Місто та бухта Фаселіс

Фазеліс, Faselis, Phaselis
Туреччина, Кемер
Оцінка 8.9
10 На основі 17 відгуків
Підписатися на відгуки:
Налаштування передплат Написати відгук
GPS: 36.5237, 30.5522

Місто та бухта Фаселіс

Фазеліс, Faselis, Phaselis
Туреччина, Кемер
Фаселіс — місто стародавньої Лікії, яке було засноване у VII столітті до н. е. колоністами з острова Родос, на чолі з Лакаіосом – на невеликому півострові, що виступає у Середземне море. Фаселіс знаходиться по дорозі на Текірову в 16 км від міста Кемера (60 км від Анталії) серед пишних соснових і кедрових дерев природного парку.
Місто має важливе географічне розташування та три гавані: одна знаходиться на півночі півострова, інша на північному сході, а третя на південному заході.
Більшість руїн, що збереглися, відносяться до римського і візантійського періодів і розташовані на головній вулиці, що сполучає північну і південну гавані. У районі театру та агори знаходиться невелика площа, на південно-східній стороні якої сходи ведуть до театру та акрополю. Побудований у IV столітті до н. е. на схилі акрополя театр Фаселіса порівняно невеликий (його 20 рядів розраховані на 3 тисячі осіб) і є типовим зразком амфітеатру елліністичного періоду.
Праворуч від входу в місто знаходяться найдавніші стіни міської фортеці (III століття до н.е.), а також руїни, найімовірніше, храму або монументального склепу. На схилах за північною гаванню розкинувся міський цвинтар. Найбільш вражаючі руїни Фаселіса - акведук, що височить над автостоянкою. У місті було три агори: одна навпроти театру, решта дві на правій стороні головної вулиці, що веде до південної гавані. Вражають і міські лазні у районі міської площі. У двох некрополях міста знаходяться гробниці з кришками із зображеннями фігур Ероса та левів.
На східному схилі акрополя видно руїни двох храмів - храму Афіни Палади та храму бога торгівлі Гермеса. Виявлені під час розкопок артефакти зберігаються у музеї Анталії.

ВІДГУКИ
Усі відгуки (17)
Їздив(ла) 4 роки тому
Оцінка 7
Ми їздили своїм ходом в Фаселіс з селища Кіріш (чоловік+дворічну донька). Доїхали на долмуші #01 на центральну площу Кемера (з дорослого 4 ліри, їхати хв. 7, обов'язково в масках), там перейшли на протилежний бік і на зупинці сіли в долмуш #08 до Фаселіса (6 лір з дорослого, хв. 25-30). Вхід з дорослого 45 лір.
6 коментарів | залишити коментар
Їздив(ла) 5 років тому
Оцінка 10
Відпочивали у Кемері у вересні 2019 року. Перший раз відвідали із сином Фаселіс у 2015 році. Вирішили знову вирушити в це чудове місце. Цього разу ми поїхали з іншого боку. Цього разу ми їхали на долмуші з Кемера від зупинки біля вежі. Вартість проїзду на одну особу становить 6 турецьких лір.
немає коментарів | залишити коментар
Їздив(ла) 5 років тому
Оцінка 10
Відпочивали з сім'єю у Кемері. Не змогли із сином відмовити в задоволенні знову відвідати це чудове місце. Сказано зроблено. Прийшли до Вартової вежі на зупинку долмушів. дочекалися необхідного, у якого на лобовому склі був напис Кемер-Кириш-Чамьюова-Фаселіс-Антик-Текірова.
2 коментаря | залишити коментар
Їздив(ла) 5 років тому
Оцінка 7
Відвідували це місце. Не погано. Панує незвичайна атмосфера античності, довкола руїни...Любителі історії оцінять. Пляжі цікаві та не схожі один на одного, купальник – обов'язково. Ціна вхідного квитка – 36 лір. Курс: 1 долар – бл. 5.5 лір, недешево...Нам же набагато сподобалося прогулянка Каньйоном Гейнюк.
немає коментарів | залишити коментар
Їздив(ла) 5 років тому
Оцінка 10
Їздили самостійно до Фаселіса, античне місто, з Кириша. Автобусом до кінцевої Кемера (там площа та висока вежа з годинником) та запитали у водія автобус на Фаселіс, нам підказали. Автобус доїжджає прямо до воріт, проїзд – 9 лір, вхід у цей музей просто неба коштує 36 лір (приймають лише ліри).
немає коментарів | залишити коментар
Їздив(ла) 6 років тому
Оцінка 10
Я відпочивала у готелі Marti Myra у квітні 2018 року. Він знаходиться в Текірова, зовсім неподалік античного міста Фаселіса. Я захотіла самостійно відвідати це місто. У вуличному турагенстві дізналася як проїхати туди. Вони мені все розповіли та допомогли сісти на звичайний рейсовий автобус, який їде до Кемера.
немає коментарів | залишити коментар
Їздив(ла) 9 років тому
Оцінка 10
У вересні 2015 року відпочивали у селищі Текірова. Вирішили із сином самостійно відвідати це стародавнє місто, прочитавши відгуки туристів про відвідини цих чудових місць. На кінцевій зупинці в селищі Текірова сіли в долмуш, що прямував до Кемера. Сказали водієві "Фаселіс антик", заплатили на двох 6 турецьких лір та поїхали.
немає коментарів | залишити коментар
Їздив(ла) 7 років тому
Оцінка 7
Відвідала сьогодні стародавнє місто Фаселіс та його пляжі. Приєднуюсь до всіх захоплених відгуків. Місце справді дуже гарне. Але все поряд. З Кемера дісталися місцевою маршруткою. Запитали, чи їде до Фаселіс антик, і заплатили 4.5 турецькі ліри з людини за дорогу. Автобус привозить під вхідні ворота.
8 коментарів | залишити коментар
Їздив(ла) 8 років тому
Оцінка 10
Побувавши в Туреччині, завітали до бухти Фазеліс. До бухти добиралися морем на кораблі з Кемера. Бухта-це просто райське місце-блакитна і чиста вода! Бухта оточена горами, що надає їй більш відокремленого вигляду. Неподалік бухти знаходяться руїни стародавнього міста Фазеліс, але туди не ходили-сиділи насолоджувалися красою бухти.
немає коментарів | залишити коментар
МІСЦЯ ПОРУЧ
Бухта Клеопатри
Оцінка 4.0 - 2 відгуки
Туреччина, Кемер
Пляжі, Природа
віддаленість: 5,9 км.
На мапі
Магазин Ramses
Немає відгуків
Туреччина, Кемер
Шопінг
віддаленість: 8,3 км.
На мапі
Вулиця Мунір Озкуль Лиман
Оцінка 9.0 - 1 відгук
Туреччина, Кемер
Вулиці, площі, краєвиди
віддаленість: 8,5 км.
На мапі
Національний парк Олімпос-Бейдаґлари
Оцінка 10.0 - 1 відгук
Туреччина, Кемер
Активний відпочинок, Природа
віддаленість: 8,5 км.
На мапі
Парк Місячне світло і дельфінарій
Оцінка 9.1 - 7 відгуків
Туреччина, Кемер
Розваги
віддаленість: 8,6 км.
На мапі
ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДЬ
Немає запитань