Зороастрійський храм вогню Атешгях

Храм вогнепоклонників Атешгях, Будинок вогню, Hindu Fire Temple
Азербайджан, Баку
Відвідування: Платно
Оцінка 10.0
10 На основі 1 відгуки
Підписатися на відгуки:
Налаштування передплат Написати відгук
GPS: 40.416, 50.009

Зороастрійський храм вогню Атешгях

Храм вогнепоклонників Атешгях, Будинок вогню, Hindu Fire Temple
Азербайджан, Баку
Архітектурний комплекс Атешгях розташований на західному узбережжі Каспійського моря, у селищі Сурахани на Апшеронському півострові. Храм-вівтар, у перекладі «Будинок вогню», побудований на місці колишнього святилища спочатку зороастрійців, а потім індусів, які здавна поклонялися вогню, що безперервно виривається з надр землі, внаслідок самозаймання підземних газів при зіткненні із зовнішнім повітрям. Вівтар вогню збудований у традиційному стилі, з центральним простором, перекритим куполом на стовпах по кутах квадрата та відкритим з усіх боків. За кілька метрів від вівтаря розташована велика похоронна яма, де за старих часів на священному вогні кремували тіла померлих вогнепоклонників.
У середині ХІХ століття, у зв'язку зі зсувом земної поверхні внаслідок діяльності нафтозаводу, вихід природного газу припинився. Зараз тут працює музей просто неба, що входить до складу Державного історико-архітектурного заповідника. Відвідувачі музею можуть побачити у келіях воскові постаті, що зображують сцени життя вогнепоклонників. При реставрації храму сюди провели труби, якими у вівтар надходить газ і вогонь знову горить.

ВІДГУКИ
Усі відгуки (1)
Їздив(ла) 6 років тому
Оцінка 10
Храм вогню – Атещгях, здавна був центром вогнепоклонства та зооастризму на Абшеронському півострові, та й взагалі на всьому Кавказі. Він знаходиться неподалік міста, приблизно в 25-ти км від центу Баку. На початку 8-го століття, з приходом Арабського Халіфату, храм був частково зруйнований.
немає коментарів | залишити коментар
МІСЦЯ ПОРУЧ
Наскальний живопис Гобустану
Оцінка 10.0 - 1 відгук
Азербайджан, Баку
Історія, Архітектура, Екскурсії
віддаленість: 13,3 км.
На мапі
Гора Янардаг
Оцінка 10.0 - 1 відгук
Азербайджан, Баку
Природа
віддаленість: 13,9 км.
На мапі
Старе місто Баку
Оцінка 10.0 - 1 відгук
Азербайджан, Баку
Історія, Архітектура, Вулиці, площі, краєвиди
віддаленість: 15,7 км.
На мапі
ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДЬ
Немає запитань