Північна столиця Греції

26 вересня 2016 Час поїздки: з 12 вересня 2016 до 12 вересня 2016
Репутація: +76½
Додати до друзів
Написати листа

Здрастуйте, дорогі друзі. Хочу поділитися з Вами враженнями від поїздки до північної столиці Греції – міста Салоніки. Я вирушила на оглядову екскурсію як туристка, з моїми друзями, які приїхали в північну Грецію, на Халкідікі вперше. Салоніки - особливе місто, воно пройняте століттями історії та різноманітністю культур та національностей. Гуляючи по ньому, ти ніби переносишся в глибину століть. Тут є відчуття сучасності та давнини одночасно.

Салоніки зустріли нас чарівним краєвидом верхнього міста (Анополі). Сама екскурсія почалася ще раніше, в дорозі, коли супроводжуюча дуже інформативно і жваво (я до таких речей ставлюся з особливим професійним інтересом) розповіла про майбутні плани та таймінгу, а також розповіла про те, як орієнтуватися в місті, щоб не заблукати і побачити головні. Визначні місця під час вільного часу: чотири головні вулиці міста, як швидко знайти археологічний музей.


На оглядовому майданчику Анаполі - Кастро на нас чекав гід Панайотіс. Його розповіді та манера розповіді теж були дуже живими, з особливим шармом, так що нудьгувати точно не довелося. Він і провів для нас справжнє рандеву з містом.

Після укріплень старого міста ми на автобусі вирушили вниз, у бік моря, і першою нашою зупинкою став храм Димитрія Солунського. Цей храм – найголовніший у Салоніках, а Димитрій – святий покровитель Салонік, якому його жителі виявляють особливу шану та повагу. День цього святого (26 жовтня) є одним із найважливіших місцевих свят. У храмі гості екскурсії набрали трохи води зі святого джерела та купили кілька іконок у церковній лавці. Звичайно, для відвідування храму краще бути одягненим за каноном, не зовсім строго, але не в майці та короткій спідниці, погода була з приємним вітерцем, так що все більш були одягнені в одяг, що прикриває плечі та ноги. Після цього ми пішки пішли до стародавньої римської агори, де побачили безліч археологічних архітектурних знахідок та фундаментів будівель.

Вільний час (4 години) ми провели з користю, побували в Ротонді, дуже незвичайній будівлі зі стародавніми, дуже красивими мозаїками, яка за свою історію встигла побувати і античною культовою спорудою, а потім візантійським храмом та мечеттю. Наразі вона відкрита для відвідувань після довгої реставрації. Також ми пройшлися археологічним музеєм, залишивши наступного разу музей Візантії. Пройшлися кількома магазинами на головній торговій вулиці Цимискі, прикупили кілька подарунків та аксесуарів, випили каву в кафе на набережній, з видом на море, і вирушили до головного символу Салонік – Білої Вежі, де була точка збору. Чотири години можуть здатися недостатніми для прогулянки, але якщо все добре спланувати і сфокусуватися на тому, що хочеться побачити, їх цілком достатньо. Ця поїздка, все-таки оглядовий тур, щоб отримати загальне враження від міста та насолодитися прогулянкою ним.

Коли всі гості були у зборі, ми вирушили у зворотний шлях, але на нас чекала ще одна приємна зупинка у винному льоху з гарним вибором вин з виноделен північної Греції і не тільки, а також інших традиційних напоїв та сувенірів.


Враження від поїздки у нас залишилося добре, дізналися багато нової та корисної інформації.

Перекладено автоматично з російської. Переглянути оригінал
Щоб додати або видалити фотографії в розповіді, перейдіть до альбом цієї розповіді
Коментарі (2) залишити коментар
Показати інші коментарі …
аватар