Краків як подарунок

04 березня 2020 Час поїздки: з 18 листопада 2019 до 20 листопада 2019
Репутація: +145
Додати до друзів
Написати листа

Найкращий подарунок той, який залишиться у твоїй пам'яті назавжди. Тому ми з донькою вирушили святкувати її день народження у чудовий Краків!

Місто справді приголомшливе, він підкорив нас з першої прогулянки. Звичайно, насамперед туристи вирушають у центр міста. Але у зв'язку з тим, що наше поселення було в одному з нових районів, ми опинилися в оточенні таких новобудов:

Затишні та дуже теплі квартири,  і незважаючи на кінець листопада, що наближався, тепло без опалення.

До Old town дістатися комфортно можна з будь-якого району Кракова, оскільки транспорт ходить за розкладом і не переповнений. Говорю це з упевненістю, адже ми відвідували місто у будні дні. Квитки за зонами та часом, зручно купувати в самому транспорті за допомогою PayPass. Російськомовні поляки нам не траплялися, а ось англійською до молоді можна звертатися сміливо, підкажуть, допоможуть.


З вежі ратуші можна помилуватися архітектурою старих кварталів міста. Вхід на оглядовий майданчик цього понеділка був безкоштовним, можна сказати черговий подарунок на ДР. І вже за цими фото можна визначити, що Старе місто займає чималу площу.

По центру оглядового майданчика розташований величезний годинниковий механізм, а зовні на висоті близько 50 метрів, звичайно ж, самі годинники.

Тут же на ринковій площі розташований ринок Суконні ряди, торгова галерея, що з'явилася за короля Болеслава V, проте неодноразово перебудовується.

Багато сувенірів, прикрас, а також теплих речей у вигляді шкарпеток, шапок та інших виробів з вовни продаються на ринку. Все яскраве, гарне, навіть просто пройтися приємно. Я ж купила доньки срібні сережки із зеленим бурштином та кілька сувенірів.

Неподалік Маріацький костел, католицька церква, яка є красивою з усіх боків. Будівлю з червоної цегли в ранньоготичному стилі почали зводити на початку XIV століття. А колись давно на його місці була дерев'яна церква.

Подорож святими місцями Кракова, напевно, можна вивести в окрему тему, оскільки вони всюди!

Тут немає суєти, тільки тиша і молитва. . . Туристи заходять безшумно, а християни моляться і розмірковують про життя.

Церква Петра і Павла

St. Barbara's Church

Цей костел Св. Варвари знаходиться ніби в тіні Маріацького костелу, однак має досить багатий внутрішній вигляд. Скульптури Св. Марії Магдалини та Іоанна Богослова, Богоматері, скульптури Ангелів, багато хто вкритий сусальним золотом.

Не змогли залишити байдужими і Базиліка Святої Трійці в Старому місті, і Базалика Божого тіла в районі Казімєж. Ці величезні будівлі так само, як і багато хто в готичному стилі, вражають своєю як зовнішньою, так і внутрішньою красою. А посидіти і помолитися в тиші цих величних будівель для християнина буде не зайвим. Базиліка Святої Трійці знаходиться у віданні чернечого ордена домініканців. Базалика Божого тіла охороняється пам'ятник Малопольського воєводства. Усередині розташований величезний орган. Інтер'єр змішаний від готики до бароко.

Рекомендую відвідати одну з головних визначних пам'яток Кракова – королівський замок Вавель.


Вже при вході на територію можна побачити пам'ятник Іоанну Павлу Другому, який довго був єпископом Вавельського собору, також перед парадною брамою пам'ятник Тадеушу Костюшко, ватажку повстання 1794 року. Собор знаходиться ліворуч від парадних воріт, а по центру дуже затишний двор Королівського замку.

З оглядового майданчика Вавеля відкривається шикарний вид на річку Вісла. Особливо нам пощастило побачити тут захід сонця і зробити фото.

Спустившись вниз до Вісли, можна бачити дракона, який щохвилини 15 викидає вогонь, це надзвичайно красиве видовище, коли сутеніє.

Також через Віслу, тільки в іншій частині міста, проходить міст із цирковими артистами, що ширяють по ньому, на який ми натрапили суто випадково. Так, Краків – місто, в якому родзинок багато!

Для любителів не лише старовини, а й сучасності є можливість відвідати музей сучасного мистецтва Моцак, який межує з музеєм Шиндлера. Музей дуже різносторонній і величезний, готуйтеся витратити кілька годин на ознайомлення з ним. Тут представлені як фото, так і інсталяції винищення єврейського народу нацистами під час Другої світової війни.

Одна з дуже жахливих інсталяцій

І водночас тут безліч сучасних інсталяцій, для інтересу покажу пару з них:  

Також тут представлені роботи сучасних художників і щороку відбуваються різноманітні тимчасові виставки.

Ну і на закуску я залишила один із курганів Кракова (а їх тут аж чотири), на який ми вирушили вже дорогою в аеропорт, а саме – курган Юзефа Пілсудського.

На жаль, розглянути місто з кургану не надто вдалося, був туман. Однак прогулянка Вольським лісом, який піднімається до кургану, і зустріч з полячкою, що везла перед собою коляску зі сплячою дитиною, була дуже забавною. Природно, що ми з донькою не пройшли повз, а допомогли жінці везти візок під гору. Вона зовсім не говорить ні російською, ні англійською, тому нам довелося розуміти польську. І що я скажу, у нас це дуже непогано виходило! Виявилося, вона тут уже втретє. Ну вона дає, якщо чесно, адже гірка крута!

От і сам курган, адже до нього під гірку лісом ще треба піднятися. Курган Пілсудського вважається найважче доступним з краківських курганів. Але ж ні ми, ні полячка з дитиною труднощів не боїмося!

І як винагорода вийшов ось такий чудовий вигляд!

Дорога в аеропорт неподалік кургану Пілсудського


Шахти в аеропорту Кракова

Перекладено автоматично з російської. Переглянути оригінал
Щоб додати або видалити фотографії в розповіді, перейдіть до альбом цієї розповіді
St. Barbara's Church
Церковь Петра и Павла
Одна из очень жутких инсталляций
Дорога в аэропорт неподалеку от кургана Пилсудского
Шахматы в аэропорту Кракова
Коментарі (8) залишити коментар
Показати інші коментарі …
аватар