Візит до Польщі

18 березня 2019 Час поїздки: з 03 березня 2019 до 10 березня 2019
Репутація: +692
Додати до друзів
Написати листа

Мета поїздки до Польщі була не зовсім туристичною, але саме так і треба було сказати на кордоні (щоб уникнути непотрібних проблем). І так воно й вийшло. Збори були швидкими — на мене чекали в Гданську!

Вирішено було не їхати автобусом, як їде більшість заробітчан, щоб не стояти на кордоні 5-10 годин (без зручностей). Квиток на потяг Інтерсіті «Київ – Пшемисль» купив в інтернеті за 854 грн. Вирішив брати перший клас, щоб поменше втомитися в дорозі (і тому що як бонус додавалася віп-зала на Ж/Д у Києві). Маршрут був складний — доїхати ввечері до Києва (маршруткою), потім на метро до Ж/Д та очікування (всю ніч). Потім поїздом Київ – Пшемисль і далі поїздом (електричкою) до Гданська ще цілий день. З півночі України на північ Польщі не по прямій. Звичайно, є літаки і лише годину з невеликим (бувають квитки і по 10 євро, але треба ловити). Але це для тих хто літає без багажу з маленькою ручною поклажею (наприклад, візейр: 40х30х20).


Залізничний вокзал Києва як завжди неприємно вразив своєю «кримінально-злиденною» атмосферою, «темними» особистостями і великою кількістю бомжів, більшою ніж пасажирів (пасажирам навіть ніде). Дякуємо віп-залу, який працює не зручно, але хоч якось: технічна перерва з 23:00 до 00:00.

Порадував Інтерсіті — перший клас був майже порожнім до Львова, де заповнився поляками. Є зручності. Біля деяких місць столики і біля кожного - розетки для гаджетів (у другому класі з гіршими розетками). Крісла зручні та просторі, все як треба. Навіть чай пропонують (за гроші). Звичайно, вай-фай, який періодично пропадав у дорозі. Час у дорозі: 7 годин.

Інтерсіті 1 клас

                 Перетин кордону. Було доволі спокійним. Поляки порилися в рюкзаку (сумку проігнорували), питали горілку і «шмаль» (курево, мабуть) вони дороге. Запитали про мету візиту, я «чесно» сказав — туризм. Біометричний паспорт із візами з інших країн та «безвіз» до Польщі – привід помандрувати.

                 ПШЕДУМКА.

Пшемисль

Це маленьке сіреньке містечко важливий «перевалочний» пункт з України в Польщу і назад. Якщо ви потрапили сюди в неділю, то від туги нікуди не подітися. Порожньо. Зачинено все! Крім костелів та кебабових (яких у Польщі дуже багато). І це добре, бо треба десь перекусити.

Але тут «кипить» транспортне життя! Поруч із маленьким, але симпатичним Ж/Д вокзалом також знаходиться зупинка автобусів у всіх напрямках: Варшава, Краків, Вроцлав та ін. Більшість пасажирів цим користуються, щоб не проводити день у Пшемислі. Усі роз'їжджаються.

Але, я вирішив їхати електричкою Пшемисль — Колобжег. А вона вирушала ввечері, тому довелося трохи пройтися околицями, правда, без задоволення (тільки заради їжі). Кебаб "дужий" (можна і на 2-х осіб) - обійшовся в 20 злотих.

Великий кебаб

У будні квиток на поїзд до Гданська коштує 105 злотих (2 клас).

Загалом, велику частину часу довелося провести в залі очікування вокзалу (тут бомжів поліція ганяла) і ввечері нарешті вдалося покинути Пшемисль.

Вокзал у Пшемислі

Вагон 2-го класу цілком комфортний, розділений як би купешками, на 8 сидячих місць.

Купі по 8 місць


На жаль, квиток дістався не біля вікна, але оскільки пасажири постійно змінювалися (виходили і входили всю ніч), купе повністю не заповнювалося. Подрімати вдалося уривками. Решту часу бавився з телефоном і слухав балаканину сусідів-поляк. До речі, з розумінням мови якихось проблем не було. Вони мене теж чудово розуміли російською (хоча я й намагався використати польські слова та фрази — дякую перекладачу в телефоні). Ну так ось, важливим є те, що простий народ широко використовує не нормативну лексику (нашу, звичайно), а їх слово «курва», взагалі сполучний елемент (типу прийменників і спілок). А ось митники кажуть не виразно, доводилося перепитувати. А ті, що оголошують поїзди на вокзалі зовсім не перебірливо: бубубу почонг, бубубу почонг. Будьте уважні, тому що в квитках не відразу видно якийсь перон і можна пропустити свій поїзд. Ну а торговці завжди намагаються вам догодити і розібрати вашу тарабарщину, спілкування з ними відбувається без проблем. Проше бардзо!

                 ГДАНСЬК.

Вокзал у Гданську

     

Не думав я тут провести багато часу, але обставини склалися саме так, як склалися і до моєї колекції додалася ще одна країна, ще одне місто, ще одне море.

Вокзал виявився скромним у порівнянні з Пшемишлем, але більше (всередині - просто білі стіни).

З вокзалу, я відразу вирушив з речами до роботодавця. Невелика фірмочка (логістика, сто, авто-деталі та інше) на околиці міста дуже далеко від визначних пам'яток і моря. Майже весь день провів у них, чекаючи. Всі, хто живе і працює в Польщі, кажуть, що поляки працюють «на забій», багато, і завзято. Але тут було не так. Співробітники з'являлися до 9-ї ранку, пили «каву» і не поспішаючи щось починали робити. Потім з'явився господар на спортивній машині і почав швидко вирішувати питання (у тому числі й мій), щоправда, на швидкості роботи решти працівників, присутність господаря якось не вплинула. Все робилося "вдумливо і з розстановкою". Те саме було і в хостелі — господиня приїжджала до 10-ї, їдучи о 17-00. Працівників не було видно. Натомість навколо були камери спостереження.

Загалом, господар розпорядився відправити мене в хостел, щоб не мозолив очі. І його працівники на якомусь евакуаторі мене туди підвезли. Рекомендувати цей хостел я нікому не буду, тому що він на околиці і туристам не підійде. Він для роботяг. Виглядає зовні відповідно ще й цвинтар поруч, але всередині все є.

Вигляд з вікна

За місце в 8-місному номері з роботягами, які допізна п'ють і дивляться телевізор, обійдеться в 20 злотих. Я хотів спокійно виспатися і без екстриму, тому взяв місце у номері на 3-х за 50 злотих. Тут і кухонька і телевізор, туалет і душ. Майже весь час я провів у номері сам. За винятком однієї доби, коли приїхав хлопець з України, який майже одразу поїхав працювати водієм (дивно, що він зміг привезти з собою з України великий мішок картоплі та великий шмат сала).


Загалом, питання з житлом якось вирішили, залишилося вирішити питання з роботою. У уженді (держоргані) були якісь дивні прийомні дні (понеділок, середа). Щодня затримували видачу мені дозволу, і мій візит до Польщі не закінчувався. Нерозумно було втрачати ці дні, крім того, треба було озирнутися і запастися їжею.

По карті знайшов найближчі торгові точки: Лідл, Карефур, Нетто і Бедронку. Якщо ви бюджетні туристи, то, напевно, постараєтеся витрачати якнайменше на їжу. А в кафе такий номер не пройде. Отже, вам потрібно затарюватися в магазинах (і якщо у вашому хостелі є кухня, як у моєму, то все дуже просто).

Крім того, в їх магазинах так добре розпакована їжа (на один прийом їжі) і стільки різних варіантів того, з чого можна зробити бутерброд, що це просто чудово. Загалом, ціни такі ж як в Україні (за винятком яєць, які дорожчі).

                 Мої враження від цих мережевих магазинів:

- Бедронка: для оптових «закупівель», для бюджетних або бюджетних відвідувачів. Хоча є все – їжа, побутові товари, одяг. Вразило, що картопля продається там мішками, а не на вагу (хоча, можливо, я так потрапив).

- Нетто: типу для прострочених товарів. Але насправді ні. Не знайшов жодного паштету з минулим терміном придатності, а термін стояв кінець цього року або початок наступного.

- Лідл. Хороший оптовий магазин, мені дуже сподобався і цінами і асортиментом. Наприклад, там зараз триває акція на жіночі куртки за ціною близько 50 злотих. Купив собі пару треників (забув удома) за – 60 злотих.

- Каріфур. Найдорожчий і найасортиментніший. Величезні приміщення все розраховано, що ви приїдете на машині.

                 Загалом, великі магазини у великому місті.

Сам Гданськ, дуже великий (здається 6 за рейтингом міст Польщі). Тут пішки ходити дуже довго, важко та нудно. Якщо йти з околиці, ваш маршрут буде не дуже мальовничим. Між житловими районами є пустирі, сади, технічні споруди (типу сто чи майстерень). Крім того, шлях з півдня на північ виявився дуже горбистим, про що я зовсім і не підозрював. Довелося попотіти під вітром та сніго-дощем.

Велике місто

Звичайно, краще їздити на транспорті. Він тут майже бездоганний - скрізь і всюди. Але це коштує грошей. Краще б на своєму автомобілі, звісно, ​ ​ але. . .


У перший свій повноцінний день у Гданську я нікуди особливо не ходив (швидко за їжею), бо була огидна погода — сніг-дощ в обличчя, бо вітер просто «шалений». В прямому сенсі. Погода тут просто кошмарна, міняється кожні 40 хв. Або постійні хмари з опадами. Плюс вітер, вітер, вітер. Бажання пожити біля моря зменшувалося з кожним днем.

На наступний день мені знову довелося продовжувати хостел, оскільки «курва вженд» (як кричав роботодавець) знову нічого не зробив. Час з'явився і я пішов гуляти кудись у центр. Так як я заздалегідь не уточнив всі пам'ятки, вийшло так, що я бачив вулиці Гданська, а не туристичні стежки.

Знімав і звичайні будинки, в яких живуть люди. Суміш старого та нового.

Багатоповерхівки

Дуже сильно німецький вплив і це дуже стильно (фахверк — каркасні конструкції + готика).

Каркасні конструкції

                

Дуже багато вуличок схожі на Львівські.

вулочки

                 Багато будиночків на три і два вікна.

Іграшкові будиночки

Ян Собеський, а не Богдан

                 Симпатичні парки.

Парк або сквер

По всьому центру розташовані залишки (стіни та вежі) старовинних фортифікаційних укріплень.

Старі стіни

Є старий млин (млин). І старий підйомний кран для розвантаження суден із вантажами. Дивіться визначні місця Гданська.

                 Дійшов майже до порту.

Все дуже симпатично і мило (крім погоди).

І все навколо горбисто і гористо (врахуйте і цей момент) - саме місце ходити пішки щоб натренувати ноги.

                 Нагулявся на повну і зробивши кілька «закупівель» вирушив у своє «задуп'я» на відпочинок.

                

І наступного дня не приніс визначеності. Натомість погода покращилася (не було дощу, лише жахливий та пронизливий вітер). Вирішили — побачити море!

Вивчивши інформацію в мережі (вам на допомогу сервіс «як доїде») та карту, стало зрозуміло, де найкращий і знаменитий пляж.

Але, він дуже далекий від мого хостелу (я на півдні, а море на півночі). . .

                 Щоб доїхати туди, треба пройтися як слід до зупинки і знадобиться трамвай.

Квиток з скриньки та з автомата розрізняються

                 Я пишаюся тим, що тепер можу купувати квитки на транспорт як у кіосках так і в автоматах (а багато наших заробітчан мають з покупкою квитків великі проблеми, сам спостерігав)! Квитки виглядають різні (з «банкомату» простіше), але всі дійсні.


І ще на мене чекало одне відкриття — так просто трамвай не відкривається! Ти можеш довго стояти на зупинці та гіпнотизувати двері трамвая, але фіг він відкриє тобі їх! Треба натискати кнопку! Не тільки щоб вийти, а й щоб увійти! До речі, це стосується деяких світлофорів. Їх може бути відразу 3-5, що прямо за маршрутом переходу (буває складно перейти вулицю) і раптом один з них з кнопкою! Перейшов три автоматичні, все нормально, а тут ось вам і сюрприз — не натиснеш, не вийдеш із «острівця безпеки» і не зможеш перейти вулицю з інтенсивним рухом. Висновок – потрібно завжди шукати потрібну кнопку!

Зупинка трамваю

Ну, так ще про трамваї ще пару слів. Зупинки оголошують, але поруч із оперою раптом замість оголошення зупинки трамвай починає «виконувати» арію «тореадор! ». Весельчаки, однак.

І у них дивні кінцеві зупинки. Ми звикли, що у нас кінцева (вона ж зазвичай і посадкова). Тут немає. І кінцева оформлена так, ніби тут під козирком мають чекати на посадки люди. А ось і ні! Люди вийшли і пішли, а козирок залишився сам по собі і бентежить своїм виглядом новоприбулого. Поки розібрався, пропустив два трамваї. Ну і одразу скажу, вийшов не там, де було потрібно, тому не побачив поблизу один із «знаменитих» дерев'яних (безкоштовних) понтонів на Балтиці.

                 БЖІЖНО (Берегове).

Карта Парку в Береговому

Не знаю район це Гданська, передмістя чи окремий населений пункт, але він на морі.

Тут реально чудовий пляж. Повно чайок яких можна нагодувати. Але будьте обережні — вони «бомбометальники» і можуть зіпсувати ваш зовнішній вигляд.

Вдалині пірс

                 Чайок тут більше ніж ворон у не приморському місті і вони дуже гидко кричать.

Прекрасний пляж і чайки

Загалом погуляв біля моря — тут тепліше, ніж у місті і менше вітер.

Але, вода, звичайно прохолодна, викупатися бажання не виникло.

Пляж прекрасний, пісочний, широкий. Але, важко віритися, що тут можна засмагати і купатися, тому що не віритися в тепле літо саме тут.

Чайки

Тепер мені зрозуміло, чому люди, які живуть біля моря, часто його не бачать. Поруч не означає близько. Море не означає, що весь час у ньому можна купатися. . . А скільки того літа?

                 Холод і вітер допомогли швидше повернутися в хостел, повечеряти і лягти поспати, перед тим як повернутися поляки в сусідній номер і почнуть пити і веселитися.


І що ж наступний день? Так, бюрократія не підвела — документів нема! Настав час впадати в депресію. Сусід успішно влаштувався і поїхав зі своїм салом і картоплею на машинці колесити Європою. А все тому, що заздалегідь «купив» запрошення на будь-яку роботу, зробив робочу візу, а потім уже на місці змінив місце роботи. А ось за «безвізом» як виявилося, потрібно чекати робочого тижня (5 робочих днів і більше календарних), щоб отримати дозвіл трохи попрацювати....а в цей час проживаєш і проїдаєш усе, що привіз із собою.

Ну що тут вдієш? Тупо сидіти у хостелі? Звичайно, ні! Треба ще раз прогулятися Гданськом, раз така оказія випала. Вивчивши інформацію в мережі, виявилося, що я спритно уникнув усіх визначних пам'яток міста: вулицю Довга (D? uga) та Довгий ринок, Ратуші,  фонтан Нептуна та будинок (двір) Артуса (Dwó r Artusa), Королівський шлях між Зеленими та Золотими воротами тощо . Базиліку Діви Марії я бачив з далекого, а тепер треба і ближче.

І я таки побачив тебе, серце старого Данцига! (подробиці в Достопримітностях)

Будинки

                

Довгий ринок

Вигляд з набережної

Будують будиночки на набережній у звичному стилі для міста - не псують старовину

Королівський тракт

Звичайно не все, тому що була не найкраща погода, але може бути на тлі похмурих хмар місто виглядати геть готично і контрастно. Але краще б сюди приїхати влітку, щоб не було дискомфорту від негоди. Півроку погана погода, півроку зовсім нікуди. . .

                 Епілог

Це була цікава та повчальна поїздка. Щоправда, стати заробітчанином у мене не вийшло. Поки чекали на рішення дружини, змінилася ситуація у роботодавця. І щоб почати працювати треба було зачекати на своє «нове» робоче місце (автомобіль), коли воно приїде з вояжу і буде відремонтоване. Бо на «моєму» поїхав любитель картоплі та сала. А на мене чекати (і скільки? ) було вже не цікаво. Невизначеність дістала, а 100 злотих, що залишилися, це на 2 дні в хостелі. Зателефонувавши по інших місцях, виявилося, що в принципі вони й могли б взяти на «просту» роботу, але в них зараз нікуди селити.

Загалом, поїхав я додому в тому ж порядку, як і приїхав.

І розглядав Польщу вже в денному світлі. Жити тут можна, але. . . Як?

З вікна поїзда

                 Постскриптум.

У вихідні на квиток з Гданська до Пшемисля на 18 злотих менше! Це було приємною новиною! Тільки такий «пільговий» квиток не можна повернути! Пані на касі мене кілька разів перепитала, чи справді я їду, бо здати такий квиток не можна. Я запевнив її – їду!


І я знову потрапив до Пшемисла на вихідні! Покарання якесь! Знову порожнеча та безлюддя. Та ще немає квитків на Інтерсіті. Жодних немає і до Львова! Ще один день (вірніше ніч на вокзалі) у Пшемислі? Туалет на вокзалі – 2.5 злотих! Та не в жито!

Довелося переходити кордон пішки. Вірніше, бусик із українським водієм довіз мене до кордону за 2 злотих. Там мені показали напрямок — йди повз базарну вуличку, повз наші тітки, що торгують цигарками (вони бігають з України в Польщу і носять цигарки). А там уже й піша перехід. Без черг.

Мені обіцяли на Українській стороні маршрутки до Львова, але їх не було. Може, через неділю? Коротше, якийсь чоловік назбирав мене і ще 2-х людей, занурив у своє авто і ми помчали на Львів. Це задоволення коштувало 200 грн. (за 70 км. )  Потім я біля Львівського Ж/Д вокзалу шукав автобуси до Києва. Ніхто не міг підказати, де це. Навіть орієнтир «Піца24» не впадав у вічі. Ну, загалом у результаті все склалося — швидко завантажилися і рвонули. Білет Львів Київ автобусом коштував 470 грн.

Звичайно, довелося провести частину ночі на бомжуватому Київському Ж/Д вокзалі, почекати перші маршрутки додому. І мабуть, це було найнеприємніше у подорожі. Несподівано коротка подорож, але цікава. . . Куди б ще поїхати попрацювати? : )

Перекладено автоматично з російської. Переглянути оригінал
Щоб додати або видалити фотографії в розповіді, перейдіть до альбом цієї розповіді
Гданьск
Интерсити 1 класс
Пшемысль
Вокзал в Пшемысле
Туалет на вокзале
Билет Пшемысль -Гданьск
Расписание поезда
Купе по 8 мест
Большой кебаб
Вокзал в Гданьске
Удобства хостела
Кухня в комнате
Три кровати
Большой город
Многоэтажки
Где-то в Гданьске
Гданьск
Вид из окна
Каркасные конструкции
улочки
Игрушечные домики
Парк или сквер
Старые стены
Билет из ларька и из автомата различаются
Остановка трамвая
Карта Парка в Береговом
Вдали пирс
Прекрасный пляж и чайки
Чайки
Домики на улице паралельной Мариатской
Долгий рынок
Вид с набережной
Строят домики на набережной в стиле привычном для города - не портят старину
Кафешки есть и в непогоду
Королевский тракт
Из окна поезда
Новостройки
Фонтан Нептун
Ратуша Главного города
Костел
Золотые ворота
Зеленые ворота
Ратуша Старого города
Ян Собесский, а не Богдан
Схожі розповіді
Коментарі (24) залишити коментар
Показати інші коментарі …
аватар