Піраміди Гізи

Піраміди Гізи – краса Єгипту. Обов'язково варто відвідати
Оцінка 9110

20 лютого 2022Час поїздки: 6 квітня 2021
Комплекс пірамід у Гізі – комплекс стародавніх пам'ятників на плато Гіза у передмісті Каїра, сучасної столиці Єгипту. Знаходиться на відстані близько 8 км у напрямку до центру Лівійської пустелі від старого міста Гіза на річці Ніл, приблизно за 25 км на південний захід від центру Каїра. Прийнято вважати, що будівлі були створені в Стародавньому царстві Стародавнього Єгипту під час правління IV-VI династій (XXVI-XXIII століття до н. Е.. ).

Людей багато, ходити пішки багато. Але зробити гарні фото та відео вдасться. У свята та вихідні людей завжди більше. Були тут двічі. Вдруге у 2021 році. Зручне взуття, головний убір, більше води беріть. І ходити дивитись на красу. Сфінкс там же. Перший раз літали з шарму літаком. Впоралися за день без ночі. На автобусі їхали вдруге, ніч дорога, день там, ніч дорога до готелю. Втомлено, але набагато дешевше літака. Однозначно обов'язково варто відвідати піраміди Гізи.
Багато туристів із різних країн та самих арабів теж багато. Дехто намагається взяти камінчик з піраміди на згадку. Я не раджу. Навіщо розтягувати пам'ятки. І друге, якщо побачить охорона, дуже лаятимуть, і навіть можуть виписати штраф. При нас якихось італійців дуже лаяли за це, хоча араби тягнуть, і нічого. На митниці при виїзді додому, якщо знайдуть, доведеться не солодко. І гіди про це попереджають. Дивіться, чіпайте, робіть фото та відео. Знімайте огляди, але не пам'ятайте шматочки пірамід.

Територія Оцінка: 4 Територія дуже велика, але можна покататися на конях і верблюдах. Вхід до середини пірамід (не всіх), платити потрібно додатково. Якщо пропонуватимуть кататися на конях/верблюдах безкоштовно, не ведіться. Сядьте безкоштовно, навіть вас фоткають, на ваш тел. Але злізти буде платно. За вами ходитимуть і проситимуть оплату за фото, не давайте нічого бідуїнам у руки. За верлюда мозок робитимуть довго.
Хочете кататися, відразу про ціну домовтеся. Дуже чіпляються з покупкою сувенірів. Якщо хочете брати, сильно торгуйтесь. За вами можу йти кілька кілометрів щоб втюхати. Так, і дорогою знижуватимуть ціну. На відгук про сфінкс цього не писала. Щоб не повторяться. Для дітей бідуїнів, вони теж чіпляються зі своїм ван долар або браслетами та камінчиками, візьміть цукерки. Навіть звичайні прості. Не шоколадні, вони все розтануть.

Якщо хочете, роздайте дітям акуратно цукерки та жуйки, але може налетіти ще натовп дітей, а також бідуїнів із сувенірами та проханням ван долар. Дітям краще не давати долари, якщо вже вирішили їм дати, то копійки центи або в місцевій валюті. А краще просто купіть у них щось або не давайте нічого взагалі і не купуйте. Вони побачать, що ви нічого ні в кого не берете, і втратять до вас інтерес. Як тільки ви затримаєте погляд на сувенірах, за вами бігтимуть і проситимуть їх купити.
Просто кажіть їм слово немає або ноу. Якщо будуть за вами йти бідуїни і сильно діставати, умовляння не допоможуть ні російською ні англійською, тоді їх доведеться обдурити і послати. Усіх слів не знають, але інтонацію точно зрозуміють та відчепляться. Битися не будуть з вами. Хоча вони і російською дуже добре розуміють, мені не ніжно і не ходіть за мною.

Якщо хочете попросити когось вас сфоткати на тлі пірамід, просіть арабів, які пристойно одягнені, а ще краще іноземців або наших. Якщо не хочете ризикувати, потрібно скористатися селфіралкою. Речі без нагляду не залишайте. І не надумайте ставити телефон на таймер і відходити від нього, залишитеся без телефону. Бідуїни якщо не стирають його стразу, то візьмуть і почнуть робити фото без вашого дозволу і потім просити гроші, і ходити за вами кілька кілометрів. Щоб не ризикувати, екскурсію туди краще взяти у гіда або у перевірених людей.
Просто будьте на чеку, стежте за часом та насолоджуйтесь красою пірамід.
Перекладено автоматично з російської. Переглянути оригінал

МІСЦЯ ПОРУЧ
ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДЬ
Немає запитань