Амфітеатр Сіде

Амфітеатр у Сіді, Side Theatre
Туреччина, Сіде
Оцінка 9.5
10 На основі 6 відгуків
Підписатися на відгуки:
Налаштування передплат Написати відгук
GPS: 36.7679, 31.3904

Амфітеатр Сіде

Амфітеатр у Сіді, Side Theatre
Туреччина, Сіде
За агорою на Сіді височить театр з величезними арочними склепіннями, побудований у 2 в. до зв. е. У будівництві театру є елементи на відміну інших театрів. Він побудований не на схилі гори, як це робили елліни, а в римському стилі – на рівній площадці.
Місця для глядачів тримаються на склепінних арках, самі арки - на фундаменті. Під арками влаштовані коридори. 29 рядів вміщали 16 000 глядачів. У ті часи сцена та склепіння були прикрашені статуями та кахлями. Сьогодні від театру залишилися лише маски Трагедії та Комедії, відколоті голови Медуз, розкидані по сцені.
У пізній римський період амфітеатр використовувався щодо гладіаторських боїв. Для захисту глядачів під час видовищ боротьби з дикими тваринами навколо сцени було збудовано стіну висотою 1,5 м. У V — VI століттях театр служив церквою просто неба.
Тут знайдено безліч статуй, що з 1964 р. перебувають у музеях. Багато пам'яток, виявлених тут і які стосуються VI століття н.е., перебувають у Римі. Піднявшись на верхні лави, можна спостерігати панораму Сіде та вид на море.

ВІДГУКИ
Усі відгуки (6)
Їздив(ла) 5 років тому
Оцінка 9
Нам дуже сподобалось! Була погана погода, і ми поїхали в Сіде (якщо автобусом, рекомендую розплачуватись лірами). Прохід платний, 30 лір (Поруч є добрий обмін-офіс). Але це того варте! Я зміг зняти чудову панораму Середземного моря. Нам дуже сподобалось!
2 коментаря | залишити коментар
Їздив(ла) 7 років тому
Оцінка 10
Вранці виявилося дуже багато хмар, які закрили сонце. Вирішили з сином пройтися античними місцями Сіде. Зокрема подивитися на амфітеатр. 2015 року були в амфітеатрі античного міста Фаселіс. Я з дружиною у 2016 році був у Римі та відвідав Колізей. Тож дуже хотілося побачити та порівняти.
немає коментарів | залишити коментар
Їздив(ла) 9 років тому
Оцінка 10
Для тих, хто шанує історію. Все дихає давнім світом, подіями того часу. З одного боку добре, і правильно, що це місце не порожнє, а завжди заповнене людьми, що тут проводяться заходи та свята. А з іншого боку, хочеться, щоб місце залишалося недоторканим, щоб тут усе залишалося так, як було багато століть тому.
немає коментарів | залишити коментар
Їздив(ла) 9 років тому
Оцінка 9
Неймовірно! Чудово пам'ятка, що збереглася, і приємно, що за нею дбайливо стежать сучасники. Тут регулярно організовуються всілякі дійства. Вразила ще приголомшлива акустика біля цього місця. Це просто величезний амфітеатр, який був розрахований на 10тис. людина. Обов'язково до відвідування, тим більше, що до нього дуже просто.
немає коментарів | залишити коментар
Їздив(ла) 10 років тому
Оцінка 9
Сам театр величезний, дуже добре доглянутий. Кількість людей анітрохи не заважає враженням, лише посилює їх. Ви не зможете його не помітити, пішовши в центр міста.
немає коментарів | залишити коментар
МІСЦЯ ПОРУЧ
Агора Сіде
Немає відгуків
Туреччина, Сіде
Історія, Архітектура, Вулиці, площі, краєвиди
віддаленість: 0,1 км.
На мапі
Музей Сіде
Оцінка 9.0 - 5 відгуків
Туреччина, Сіде
Історія, Архітектура, Музеї
Відвідування: Платно
віддаленість: 0,2 км.
На мапі
Монументальний фонтан Німфеум
Оцінка 8.5 - 2 відгуки
Туреччина, Сіде
Історія, Архітектура
віддаленість: 0,2 км.
На мапі
Храм Аполлона у Сіді
Оцінка 9.0 - 6 відгуків
Туреччина, Сіде
Історія, Архітектура
віддаленість: 0,5 км.
На мапі
Туристичний інформаційний центр Сіде
Оцінка 10.0 - 1 відгук
Туреччина, Сіде
Активний відпочинок
віддаленість: 1 км.
На мапі
ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДЬ
Немає запитань