Старе місто Калеїчі

НАЙПРАВИЛЬНИЙ ВІДГУК
Оцінка 10110

14 травня 2016Час поїздки: 6 травня 2016
АНТАЛІЯ, СТАРИЙ МІСТО - доїхати легко, сідайте на автобус «Кемер - Анталія» на зупинці біля Білої вежі в центрі Кемера (зупинка з боку Білої вежі) та їдете десь 50 хвилин, поїздка обійдеться у 3.5 долара (або 8 лір, що дешевше! ) та їдете до великого супермаркету Мігрос.

Від зупинки Мігрос (зупинка автобуса з боку Міграсу) потрібно сісти в автобус, що прямує до Калеїчі-Старого міста. Вартість поїздки 2 ліри за особу. Потрібна зупинка називається "Ворота Адріана", або по-турецьки "Адріан каписи". Таксист візьме 20 лір. Ми взяли таксі та поїхали. Їхати від сили хвилин 15. Плюс таксі - зупинить прямо навпроти ліфта. Назад теж автобусом можна. ВАЖЛИВО – НЕ всі автобуси з центру Анталії йдуть від Старого міста до Мігросу!
Щоб повернутися назад до Мігросу ​ ​ і потім повернутися до Кемера – вийшли зі Старого міста, перейшли дорогу і пройшли 1 квартал (50 метрів) на паралельну вулицю, повернули ліворуч і буде зупинка автобусів – УТОЧНІТЬ номер автобуса біля місцевих, щоб вас довезли до Мігросу. Або беріть таксі - там завжди коштує 5-6 машин. Коли повернулися назад – через пішохідний міст із ескалатором на бік Мігросу. Ну а там все просто – маршрутки назад у Кемер від Міграсу.

ЛІФТ (безкоштовно) + майданчик над Старим містом з видом на затоку та є оглядовий майданчик зі скляною підлогою і можна по 1 лірі подивитися на кораблики через зорову трубу.

Прогулянка Старим містом дарує відчуття, що перенеслися на багато століть тому. Калеїчі перекладається з турецького як "всередині калі", тобто всередині фортеці. Місто знаходиться всередині старих фортечних стін, які ніби відокремлюють його від сучасної Анталії.
Тут, як ніде у місті можна відчути колорит та атмосферу Сходу.

Головний вхід до Старого міста здійснюється через ворота Адріана, однією з головних визначних пам'яток міста. Побудована ця тріумфальна арка була ще 139 року н. е. , на честь римського імператора Адріана, який у 130 році відвідав місто. У Калєїчі знаходяться символи міста Анталії – мінарет та Велика мечеть. Вони були побудовані султаном Аладдіном в 1230 році на руїнах Візантійської церкви. Ще одна визначна пам'ятка Старого міста - це Годинникова вежа. Вона була побудована в 19 столітті як частина фортифікаційних укріплень міста. Пізніше на неї встановили годинник.
Тут можна прогулятися старовинними провулками, бруківками… все таке затишне, миле. На вузьких вуличках розташувалися численні магазинчики і вуличні торговці з сувенірами, спеціями, одягом, виробами зі срібла.
Також можете купити поїздку на кораблику – стилізовані під старовинні кораблі або під піратські тощо. До речі, цю поїздку можна купити у туроператора, а можна самим. З яхти зазвичай все купаються, так що беріть шортики та плавочки. Іноді на яхті годують – дивіться, що пропонують під час продажу цієї екскурсії (з їжею чи ні).

Окремо – по центральній вулиці та останній провулок ліворуч магазин килимів (якщо є бажання) – там найкращі килими ручної роботи, виготовлені у трьох регіонах Туреччини). Ціни – від 300 доларів. Але якість! Господар там спадковий торговець пан Мурат Баазар. Магазину чи 50 років, чи років 100.

Серце Старого міста є дуже красивий порт. Колись він був головним портом в Анталії. Для захисту міста від зовнішніх ворогів біля порту було збудовано потужні фортечні стіни, які дуже добре збереглися до наших днів.
В наш час вже побудований новий головний причал Анталії, але порт у Старому місті є чинним ...його використовують зараз тільки для насолоди туристів. Варто пройти повз ошатні яхти і кораблі на будь-який смак і розмір, і відразу ж отримаєте безліч пропозицій прокотитися вздовж берегів Анталії, побачити кілька розташованих водоспадів ...за 40 хвилин 5 доларів ...за бажання можна було і прокатитися.
Перекладено автоматично з російської. Переглянути оригінал

МІСЦЯ ПОРУЧ
ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДЬ
Немає запитань