Старий ринок Шарм ель Шейха

НАЙПРАВИЛЬНИЙ ВІДГУК + ЦІНИ НА ВСЕ
Оцінка 7110

22 березня 2018Час поїздки: 15 березня 2018
ШОПІНГ У ЄГІПТІ. SHOPING EGYPT.

ШОПІНГ В ШАРМ ЯЛИНА ШЕЙХ. SHOPING SHARM EL SHEIKH.

ШОПІНГ СТАРИЙ МІСТО І СОХО. SHOPING OLD CITY AND SOHO.

ШОПІНГ НААМА БЕЙ. SHOPING NAAMA BAY.

У березні 2018 року порівняно з минулим роком (квітень 2017), ціни стали зовсім нелогічними, але є й свої плюси, наприклад, вони нарешті розпродали все те барахло, яке ми бачили минулого року.

Причому, що цікаво, що зараз, коли були ми, і за нашими відчуттями (і коли гуляли вулицями і коли розвозили туристів на екскурсіях) і те, що ми чули і від туристів з інших готелів і від гідів-партизан – туристів майже ні, а саме: зі 150 готелів Шарм Ель Шейха працює менше третини (щось близько 45 готелів), які заповнені на 25-30%.
При цьому складається враження, що продавці підняли ціни на дешеві товари і скинули на дорогі, при цьому хочуть від продажу 2-3 рушників заробити собі відразу на квартиру - одні торгуються дуже неохоче, а інші, починаючи торгуватися з $25, наприкінці торгів, коли ми вже йшли нічого не купивши, скидають ціну до $7-8.

У чому ще плюс шопінгу у березні 2018 року порівняно з квітнем 2017 року – це те, що менше хамлять у магазинах та ще більше бояться туристичної поліції (Tourist Police).

При цьому, якщо минулого року багато продавців розповідали про кризу, то цього року, коли ми їм нагадували про кризу і тим самим мотивували їх робити більш сміливі пропозиції за ціною, тобто давай нам знижки, багато хто розповідав нам, що кризи немає і "business is good".

Дивно якось це все…

Ну та гаразд!

Почнемо з дуже смішного шопінгу на екскурсіях, наприклад, вас можуть завозити в Dahab в магазин «Turquoise center».
У чому анекдот цього шопінгу – вам будуть розповідати, що це державний ринок та ціни тут у 4 (чотири) рази нижчі, наприклад, ніж у Naama bay. Сміх та й годі. Щоб підкріпити офіційність цього заходу на вході вам видадуть листок з описом масел, які виготовлені на заводі прямо в Dahab і тому без націнки та високої якості та ще один листок – замовлення, тільки завдяки якому ви берете участь в акції і тільки сьогодні, наприклад, знижка на алмази аж 5-10%. А от якщо нічого не купіть – треба ці чарівні листочки здати назад! Презентація парфумів/масел - весела, напевно ...Загалом, сходити можна поржати.

Шопінг у Старому місті – ми не знайшли нічого такого, чого немає в Naama bay або було б дешевшим або було б якоїсь такої якості, якої немає більше ніде.
Шопінг у Soho вигідно відрізняється від попередніх двох – таке відчуття, що ви потрапили до дуже великого супермаркету, де є можливість вибрати за прийнятною ціною товар гідної якості. Ціни приблизно, як у Naama Bay. У чому плюс Soho - так це в тому, що деякі продавці тебе навіть не помічають, поки ти до них не звернешся, що вигідно відрізняє Soho, наприклад, від того ж Naama bay, де тебе в кожному магазині кожен вважає своїм обов'язком зустріти стандартним набором. запитань: як звати? звідки сам? чого такий злий? купи за долар? і потім стандартний набір затягування в магазин: я не жмот, тільки подивися, потрібна твоя порада, тільки інформація і так далі… Що ми побачили в Soho, чого не бачили в Naama bay або в Старому місті, так це арабські парфуми/олія з Арабських еміратів виробництва фірми Maa Al Thahab та шкіряні браслети на кшталт продукції фірми Kanz.
Шопінг у Naama bay для нас вже має певну схему/карту скарбів, яка не сильно змінилася з минулої поїздки, наприклад:

Магазин, в який НЕ варто ходити за жодних умов КРІМ купівлі жіночих шарфів за $5 і натурального білого мускусу теж по $5, знаходиться на другій Центральній вулиці навпроти (ЧЕРЕЗ ДОРОГУ) від Hard Rock Cafe, а коли ці 2 (два) товару в цьому магазині закінчаться, то взагалі ЗАБУТИ про цей «шоп». Хазяїн магазину дуже дивно якось поводиться і не викликає до себе позитивних емоцій і любить продавати п'яним білорусам, все, що в нього залежалося, при цьому ціни на продукти харчування в його магазині мінімум на відсотків на 30 вищі, ніж у решти. Як ми зрозуміли, він пустив у свій магазин двох орендарів: один торгує рушниками в 2 (дві) ціни, а другий у глибині магазину приторговує оліями.
Наприклад, верблюже молоко за ціною в Аптеці (Farmacia) 140 фунтів ($8) за 1кг продає за 600 фунтів ($33), тобто 300% націнка або 4 (чотири) ціни. І сам господар цієї крамниці чіпляється майже до кожного, щоб йому продали горілку, а якщо йому відмовляють, то обзиває жмотом і переходить практично на крик, що його обдурили! Загалом, окрім любителів СУМНІВНИХ задоволень, НЕ рекомендуємо НІКОМУ ходити в цей магазин!

ПРОДУКТИ ЖИВЛЕННЯ - це супермаркет Carrefour, який знаходиться недалеко від стоянки таксі, загалом усі знають, де знаходиться. Ми брали воду ($0.5-$1), соки по знижці ($0.5), купили джем з фініків ($1.5), фету 0.5кг ($1.5), сир Рокфор і тут докуповували сигарети, а також купили собі консерви з м'ясом тунця ($0.7).

АЛКОГОЛЬ & СИГАРЕТИ – є два магазини на протилежному боці від Торгового центру та трохи у бік Моря, а саме: магазин «Bacchus Market» та «Market – daily fresh», сигарети трохи дорожчі, ніж у супермаркеті Carrefour, зате ближче до Готелю і є пиво (28 фунтів/$1.
6) і більш важкі напої і є ще один магазин, якщо вийти з Готелю і піти праворуч, у бік McDonald's, то в першому провулку у бік Моря, майже одразу на розі є невеликий магазинчик, де є цигарки та спиртне, наприклад, їх місцеве вино по $9, але тут все буде дорожчим, наприклад, сигарети Marlboro Gold по 45 фунтів ($2.6).

МАЗІ, МАСЛА, ШАМПУНЬ і так далі – тільки в аптеках (Farmacia), в результаті вибрали дві: одна відразу напроти Готелю з правого боку Торгового центру Naama center на мінус першому поверсі та друга від Готелю ліворуч у бік McDonald's у проході під вивіскою Mall Shamandoura . Нагадаю, що у Аптеках (Farmacia) приймають лише фунти. Брали масло для засмаги Solaire, місцеву єгипетську косметику EVA для обличчя – зелена кришка (огірок) – дуже добре допомагає при опіку від сонця (перед сном після душу), шампунь Vatika взагалі супер (65 фунтів – $3).
71), сандалове масло (від ревматизму) за $5, масло чорного кмину (шикарне знеболювальне) $1-$2, шампуні Jonson & Baby, таблетки з витяжкою з чорного кмину за $1, мороканська арганова олія для волосся, таблетки/профілактика Day&Night за $0. так зване верблюже молоко - це просто фокус-покус якийсь, фантастика: класна штука ($ 8 за 1 кг).

Магазин "Hard Rock Cafe" - знаходиться на центральній вулиці, там же де і саме по собі Кафе/Бар "Hard Rock Cafe": все супер, брелоки просто супер-супер і якщо є $25 не те, щоб зайві, але для гарної речі , те, що в цьому магазині можна і прикупити.

Магазин для дайверів «MaisonDeLaMer» – знаходиться з боку Пляжу, якщо вийти з Готелю з боку Моря та повернути ліворуч до першого провулочка та кілька сходинок униз і буде магазин.
Тут дуже хороші пляжні рушники, правда, типу дорого - $25 і є антисептик для очищення трубок і масок для плавання, також є силіконові шнурки на сонцезахисні окуляри по $4 (дуже знадобилися в Dahab з тамтешнім вітром) і є прикольні відкривання для банок з пивом $10.

Магазин «Karkoucha» / «Будинок бавовни» (праворуч від McDonald's, якщо вийти з Готелю з боку Центральної вулиці, то треба повернути праворуч і йти майже до кінця вулиці та перейти на інший бік – не пройдете: двох поверховий магазин і велика жовта вивіска, навпроти нього знаходиться будівля, яка обшита срібними блискучими, у порівнянні з минулим роком у магазині Karkoucha вони оновили майже всю продукцію, причому все майже без шлюбу і дуже високої якості.
Чому ми говоримо про брак продукції – тому, що, наскільки ми знаємо, це магазин від заводу Karkoucha, який знаходиться в Каїрі та виробляє продукцію виключно на експорт до Європи та найближчих країн, наприклад, до Йорданії, тому той товар, який не продали чи не прийняв замовник відвозять у цей магазин у Naama bay. Плюс з'явилися абсолютно нові рушники по $5-$6 (а не як минулого року з написом Шарм Ель Шейх’2013), у тому числі шикарні пляжні, але дорожчі за банні, приблизно по $10-$11. Достатній вибір дитячих речей ($3-$5) і, УВАГА, можна знайти продукцію, яка дуже схоже, що пошита для мережі магазинів, наприклад, Wrangler, Polo, Nike, Adidas або Hard Rock Caf? ($3-$7). У цьому магазині є 2 (дві) проблеми: по-перше, там фіксовані ціни, тобто торгуватися практично марно, і друга проблема – це те, що майже всі речі, як то кажуть «one size», тобто, є тільки те, що є у наявності.
ТОРГОВИЙ ЦЕНТР «Naama center» - знаходиться навпроти Готелю, є непогані магазини з годинником (через центральний вхід з лівого боку), сонцезахисними окулярами (1-ий та 2-й поверх), магазин тільки з продукцією «El Hardy» (наприклад, ремінь за $20), стоковий магазин Armani (2-й поверх), ліворуч на 1-му поверсі знаходиться магазин папірусів (може, кому треба, і продає сам художник, а не перекупник) і якщо пройти через центральний вхід і вийти через вихід ліворуч, то на виході праворуч будівлі Торгового центру (2-й або третій) буде непоганий магазинчик з репліками жіночого та чоловічого взуття відомих брендів ($35-$40), сумок та чоловічих ременів ($15-$20).

Неподалік магазину Karkoucha / Будинок бавовни прямо на перехресті є лоток виробів із каменю та так званого «єгипетського воску». Цей лоток не видно, коли йдеш проспектом. Тут можна вибрати гідний сувенір, наприклад, з каменю фігурки-скриньки або просто якийсь гарний пилозбірник на поличку. Ціни прийнятні.
Торгує тато із сином. Торгуватися простіше із сином вечорами.

ФРУКТИ на пляж і з собою в дорогу можна знайти тут же, біля магазину Karkoucha / Будинок бавовни, а саме: на першому поверсі будівлі McDonald's знаходиться маленький супермаркет, у якого перед входом розміщена фруктова лавка. Друге місце - це якщо з Готелю пройти наскрізь Торговий центр Naama center і зрізати ліворуч, виходьте з Торгового центру у вас ліворуч міні бар (кафешка), а через дорогу (у бік Hard Rock Cafe) стоїть німий чоловік з маленьким причіпником та ліхтариком. У нього найсвіжіші манго (коли сезон), а зараз – смачні фініки та дині. Перед вильотом можете купити фрукти, попередньо сказавши продавцю, що вам не зараз є, а потрібно взяти з собою додому - вам підберуть позеленее. Ми возили та привезли практично все без пошкоджень. Є невелика хитрість: як вип'єте воду чи сік у тетрапаку – пляшку/пакет не викидайте, а використовуйте як упаковку для фруктів.
Солодощі - цього разу знайшли магазинчик на другій Центральній вулиці, якщо йти від Торгового центру Naama center у бік стоянки таксі, проходьте Hard Rock Cafe (праворуч по ходу) і йдете далі з лівого боку по ходу руху буде перехрестя - йдете трохи далі Центральною вулиці ще метрів 25 і переходьте на інший бік, проходьте збоку від танц-майданчика і буде два магазини: магазин годинника та магазин солодощів. ВАЖЛИВО – дивіться на дату виготовлення, а то купіть не рахат-лукум, а цеглини для набору LEGO, хоча, нібито, у них (в Єгипті) зараз стало ще суворіше з контролем якості продуктів харчування, як, власне, і з медикаментами. Аптеки (Farmacia).
СПЕЦІЇ / ЧАЙ – цього разу купували все у Старому місті: коли виходите з таксі / маршрутки перед вами мечетьме, а по ліву руку перший прохід (вулочка) і трохи далі (метрів 10) ще одна вузька вуличка (це вхід та вихід однієї і тієї ж вулички, в середині якої знаходиться дуже гарний магазинчик зі спеціями та чаєм). Так само спеції та чай можна купити в Soho, тому що там якось все акуратніше: все зберігається не на відкритому повітрі, як то кажуть «навалом»/«насипом», а у великих закритих скляних банках.

ОРИГІНАЛЬНІ СУВЕНІРИ РУЧНОЇ РОБОТИ можна придбати в магазині-галереї «ALADIN»: один є в Naama bay одразу навпроти Готелю та другий бачили в Soho – ох там і речі та вироби і так далі, всі ручної роботи та все зроблено в Єгипті! Ціни трішки кусаються, але є зовсім недорогі сувеніри, наприклад, кулька бажань – від 40 фунтів ($2.3) або, наприклад, браслет із зубом акули за 85 фунтів ($4.
8) і це єдиний магазин, крім, наприклад, супермаркету Carrefour, де можна розрахуватися карткою VISA/MASTERCARD.

ОБМІН (EXCHANGE) – все дуже просто: у Naama bay є досить багато банкоматів (напис «АТМ»), де ви можете зробити основні операції за своєю карткою (як наші банкомати) та є меню ОБМІН (на екрані одна кнопка «EXCHANGE») . Наприклад, такий банкомат є прямо навпроти готелю під вивіскою Банк і є в Торговому центрі Naama center навпроти готелю (майже відразу на центральному вході ліворуч). Інструкція дуже проста – інтерактивний екран. Вас кілька разів перепитують перед проведенням операції чи правильно і якщо так – банкомат виробляє обмін і дає чек з вашою операцією та курсами валют. Все це дуже зручно. Ми міняли по 10 доларів, а раптом «з'їсть» і не поміняє, але жодних проблем не було.

І ще – пам'ятайте ОСНОВНЕ ПРАВИЛО шопінгу в Єгипті: ціна залежить від засмаги – чим чорніша засмага, тим нижчі ціни.
ЦІНИ (станом на середину березня 2018 року):

$0.00 – WI-FI на ресешн в Готелі (або $5 – sim Vodafone)
$0.00 – анімація на Пляжі
$0.00 – шоу вечорами в Готелі
$0.00 – пиво на Пляжі у пластиковому стаканчику (або $2.00 – пиво на Пляжі за 1 пляшку 0.5л або $1.6 за пляшку 0.5л або у зб банку в магазині Bacchus Market)
$1.00 – прибирання у номері в готелі
$0.00 – 0.5 літра води один раз (на барі першого дня при заселенні в Готель)
$0.00 – вода з кулера в їдальні Готелю (не раджу…)
$0.00 – рушник для пляжу (в перший день при заселенні в Готель (або $10 – втратити рушник для пляжу або втратити картку на рушник))
$0.3 – банки з варенням / джемом 7 видів: полуниця, фініки, малина, вишня, абрикос, апельсин і так далі в маленьких баночках у склі (у супермаркеті Carrefour)
$1 – те саме варення, але велика банка – 340 грам у склі (у супермаркеті Carrefour)
$0.5 - питна вода 1.5 літра (у супермаркеті Carrefour)
$0.5 – вода 0.6 літра Aquafina (у супермаркеті Carrefour)
$0.5 – натуральний сік Orientiy у склі 0.4 літра (ліворуч від Готелю міні-супермаркет Market – daily fresh)
$0.
5 – натуральний сік місцевий у ж/б (у магазинах та супермаркетах)
$0.6 – натуральний сік Lamar limon mint 1 літр (у супермаркеті Carrefour)
$0.7 – натуральний сік Lamar guava 1 літр (у супермаркеті Carrefour)
$0.7 – натуральний сік Lamar mango juise 1 літр (у супермаркеті Carrefour)
$0.7 – консерви м'ясо тунця 150 грам (у супермаркеті Carrefour)
$0.8-$1 – натуральний сік з ОАЕ та Тайланду у склі (ліворуч від Готелю міні-супермаркет Market – daily fresh)
$1 – (маленька баночка) мазь від болю в суглобах в Аптеці (Farmacia)
$1 – одна склянка соку із цукрової тростини (тільки у Старому місті)
$1 – один пакет полуниці
$2 – 1 кг дині
$4 – 1 кг гуави
$4 – 1 кг манго (зараз НЕ сезон)
$1.4 – сир blue cheese (рокфор) 100г. (у супермаркеті Carrefour)
$1.5 – сир фета 0.5кг (у супермаркеті Carrefour)
$1.7 (25 фунтів) – одна склянка джусу (на Пляжі)
$1-2 - чай ​ ​ за 100 грам (це хороша ціна)
$2 – (велика баночка) мазь від болю в суглобах в Аптеці (Farmacia)
$2 – за пачку (цигарки Marlboro Gold у супермаркеті Carrefour)
$2 – сувенір в Аеропорті (магнітик або маленький верблюд)
$2 (35 фунтів) – одна склянка джусу (у Dahab)
$2 – одна склянка джусу (у Старому місті)
$2 – сік у ресторані
$2 і дорожче – солодощі за коробку (мінімальні ціни в супермаркеті Carrefour та в магазині Солодощі навпроти Hard Rock Cafe)
$2-$5 – браслети на руку
$3 і вище – статуетки з алебастру (акуратно, дуже багато підробок із пластмаси)
$3 – суп із морепродуктів у ресторані Fares (у Старому місті)
$3 – місцевий ром 0.5 літра (на любителя гострих відчуттів)
$3 – жіночі шльопання (типу в'єтнамок)
$3-$5 – дитячі дрібнички (магазин Karkoucha / Будинок бавовни)
$3-$5 – бедуїнський чай за один джгут
$3.71 (65 фунтів) – олія Solaire для засмаги
$5 – стандартна ціна таксі (за всіх) в один бік або $1 за 3 (трьох) на маршрутці
$5 – жіночі шкіряні шльопанці (типу сандалий)
$5 – шарфи жіночі (кашемір)
$5 – чоловіча берсетка / маленький рюкзак (підробка під відомі бренди)
$6-$8 – типу справжній гарний бавовняний рушник (магазин Karkoucha / Будинок бавовни)
$5-$10 – сонцезахисні окуляри
$5-$10 – тапки для коралів (типу чешок)
$5-$10 – чоловічі шльопання нормальної якості (типу в'єтнамок)
$5-$10 – чоловічі домашні тапки шкіряні
$5-$10 – коробка для брендового годинника, дуже схожа на оригінал
$5 - $10 – маска для плавання стандартна
$6.85 (120 фунтів) – масло Solaire для засмаги з кератином (морква)
$7 – брюки/джинси (магазин Karkoucha / Будинок бавовни)
$7 – спортивні лосини (магазин Karkoucha / Будинок бавовни)
$7 – блузка спортивна (магазин Karkoucha / Будинок бавовни)
$8 – за 1 кг крему для обличчя «верблюже молоко» (Farmacia)
$10-$15 – набір (тарілка) морепродуктів у ресторані (одні краби не беріть – нічого їсти)
$10 – оренда маски, ласт та гідрокостюму (у партизанів) або $0.00 – якщо морська прогулянка від офіціалу
$10 – професійне фото на екскурсії
$10 – шаровари жіночі «аладини» (бавовна або шовк)
$10 – пляжна сумка або рюкзак з парусини
$10 – біжутерія (сталь) – гарний магазинчик з лівого боку Торгового центру Naama center (зовні вулиці, майже одразу за кафешкою ​ ​ з морозивом)
$10-$15 – чоловіча берсетка / маленький рюкзак (шкіряні)
$10-$15 – шарфи жіночі та чоловічі підробка під бренд
$11 – 1 кг свіжих креветок (у Старому місті)
$14 – довга (на повний зріст) жіноча сукня
$15 – нормальний шкіряний чоловічий ремінь (типу копія бренду)
$18 – НЕ шкіряний рюкзак жіночий
$20-$30 – маска для плавання не стандартна (типу Star Wars Darth Wader)
$20 – ремінь Ed Hardy у Торговому центрі Naama center
$20 – копія годинника Casio G-Shock (кварц) (начебто непоганий магазин ліворуч від центрального входу до супермаркету Carrefour)
$20 (орієнтир) – браслет срібло (магазинів багато – вибір великий)
$25 – Оригінальні майки, купальники (2 поверх в Торговому центрі Naama center) є два магазини: сток (Armani, Lacoste, Tommy Hilfiger, Philipp Plein) і типу магазин тільки з продукцією Ed Hardy
$25 – взагалі справжній гарний бавовняний рушник для дайверів (магазин MaisonDeLaMer)
$25 – хустку з СПРАВЖНЬОЇ єгипетської бавовни (є в одному місці – магазин «Aladin»)
$25 (орієнтир) – годинник (кварц) (у Торговому центрі Naama center (праворуч від центру))
$35 (орієнтир) – годинник (кварц) (начебто непоганий магазин ліворуч від центрального входу до супермаркету Carrefour)
$40 і вище – жіночі сумки/рюкзаки з верблюжої шкіри фірми Kanz (все, що дивилися інше, щось нам не сподобалося) – знайшли один магазин на площі (ліворуч) неподалік супермаркету Carrefour
$50 і дорожче – оригінальні сонцезахисні окуляри відомих брендів – сток магазин (2 поверх (праворуч від центру) у Торговому центрі Naama center)
$90 і вище – годинник (сапфірове скло, механіка – японський механізм) (там же в Торговому центрі Naama center (ліворуч від центрального входу))
$100 – штраф в аеропорту за 1 см корала

І, як ми зазвичай пишемо у своїх відгуках, пам'ятайте ще одне ПРАВИЛО: турист, якого не обдурили – не турист!

ЗАГАЛЬНА ОЦІНКА ШОПІНГУ – 4+ (МАЙЖЕ ВСЕ ВИЛУЧИЛОСЯ, ЩО ХОТІЛИ), ось, тільки браслетиків мало накупили…
Перекладено автоматично з російської. Переглянути оригінал

МІСЦЯ ПОРУЧ
ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДЬ
Немає запитань