Музей образотворчих мистецтв

Музей образотворчого мистецтва, Musée des beaux-arts de Rouen
Франція, Руан
Оцінка 8.0
10 На основі 1 відгуки
Підписатися на відгуки:
Налаштування передплат Написати відгук
GPS: 49.4448, 1.0946

Музей образотворчих мистецтв

Музей образотворчого мистецтва, Musée des beaux-arts de Rouen
Франція, Руан
Музей образотворчих мистецтв у Руані - один із найбільших музеїв у Нормандії. Розташований в історичному центрі Руану. Експозиція музею представлена ​​у 60 залах; Найбільш значущими є колекції XVII і XIX століть.
Руанський художній музей має статус національного музею Франції.

Музей розташований у старовинному будинку. Крило вздовж сучасної вулиці rue Jean Lecanuet було збудовано з 1877 по 1880 рік. Друге крило разом із центральним корпусом та Руанською бібліотекою будувалося з 1884 по 1888 рік. Головний вхід до музею обрамлений двома статуями роботи Жозефа Турнуа, які зображують двох видатних уродженців Нормандії — Нікола Пуссена та Мішеля Анг'є.
У музеї представлено зібрання живопису, скульптури, графіки та предметів мистецтва від XV століття до наших днів, зокрема унікальна колекція російських ікон XVI — початку XIX століть.
Музей має виняткову колекцію картин, переданих йому у 1909 році французьким промисловцем та меценатом Франсуа Депе. Завдяки цій пожертву Руанський музей витончених мистецтв має одну з найкращих у Франції колекцію робіт імпресіоністів. У колекції малюнків представлено понад 8000 робіт, від епохи Відродження до XX століття.
Період XV та XVI століть у колекції музею представлений роботами італійських майстрів епохи Відродження (Перуджино, Веронезе, Джампетріно, Бассано, Фонтану, Пальма (молодший) та Карраччі), а також роботами французьких, фламандських та голландських майстрів (Герард Давид, Людовіко Бреа, Франсуа , Пітер Артсен, Мартін де Вос, П'єр Летельє та інші).
Колекція живопису XVII століття є однією з найкращих колекцій музею, за чисельністю представлених робіт, їх якістю та різноманітністю жанрів творів, що репрезентують усі великі європейські школи живопису того століття.
Французький живопис XVIII століття представлений переважно жанровим живописом, а також пейзажами та портретами, починаючи з епохи рококо до періоду класицизму (Гіацинт Ріго, Франсуа Буше, Жан-Франсуа де Труа, Шарль Андре Ван Лоо, Шарль-Жозеф Натуар, Жан-Марк Натьє, Нікола Ланкре, Жан Оноре Фрагонар, Юбер Робер та інші).
У ХІХ столітті в Європі панувала французька школа живопису, в тому числі завдяки своїм нововведенням. У Руанському художньому музеї зібрано унікальну колекцію робіт цього століття, особливо періоду імпресіонізму, як у Нормандії і Руані працювали безліч майстрів цього напряму. Початковий відрізок XIX століття представлений у музеї полотнами (Віже-Лебрен, Давида, Енгра), Буальї, Ежена Делакруа та інших. Творчість уродженця Руана Теодора Жерико представлена ​​у зборах музею 11 полотнами.
Хронологію розвитку імпресіонізму, символізму і потім умовного постімпресіонізму показано в колекції музею шедеврами великих майстрів образотворчого мистецтва. Творчість Клода Моне представлена ​​11 картинами, серед яких робота циклу "Руанський собор". Також у колекції зібрані роботи Гюстава Кайботта, Яна Бартолда Йонгкінда, Ежена Будена, Едгара Дега, Анрі Фантен-Латура, Пюві де Шаванна, Гюстава Доре, Гюстав Моро, Альфреда Сіслей, Армана Гійомена, Ренуара, Пісарро, Лебура.
Колекція живопису ХХ століття містить роботи як французьких, і зарубіжних майстрів. Широко представлено творчість родини Дюшан, а саме роботами Марселя Дюшана та Жака Війона. Також у цій колекції представлені картини Дюфі, Бланша, Вюйара, Люса, Дерена, Фрієза, Модільяні, Купки, Моріса Дені, Альбера Глеза, Роже де ла Френе, Жана Метценже, Еміля Ізанбара та інших майстрів.
У кількох колекціях музею представлені картини майстрів постімпресіонізму Руанської школи живопису.

ВІДГУКИ
Усі відгуки (1)
Їздив(ла) 2 місяці тому
Оцінка 8
Відкритий у 1809 році, цей музей займає одне з перших місць у Франції за багатством колекції різних епох (з 16в. до 20в. ). Розташований у самому центрі міста. У 60 залах представлені живопис, малюнки, скульптура, декоративні предмети; виставлені роботи Караваджо, Веласкеса, Моне, Рубенса, Делакруа, Модільяні, Ренуара та багатьох інших відомих художників.
немає коментарів | залишити коментар
МІСЦЯ ПОРУЧ
Астрономічний годинник Руана
Оцінка 8.0 - 1 відгук
Франція, Руан
Архітектура, Вулиці, площі, краєвиди
віддаленість: 0,4 км.
На мапі
Церква Святої Жанни Д'Арк
Оцінка 7.0 - 1 відгук
Франція, Руан
Історія, Архітектура, Релігія
віддаленість: 0,5 км.
На мапі
Руанський собор
Оцінка 8.0 - 1 відгук
Франція, Руан
Історія, Архітектура, Релігія
віддаленість: 0,5 км.
На мапі
Будинок та сад Клода Моне в Живерні
Оцінка 9.0 - 2 відгуки
Франція, Руан
Історія, Музеї
Відвідування: Платно
віддаленість: 52 км.
На мапі
Монумент союзним військам
Оцінка 7.0 - 1 відгук
Франція, Сен-Валері-ан-Ко
Історія, Вулиці, площі, краєвиди, Пам'ятники
віддаленість: 54,4 км.
На мапі
ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДЬ
Немає запитань