий, затишний, є кондиціонер з нормальним пультом. . .

Загальний вигляд номера з боку входу

Балконні двері

. . . допотопно-горбатий телевізор, підвішений на стіну. . .

Горбато-настінний телевізор

. . . кухня з холодильником, витяжкою, електрочайником. . .

Кухня

Кухня

. . . і всім необхідним кухонним приладдям.

Кухонне начиння

Кухонне начиння

Столприлади

Кухонне начиння

Є балкон. . .

Балкон

Вигляд з балкона


. . . на якому приємно посидіти теплим вечором за пляшкою вина (столик та стільці там для цього є). Присутня на балконі і мотузка для білизни з прищіпками, а також тканинний козирок від сонця, який можна опускати і прибирати. Єдине, чого не вистачало, це скриня. Однак ця проблема нас уже не так хвилювала, тому що десь 75% бабла, що була спочатку, ми вже встигли витратити. Сантехніка досить допотопна, навіть можна сказати, до непристойності.

Унітаз у номері

Душкабіна

І в душкабіні, що закривається завісою, і в раковині стояли одноважільні суміші? Як би не так! Там навіть кранбукси були не керамічні, а звичайні, совкового типу, в яких затрахаєш періодично змінювати гумові прокладки. Зате номер спокійний, ніяких дискотек і собак, що гавкають ночами поблизу. Замість них до нічліжки майже щодня вдавалася сіренька кішка. . .

Кизька, яка постійно приходила до нашого готелю. Вигляд зблизька

. . . яку ми постійно підгодовували.

Кизька, яка постійно приходила до нашого готелю за вечерею

А одного разу прибіг навіть дрібний чорненький кіттен (шкода, не вдалося сфотографувати), якого ми погодували кормом спеціально для кошенят. Персонал привітний, але ми з ним майже не спілкувалися: можна сказати, тільки першого дня при заселенні, передостаннього, коли оплачували номер (щоб не витрачати на це зайвий час наступного дня, тому що їхали рано) і власне в останній – просто попрощавшись.

СПРОБИ ОРЕНДИ МАШИНИ В САМІ


На початку звіту я вже пояснював, чому в Кефалонії ми провели не весь час у Лассі, а лише частину, а першу частину – у Самі: у Лассі нічліжки набагато дорожчі, що й зрозуміло, т. к. ситуація з пляжами в Самі - повне р. У Самі ж ми планували взяти машину на день, максимум два - цього з лишком вистачило б, щоб об'їхати цей маленький острів. Однак виявилося це ще важче, ніж у Патрах: по-перше, самих прокатних контор не так і багато, по-друге, у конторах не було вільних коритешників на найближчі дні. А на один день там коритешник взагалі ніхто не дасть – мінімум на два. Коротше, з орендою машини ми там конкретно обламалися. А там, де були корита, ціни були дуже високі, а ще у них не було повної страховки - тільки з франшизняком. Сунулися ми навіть у прокат мотоциклів, думали взяти на день квадрик. В одному місці нам запропонували за 60 на день із франшизняком та заставою 300, повної страховки не було. Ще треба було окремо платити за шоломи. Ми відмовилися і правильно зробили: пізніше ми відкрили відгуки про цю контору, і там народ писав, що у когось була поломка в середині дня, квадроцикл забрали, а заставу та залишок за оренду не повернули (типу компенсація за ремонт) та заміну не запропонували. А якщо поломок не було, то знаходили причіпки до стану транспорту і заставу частково повертали або зовсім не повертали. У іншому квадроцикли здають мінімум 3 дні, тому ми навіть стали уточнювати умови, т. к. на такий термін брати не хотіли.

ПЛЯЖІ В САМІ

У попередньому розділі я вже описав ситуацію з пляжами в Самі лише за допомогою однієї літери. Проте хочу наголосити, що йдеться саме про СИТУАЦІЮ з пляжами поряд з нашою нічліжкою, а не про самі пляжі. Просто нічліжка була розташована поруч із портом, де особливо не викупаєшся. Проте прийнятні та навіть дуже непогані пляжики там були. Тільки до прийнятного доводилося тупотіти десь 1 км (він був наполовину обладнано-платний (7 за комплект) і наполовину дикий. Акваторія там непогана, але територія залишає бажати кращого, тому земля там досить тверда і поганку встановити досить проблематично як із застосуванням спеціального бура, так і без такого.

Пляж зліва від готелю

Пляж ліворуч від готелю

Пляж ліворуч від готелю

А ще в другій половині дня там починається активний рух поромів, через що вода біля берега, з лівого боку від порту, стає брудною і там з'являються різні плаваючі водорості. З правого боку від порту в цьому плані краще, тому що течія відносить все вліво, але самі пляжі набагато гірші, місць щоб лягти позагорати майже немає, а ті, які є, засрані, причому часом у прямому сенсі : )).

>

ТАВЕРНА КАРНАЙО (Κ Α Ρ Ν Α Γ Ι Ο )

Накупавшись на пляжі (тому, що з лівого боку порту), ми вирушили в нічліжку, але по дорозі натрапили на таверну Карнайо, зі столиками, що стояли прямо на березі моря, що здалася нам романтичною, а оскільки саме намічався захід сонця, ми вирішили насолодитися ним за вечерею. Стейк із тунця (15). . .

Стейк із тунця

. . . меч-риба (17). . .

Меч-риба на кшталт

. . . ½ білого (3). . .

Таверна КАРНАЙО

. . . червоне пиво Кефалонія (4).

День 10, вівторок, 20.08. 19

ПЛЯЖ АНДІСАМОС (Α Ν Τ Ι Σ Α Μ Ο Σ )


Того дня ми вирішили з'їздити на пляж Андіс-Амос (його ще називають «Білий пляж»), правда, до нього треба було їхати на мікроавтобусі хвилин 15. Автобусна зупинка знаходиться на набережній, вивіска є лише через дорогу від моря, за адресою POSIDONOS 16, там же висить розклад усіх автобусів із Самі. Далі підійшов великий автобус на протилежний бік дороги, а на нашу – мікроавтобус. Туристи заметалися від одного до іншого. Чи не розуміли, який куди йде, чи не знали, який вибрати : )), хоча на автобусах були вивіски: великий йшов на пляж MYRTOS, а мікроавтобус – пляж Α Ν Τ Ι Σ Α Μ Ο Σ .

Деякі туристи вирішили їхати на пляж MYRTOS, але ми не зрозуміли, у чому сенс. Ми спочатку й самі подумували туди з'їздити, але, вивчивши розклад, міли цю витівку, т. к. відправлення автобуса було о 13:50, а назад о 16:45, та ще й їхати туди довше, тому часу купатися і засмагати залишається зовсім мало. Проїзд до Андісамоса обходиться в 1.5 з особи в один бік (для довідки: проїзд до MYRTOS стоїть вже двошник. До Андісамоса можна нібито дійти і пішки, але це напевно буде не найлегше і приємне заняття, тому що йти доведеться через гори близько 4.5 км. , Зате сам пляж просто обладнаний - бухточка з кристально чистою водою, оточена зеленими пагорбами.

Поїздка на пляж Андісамос. Вид з гір на пляжі

Поїздка на пляж Андісамос. Вид з гір на пляжі

Повернення з пляжу Андісамос. Вид з гір на море.

Пляж Андісамос

Пляж Андісамос

Пляж Андісамос

Пляж Андісамос

Пляж Андісамос

Пляж Андісамос

Пляж Андісамос

Пляж Андісамос

А дрібна біла галька надає воді дивовижного кольору. Лежаки-парасольки платні (не пам'ятаю, скільки вони там коштували, але зазвичай 7-8). Є там стоянка, куди легко можна поставити машину.

Парковка біля пляжу Андісамос

Парковка біля пляжу Андісамос

Але їхати туди в такий спосіб, я вважаю, не найкращий варіант, т. к. пивка особливо не поп'єш у барі, яких там вистачає. Проте краще мати сумхолод: т. к. кухоль розливного пива в барі коштує півчірка, а баночка 0.33 – трояк. Якщо сумхолоду немає, то трохи вигідніше виходить купувати у баночках: це виходить 4.5 у перерахунку на півлітрові банки. До речі, у разі споживання пива слід виявляти обережність, т. к. воно приваблює ос, яких у тій частині острова дуже багато. А то ж укус цієї тварюки в мову (а для страждаючих алергією на отруту перетинчастокрилих і не тільки в мову) може виявитися фатальним, якщо вчасно не допомогти. Продається там і нехитра жерочка, наприклад сендвіч із тунцем (4.5).


Загалом, дуже хороший пляж, однак у нього одна серйозна вада: пішки добиратися незручно, а автобус ходить досить рідко: туди - о 10:50 (зарано), 13:50 і 15:30 (пізно - з огляду на зворотний розклад). ), назад – об 11:50 (ні до села ні до міста), о 14:15 (хіба що для жайворонків) та о 17:15. Це по буднях. У вихідні ж взагалі якийсь маразм: туди – о 13:50 та 17:00 (як то кажуть, ні до ж… сумка, ні до п… гаманець), назад – о 14:15 (див. комент до 17:00 туди) та о 17:15. Загалом свобода часу перебування на пляжі досить обмежена. На зворотний автобус зібралося чимало народу, а т. к. це був останній рейс, яким довелося їхати стояком.

ТАКСІ НА КЕФАЛОНІЇ

Після того, як ми побачили не дуже зручний розклад автобуса до Андісамоса, ми вирішили поцікавитися, скільки буде коштувати доїхати туди на таксі. Загалом, я підходжу до стоянки таксі, таксисти відразу ж мене помічають і виявляють до мене інтерес. Я їх на чистому грецькому запитую, скільки коштуватиме подорож до Андісамоса. У відповідь на це один із них, напевно, вважаючи, що всі такі ж тупі, як і він сам, показує мені спочатку дві п'ятірні, потім одну. Я зрозумів, що він мав на увазі, але те, що зі мною спілкуються як з мудаком, мені не сподобалося, тому я зробив здивоване обличчя і сказав, що я взагалі не глухий, і тоді він мені відповів: “Fifteen ”. Я з саркастичною посмішкою перепитав його: "Θ λ ε ι ς ν α π ε ι ς δ ε κ α π ν τ ε ; " («Хочеш сказати п'ятнадцять? »), і тут до нього нарешті дійшло, як до жирафа, що я говорю з ним його рідною мовою, і він навіть висловив мені комплімент із цього приводу. До речі, подібна «лінгвістична тупість» у Самі та у всіх попередніх місцях, де ми були, зустрічається досить рідко, а от у районі Лассі, що знаходиться недалеко від Аргостолі, вона зустрічається набагато частіше. Повертаючись до таксі, я з'ясував у них інформацію і про повернення від Андісамоса до Самі – на випадок якщо ми пропустимо автобус. Виявилося, що в Андісамос немає стоянки таксі, але можна звернутися в кафе і вам його викличуть, тільки не впевнений, що ціна не збільшиться. А ще я з'ясував, що до Аргостолі, столиці Кефалонії, поїздка коштуватиме взагалі полтос.

ЛІНГВІСТИЧНА ТУПІСТЬ ДЕЯКИХ ГРЕКІВ (якщо ви не фанат іноземних мов, цей розділ настійно рекомендується пропустити)


В Афінах, у Патрах, у Куруті греки, як це зазвичай буває (і це цілком природно), звертаючись уперше до іноземця, роблять це англійською. Але коли я відповідав грецькою, вони як ні в чому не бувало продовжували розмовляти зі мною вже по-грецьки. Хоча, коли я заходив у різні заклади, такі як магазини, ресторани, прокатні контори автомобілів, багато хто з них одразу ж вітався зі мною по-грецьки, прямо начебто за свого приймали, що мене, втім, тішило. На Кефалонії ж (до речі, і на Криті теж), багато хто з них наполегливо продовжує «англікати». Таким я зазвичай говорю, мовляв, зі мною можете не англікати (σ ' ε μ ν α μ π ο ρ ε τ ε ν α μ η ν α γ γ λ ι κ ζ ε τ ε ), або щось на зразок: так я вірю, вірю, що ти добре говориш англійською, можеш мені це не доводити. Зазвичай діє. Ну а деякі, скажімо, офіціанти, просто автоматизмом розмовляють з туристами англійською, так як туристів багато, роботи багато, всіх не запам'ятаєш, однак і з них багато, треба віддати їм належне, запам'ятовували, що я волію говорити їхньою рідною мовою , і говорили зі мною саме на ньому.

Є ще й такі серед молодняку, які англікають заради практики. Ну вже ні, нехай роблять це з бритішні, а також іншими іноземцями, благо їх там вистачає. А мені практика потрібна самому. А то з ким же я в Росії матінці по-грецьки поговорю? Я ж тут жодної грекомовної людини особисто не знаю. Чи то справа мої друзі, родичі, знайомі, сусіди, колеги по роботі знають хоча б одну таку людину, але їм цей факт якось по барабану. У кожного свої переваги загалом. Так, забув я ще одну категорію – сезонні бармени та офіціанти, які не володіють грецькою мовою, які працюють в основному в закладах, де гасять здебільшого іноземці. До таких офіціантів я ставлюся з розумінням і спілкуюся з ними англійською.

День 11, середа, 21.08. 19

ПЕЩЕРА ОЗЕР МЕЛІСАНІ (Μ Ε Λ Ι Σ Σ Α Ν Η )

Я вже описував печеру озер на Пелопоннесі, але печера в Самі це зовсім інше. Це просто озеро, оточене скелями. Йти до нього від нашої нічліжки довелося десь 2-3 км. По дорозі туди проходили повз досить гарне ставок. . .

Ставок на шляху до місцевої печери озер

Ставок на шляху до місцевої печери озер

. . . з деревами, які б греки назвали «κ α τ α π ρ σ ι ν α δ ν τ ρ α », тобто. "дуже зелені дерева", з одного боку і лавками з іншого.

Все той же ставок

У ставку плавали гуси.

Гусь

Ще 2 гусаки


Загалом можна посидіти на лавках і насолодитися всією цією красою. Ну а тепер про саму печеру. Пішли ми туди десь до полудня, оскільки за рекомендацією туристів, що побували там, це найкращий час у плані освітлення озера, т. к. Пізніше сонце йде, і частина озера опиняється в тіні, але це негаразд красиво виглядає. Коли ми туди підійшли, ми були неприємно здивовані фактом, що поряд стояло багато автобусів і машин, а в саму печеру стояла черга, більша за Мавзолей (хто жив при Совці, той зрозуміє). До речі, самі ми народилися в Совці, так що гріх був не скористатися старою совковою звичкою - скорочувати черги, тим більше нам пощастило. Справа в тому, що біля входу в печеру стояло кілька росіян, і вони звали своїх друзів (а їх була досить пристойна компанія). Ну, ми, улучивши момент, до них і прилаштувалися і почали досить голосно говорити між собою російською. Іноземці, що стояли в черзі, подумали, що ми в одній з ними компанії, тому не обурювалися, російські ж на нас теж не звертали уваги, т. к. вперед ми не лізли. Загалом гармонійно вписалися в чергу, купили квитки (по 7 з особи) та стали стояти далі.

Невеликий фрагмент черги кататися на гондолах по печері озер

Навіть незважаючи на значне скорочення черги нам довелося простояти хвилин 40-50, а так простояли не менше 2 годин, причому швидше за все більшу частину часу – під палючим сонцем, потім тільки починається вхід до печери.

Вхід до печери озер

Поступово спустившись униз, ми опинилися на невеликому причалі. . .

Причал

. . . і перед нами відкрилося кругле озеро. . .

Печера озер

Печера озер

. . . і стрімкі, а десь скелі, що частково нависають над озером.

Вигляд з печери під "навісом"

Гондоли

По озеру туристів катають на гондолах, у кожній з яких міститься 12-14 осіб.

Гондольєр за роботою на тлі стін печери

Гондоли

До причалу по черзі підпливають по 3 гондоли, гондольєри розсаджують туристів та починають катати їх озером. Якщо бачать пару з фотоапаратом, починають наполегливо пропонувати сфотографувати їх разом. Наприкінці прогулянки, яка триває близько чирику хвилин, гондольєр дістає банку і досить нав'язливо дає всім зрозуміти, що чайові там дуже навіть вітаються. Саме місце досить гарне, покататися озерцем на гондолі приємно, але це явно не варто того, щоб вистоювати заради цього 2-3 години в черзі. Коли ми вийшли з печери, то побачили, що черга трохи зменшилася, але не тут було – до паркування під'їжджали ще 2 туравтобуси. Поруч із входом у печеру розташовується невеликий магазинчик з сувенірами, напоями та нехитрою жеркою, також є столики зі стільцями під навісом. Ще ми знали, що це озеро має оглядовий майданчик зверху, але він виявився закритим. Підхід до озера зверху був обнесений парканом, і висіло оголошення про те, що оглядова закрита «для вашої безпеки».

День 12, четвер, 22.08. 19

Цей день описувати взагалі немає сенсу, т. к. вранці саме цього дня ми ходили на вже згаданий північніше пляж, який можна описати лише четвертою буквою російського алфавіту.

Пляж, який можна описати однією лише четвертою літерою російського алфавіту

Пляж, який можна описати однією лише четвертою буквою російського алфавіту


Пляж, який можна описати однією лише четвертою літерою російського алфавіту

Пляж, який можна описати однією лише четвертою літерою російського алфавіту

Пляж, який можна описати однією лише четвертою літерою російського алфавіту

Після цього гуляли, годували котів.

Ще кицька

Кизька

Кизька

Кизька

Три кицьки за сніданком

Кизька

Кизька

2 кицьки

Кизька

Кизька

Кизька

Кіттен

Киски, що окупували кафе

Кизька

Кизька

Частково зібрали речі, розрахувалися із закладом (155.50 разом із усіма поборами), т. к. наступного дня нам треба було рано-вранці їхати в Лассі, потім посиділи ще в якомусь ресторані, потім насолоджувалися коктейлями в барі.

Невелике турне Грецією. Частина V. Кефалонія, Лассі >>>

Перекладено автоматично з російської. Переглянути оригінал
Щоб додати або видалити фотографії в розповіді, перейдіть до альбом цієї розповіді
Порт Сами
Паром Levante Ferries
Унитаз в номере
Кухонная утварь
Кухня
Душкабина
Кухня
Второй этаж отеля
Кухонная утварь
Общий вид номера со стороны входа
Общий вид номера со стороны балкона
Кухонная утварь
Меч-рыба вроде
Столприборы
Горбато-настенный телевизор
Стейк из тунца
Балкон
Балконная дверь
Шкаф
Вид во внутренний двор
Улица рядом с отелем
Вид с балкона
Порт Сами
Еще киска
Таверна КАРНАЙО
Пляж рядом с таверной КАРНАЙО
Пляж слева от отеля
Киска
Пляж слева от отеля
Пляж слева от отеля
Какая-то кафешка рядом с портом
Киска
Киска
Десертец с винищем
Киска
Киска, которая постоянно приходила к нашей гостинице. Вид с близкого расстояния.
Какая-то хрень с мясом и рисом
Шашлык
Салат с тунцом
Киска
Киска
Киска, которая постоянно приходила к нашей гостинице за ужином.
Киска, которая постоянно приходила к нашей гостинице за ужином.
Киска
Одна из кафешек у моря
Поездка на пляж Андисамос. Вид с гор на море
Возвращение с пляжа Андисамос. Вид с гор на море.
Пляж Андисамос
Поездка на пляж Андисамос. Вид с гор на море
Киска
Вид из пещеры под
Вид из пещеры под
Гондолы
Поездка на пляж Андисамос. Вид с гор на пляж
Возвращение с пляжа Андисамос. Вид с гор на море.
Возвращение с пляжа Андисамос. Вид с гор на море.
Пляж Андисамос
Киттен
Пещера озер
Пляж Андисамос
Поездка на пляж Андисамос. Вид с гор на море
Поездка на пляж Андисамос. Вид с гор на пляж
Порт Сами
Пляж Андисамос
Возвращение с пляжа Андисамос. Вид с гор на море.
Поездка на пляж Андисамос. Вид с гор на пляж
Вход в пещеру озер
Наш типичный
Порт
Поездка на пляж Андисамос. Вид с гор на море
Пляж Андисамос
Поездка на пляж Андисамос. Вид с гор на море
Порт у автовокзала
Киттен
Киска, которая постоянно приходила к нашей гостинице.
Парковка у пляжа Андисамос
Порт у автовокзала
Салат с тунцом
Киттен
Гусь
Пляж Андисамос
Пещера озер
Парковка у пляжа Андисамос
Киска у нашего отеля за обедом
Пляж Андисамос
Тушеная говядина
Пляж Андисамос
Киска
Киска
Стены пещеры под открытым небом
Все тот же пруд
Таверны у порта рядом с автовокзалом
Пещера озер
Киска
Киска
Киски, оккупировавшие кафе
Киска
Пляжик на пути к местной пещере озер
Причал
...и другая
Киска
Порт у автовокзала
Причал
Порт у автовокзала
Порт у автовокзала
Песок в море на пляже Андисамос
Гондольер за работой на фоне стен пещеры
Сталактиты
Поездка на пляж Андисамос. Вид с гор на пляж
Небольшой фрагмент очереди кататься на гондолах по пещере озер
Киска
Порт у автовокзала
Одна из кисок, оккупировавших кафе, с близкого расстояния
Киска
Причал
Пруд на пути к местной пещере озер
Три киски за завтраком
Порт у автовокзала
8-ноги
Пляжик на пути к местной пещере озер
Киска
Стены пещеры под открытым небом
Гондолы
Пруд на пути к местной пещере озер
Салат с тунцом
Пещера озер
Еще 2 гуся
Самодеятельность
2 киски
Пляжик на пути к местной пещере озер
Шашлык
Киска
Пещера озер
Киска
Пещера озер
Пляж, который можно описать одной лишь четвертой буквой русского алфавита
Гондола с туристами
Пещера озер
Стейк
Киски
Пляж, который можно описать одной лишь четвертой буквой русского алфавита
Горы
Пляж, который можно описать одной лишь четвертой буквой русского алфавита
Какое-то колесо
Киска
Киска
Киска
Киска
Гондолы
Мост через какую-то речку-вонючку
Киска
Пляж, который можно описать одной лишь четвертой буквой русского алфавита
Киска
Отель Remezzo Apartments
Гондола с туристами
Киска
Пляж, который можно описать одной лишь четвертой буквой русского алфавита
Водичка в озере
Пляж, который можно описать одной лишь четвертой буквой русского алфавита
Киски
Коментарі (12) залишити коментар
Показати інші коментарі …
аватар