Руїни міста Перге

Перга, Perga, Perge
Туреччина, Анталія
Оцінка 9.5
10 На основі 2 відгуків
Підписатися на відгуки:
Налаштування передплат Написати відгук
GPS: 36.9599, 30.8541

Руїни міста Перге

Перга, Perga, Perge
Туреччина, Анталія
Руїни стародавнього міста, розташовані за 18 кілометрів від Анталії, за 2 кілометри від селища Аксу. Згідно з легендою, місто було засноване віщуном Калхасом після Троянської війни. Щоб уникнути набігів з моря, місто було засноване за 11 кілометрів від берега.
Амфітеатр на 12 000 осіб збудовано у першій половині II ст. Залишки стін, які були висотою 12 м, збереглися з часів еллінізму. Південні ворота, якими відвідувачі потрапляють у місто, називаються «Римськими воротами» і датуються IV в. Відразу за ними знаходяться ворота еллінізму, датовані III ст. до зв. е. По краях воріт стоять вежі округлої форми. За воротами невеликий U-подібний двір із нішами у стінах. Розкопки показали, що тут колись стояли статуї богів, імператорів та засновників міста.
Зліва від воріт еллінізму розташовувалася Римська лазня (II ст.), яка вважалася найбільшою лазнею в Памфілії. Праворуч від воріт еллінізму на площі 75 кв. м. знаходилася агора (ІІ ст.). За елліністичною брамою починається широка дорога. По обидва боки дороги розташовані колони, а між ними колись протікав водний канал. Примикаючи до колонади, знаходилися торгові лавки.

ВІДГУКИ
Усі відгуки (2)
Їздив(ла) 9 років тому
Оцінка 10
За 20 лір (всього) я отримала масу задоволення. А саме: лазні, офмітеатр, колони, вулиці. Бродити такими місцями завжди було для мене краще, ніж валятися на пляжі. Не пошкодувала про екскурсію. Гід сказав, що іноді амфітеатр закритий для доступу, тому краще уточнювати заздалегідь, при покупці квитків – він вартий того.
немає коментарів | залишити коментар
Їздив(ла) 11 років тому
Оцінка 9
Руїни стародавнього міста часів могутності Римської імперії. Я найбільше оцінив рештки міської лазні. До темряви середньовіччя була і така досить висока якість особистої гігієни. Крім того запам'яталася Агора, яка дозволяє уявити повсякденне життя у місті.
немає коментарів | залишити коментар
МІСЦЯ ПОРУЧ
Водоспад Куршунлу
Оцінка 10.0 - 1 відгук
Туреччина, Анталія
Природа
віддаленість: 5,7 км.
На мапі
Парк метеликів
Немає відгуків
Туреччина, Анталія
Активний відпочинок, Природа
віддаленість: 10,1 км.
На мапі
Водоспад Дюден
Оцінка 9.1 - 9 відгуків
Туреччина, Анталія
Природа
Відвідування: Безкоштовно
віддаленість: 13,7 км.
На мапі
Анталійський Державний театр Опери та Балета
Немає відгуків
Туреччина, Анталія
Театри та музика
Відвідування: Платно
віддаленість: 15 км.
На мапі
Ворота Адріана
Оцінка 8.7 - 6 відгуків
Туреччина, Анталія
Історія, Архітектура
віддаленість: 15,4 км.
На мапі
ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДЬ
Немає запитань