Агора Сіде

Агора в Сіді, Side Agora, Agora in Side
Туреччина, Сіде
немає відгуків
Підписатися на відгуки:
Налаштування передплат Написати відгук
GPS: 36.7683, 31.3912

Агора Сіде

Агора в Сіді, Side Agora, Agora in Side
Туреччина, Сіде
Агора, що збереглася, розташовується на північному заході від колонадної вулиці і практично зливається зі сценою театру. Вхід у неї лежить через ворота, що мають назву пропіліон (колонадний монументальний вхід), що знаходиться навпроти музею. Вона оточена з усіх боків гранітними колонами, що мають у своїх постаментах ордер «атік-іон», а на вершинах ордер «корінф». Після архітраву похилий дах дерев'яний, а в чотирьох кутах агори вміщено постаменти зі статуями (екседри).
За південно-західною екседрою, що зливається зі сценою театру, була напівкругла монументальна конструкція – туалети (латріум), вкриті склепінням. Це єдиний досить збережений в Анатолії і дуже красиво декорований стародавній туалет. Він має двадцять чотири сидіння, стіни його були вкриті мармуром, а на підлозі – мозаїка. Каналізація для стічної води знаходилася під кам'яними сидіннями туалету, а попереду розташований відкритий водоканал з прісною водою, який забезпечував чистоту.
Агора свого часу мала дві вхідні ворота, які були закриті стінами. Агора в Сіді та всі інші конструкції у ній були зведені у другому столітті н.е. Її збудували спеціально біля театру, за рекомендацією Вітрувіуса - давньоримського архітектора, для того, щоб глядачі театру могли ховатися під час раптових опадів.
У центрі площі, що має форму квадрата, можна побачити сліди круглого храму богині удачі та випадку Тихе. Вона, за легендою, правила долею міста. На честь богині було споруджено храм із місцем поклоніння, навколо нього розташовуються колони з карнизами.

МІСЦЯ ПОРУЧ
Амфітеатр Сіде
Оцінка 9.5 - 6 відгуків
Туреччина, Сіде
Історія, Архітектура
віддаленість: 0,1 км.
На мапі
Музей Сіде
Оцінка 9.0 - 5 відгуків
Туреччина, Сіде
Історія, Архітектура, Музеї
Відвідування: Платно
віддаленість: 0,1 км.
На мапі
Монументальний фонтан Німфеум
Оцінка 8.5 - 2 відгуки
Туреччина, Сіде
Історія, Архітектура
віддаленість: 0,2 км.
На мапі
Храм Аполлона у Сіді
Оцінка 9.0 - 6 відгуків
Туреччина, Сіде
Історія, Архітектура
віддаленість: 0,6 км.
На мапі
Туристичний інформаційний центр Сіде
Оцінка 10.0 - 1 відгук
Туреччина, Сіде
Активний відпочинок
віддаленість: 0,9 км.
На мапі
ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДЬ
Немає запитань