На Балі самостійно. Частина 4

21 червня 2014 Час поїздки: з 11 лютого 2014 до 15 лютого 2014
Репутація: +7183
Додати до друзів
Написати листа

1 частина http://blogs. turpravda. ua/Apyatka/101009.html

2 частина http://blogs. turpravda. ua/Apyatka/101017.html

3 частина http://blogs. turpravda. ua/Apyatka/101197.html


Навіть якщо ви не збираєтеся подорожувати самостійно, а любите мати міцні тили у вигляді готових турів, вам все одно захочеться побачити Балі, не сидіти весь час на пляжі. На мій погляд, є три способи подорожувати Балі- взяти напрокат байк, найняти машину з водієм або купити екскурсію у турагентів. Я не розповім вам про байки та турагентства. Тільки про подорож із водієм. На Балі кажуть – драйвер. Драйвер - людина, яка не просто веде машину, це ще й екскурсовод. Наш провідник у незнайомому світі. Він може бути російськомовним чи англомовним- це не так важливо, повноцінної екскурсії з датами та історичними викладками не буде. Але він проведе основними місцями, звідки можна побачити, почути, відчути Балі. Він терпляче чекатиме, поки ви захоплено зробите тисячу фотографій, він фотографуватиме вас, попереджатиме про небезпеку, він розповість, що треба одягтися тепліше, піднімаючись у гори, він потоваришує з вами. Але треба пам'ятати-він провів уже тисячі людей, у нього підгодовані «рибні» місця, все це його хліб і якщо ви не готові обідати в туристичних їдальнях, краще попередити його заздалегідь.

Виїзд у нас був запланований на 8 ранку. Вдома мені важко прокидатися навіть в 11, але в поїздках я перетворююся на ранню пташку-боюся, що я щось не встигну, щось вислизне від мене і я потім шкодуватиму) І ще одна особливість є у моїх подорожей-я люблю вранці плавати в басейні. Тому вибираю готелі із басейнами.

Ранок починається не з кави)

Вранці я мало не потонула в гарному басейні, напилася води, потім-білого вугілля про всяк випадок, потім поснідала і була готова до ущільненого забігу визначними пам'ятками.

Балі виглядає по-особливому. Якщо Ломбок віддалено нагадує південь України, то Балі не схоже ні на що, що я бачив. Сидячи в машині, ми крутили головою, дивуючись скульптурам, щільному руху, деревам з повітряним корінням.

Перша зупинка-храм, у якому дивимося Баронг. Його називають танцем. Але я назвала б це театральною дією. Баронг танцюють у багатьох храмах на Балі, тому я точно не скажу, в якому були ми.

Корисно для знайомства з культурою Балі. Оркестр дивовижних, я б сказала - шумових, інструментів, яскраве сонце, храм як декорації, страшні фігури балійських богів і гротескні персонажі. Але довго, затягнуто, награно, гаряче, голосно. Задоволенню я поставила б четвірку з мінусом. А якщо врахувати, що я вибирала між Баронгом та Улувату, то Улувату був би точно луше)

Сонце дуже швидко прагне зеніту, а у нас ще стільки справ! ) Ми сідаємо і їдемо крізь Убуд, взагалі не зупиняючись, у місце, яке манило мене найбільш сильно. Що у вас асоціюється із Балі? Пляжі? Серфінг? Храми? Коли я чула слово Балі, то завжди представляла одну картинку - рисові тераси. Мені обов'язково треба було там побувати.


Рисові тераси Тегелаланг саме ті тераси, які варто подивитися. Вони вирізані в ущелину річки, спускаються сходами в нікуди, а навколо пальми-величезні, точені, соковиті. Кольори шикарні - зелень йде в жовтизну, але не таку, як у нас спекотного літа від нестачі вологи і не таку як восени, від нестачі життєвих сил, а яскраву, золотисто-сонячну жовтизну, з коричневими мереживами ґрунту на місці зібраного рису. Може тераси і бувають смарагдовими, але нам побачити це не довелося. Рис щойно прибрали. Земля відпочивала і чекала на нових саджанців. У деяких місцях виднілися слабкі паростки. Ця земля народить рис мільйони років. І їй нема справи до туристів. Приходьте завтра, а краще наступного року)

Задоволенню ставлю четвірку. Спека стояла неймовірна, потопталися трохи вниз, потім тяжко вгору. Пара фотографій в яскраве сонце і поїхали далі.

Можливо, ми й гуляли б довше на терасах, якби не було так жарко. Або якби ми зупинилися пообідати, адже там є кафе. Але нас чекали з обідом в іншому місці-біля вулкана Батур. Туристичне кафе типу буфет. Багато хто каже, що там дорого та несмачно. Ціна здалася мені цілком середньою, а от не дуже смачно. Але сидіти на терасі і не поспішаючи обідати, дивлячись на вулкан, мені сподобалося. Енергетика місця надзвичайно потужна. І це ще ми були далеко від вулкана. Що ж там-ближче до кратера? )

Описати вулкан і своїх відчуттів навіть не беруся. Нема в мене в запасі стільки слів. Скажу тільки-це було найсильніше враження дня. І ми сиділи там довго. Люди приходили-йшли, а ми сиділи і сиділи. Вулкану п'ятірка із плюсом.

А ближче до вечора ми приїхали до Храму Слона. Дуже красивий, але трохи недоглянутий парк, невелике рисове поле, похмура, містична печера та басейн із живими рибами, до якого заходять парафіяни помолитися. Якби ми не були втомленими, можна було там гуляти довго. Спека спала, зелень та річка додавали свіжості і можна було сидіти у дерев'яній альтанці-лежанці.

Там зустріли земляків. Це був єдиний раз за всю подорож. Мені було дуже приємно розім'яти мову)

Задоволенню четвірка. Або не вау, або я не перейнялася)

Водій ще хотів відвезти нас кудись, але ми чинили опір і попросили відвезти нас до готелю. Ми так втомилися, що здавалося заснем прямо на ресепшені.

Нас чекали. Я не встигла озирнутися і попахати, як дві жінки поставили собі на голову наші валізи і забрали їх у номер.

Ми рекламку поки шанували- зовсім поруч із готелем планувався танець Кечак. Ще й жіночий. Ми звичайно миттєво прокинулися і помчали в номер упорядковувати себе. Не встигли прийняти душ, як до нас на терасу прийшов знайомитись сам господар. "Чи добре тобі, дівчино, чи добре тобі, красуне? . . "


Ми говоримо-іц окей, тільки ми в рушниках гостей зустрічати не звикли. І очі додолу опускаємо. Мовляв, не комільфо без трусів. Він зрозумів, не дурень.

Ще не раз потім я дивувалася персоналу, що зненацька візьмись, що з'являється у нас на терасі. Здали ви нам цілий поверх із стостонадцятьма вікнами- так ми ж думаємо, що ми тут одні! Дзвінок придумайте на сходах, чи що.

На Кечак прибули хвилини за 20 до початку. Познайомилися з літньою парою англійців. Дочка моя так на той час розмовляла, що англійці приймали її за свою) Навіть я свої хаудуюду вставляла періодично. 2 тижні поговорити нема з ким, це ж катування! )

Кечак нам дуже сподобався! Таня кілька разів входила в транс, а я встояла) Але як це красиво!

Танок ритуальний. Наприкінці дядечка босими ногами розкидає вогнища, що горять.

Четвірка із плюсом!

А п'ятірка була завтра на цьому ж місці.

Далі буде: )

Перекладено автоматично з російської. Переглянути оригінал
Щоб додати або видалити фотографії в розповіді, перейдіть до альбом цієї розповіді
Кечак. После выступления.
Храм, в котором мы смотрели Баронг. Детали.
Костюмы для Баронга
Храм, в котором мы смотрели Баронг.
Кафе с видом на вулкан
Кечак
План поездки
На рисовых террасах такой домик стоит. Может отель?)
Так сушат рис
Дорога в Убуде.
Кечак.
Баронг. Танцовщицы.
Вулкан Батур.
Храм слона. Парк
Баронг. Оркестр
Баронг. Сцена самоубийства.
За несколько минут до танца огня. Человек входит в транс. На фото над ним светится фиолетовая сфера. Я понимаю конечно, что это блик от камеры, но выглядит мистично)
Кечак
Рисовые террасы Тегелаланг
Храм слона.
Баронг. Собственной персоной)
Генеша у входа в отель
Схожі розповіді
Коментарі (2) залишити коментар
Показати інші коментарі …
аватар