Міжріченський регіональний ландшафтний парк

Міжріченський природний парк
Україна, Чернігів
Оцінка 10.0
10 На основі 2 відгуків
Підписатися на відгуки:
Налаштування передплат Написати відгук
GPS: 51.175, 30.7742

Міжріченський регіональний ландшафтний парк

Міжріченський природний парк
Україна, Чернігів
Міжріченський регіональний природний парк – найбільший ландшафтний парк України, площею понад 1000 кв. км, розташований у міжріччі рік Дніпро (в основному, вздовж акваторії Київського водосховища) та Десна, на південному заході Чернігівської області. Парк, створений у 2002 році, протягнувся з півночі на південь у середньому на 50 км, закінчуючись на кордоні між Київською та Чернігівською областями, а із заходу на схід – на 25 км.

Більшість парку зайнята луками в заплаві Десни, іноді болотистими, і сосновими лісами, що перемежовуються дубовими гаями. Парк характерний багатою та різноманітною фауною: тут мешкають дикі кабани та лосі, косулі та олені, рисі та лисиці, зайці та білки. На берегах заплавних водойм полюють єнотовидний собака та американська норка. З рідкісних видів птахів тут зустрічаються орлан-білохвіст, тетерів, чорний лелека. На Київському водосховищі можна побачити лебедя-шипуна, великого баклана, чайку-реготу.
Правління парку знаходиться в селі Отрохи, за 134 км від Києва. Тут можна замовити різноманітні екскурсії парком, популярністю користується екологічний маршрут «Журавлина стежка», що включає основні тутешні екосистеми. Також, за домовленістю, можна відвідати «Музей лісового побуту Придніпровського Полісся» з цікавими експонатами, що розповідають про місцеві народні лісові промисли, такі як лозоплетіння, мисливство та рибалка, збирання грибів та ягід.

ВІДГУКИ
Усі відгуки (2)
Їздив(ла) 5 років тому
Оцінка 10
Була тут вже 4 рази на різну пору року, навіть 31 грудня))) Кожна пора року – екскурсії різними екотопами. Найбільше запам'яталася прогулянка топами озера Святого в спеціальних бахілах. Це важко уявити, але ми каталися як хвилями по заросла поверхні болота, а під нами метри води.
немає коментарів | залишити коментар
Їздив(ла) 7 років тому
Оцінка 10
Шматочок дикої природи всього в 100 км. від Києва. Він є найбільшим ланшафтним парком України. Його кордони Десна та Дніпро, звідки і походить ця назва. Фото зроблено біля села Морівськ. Десна тут не реально чиста і мальовнича. Рекомендованно для тих, хто втомився від всього. Нащастья, це місце поки не є популярним.
немає коментарів | залишити коментар
МІСЦЯ ПОРУЧ
Київське водосховище
Оцінка 10.0 - 1 відгук
Україна, Вишгород
Природа
віддаленість: 30,8 км.
На мапі
Трьохсвятительська церква
Немає відгуків
Україна, Чернігів
Архітектура, Релігія
віддаленість: 32,3 км.
На мапі
Собор Різдва Богородиці
Оцінка 7.0 - 1 відгук
Україна, Чернігів
Архітектура, Релігія
віддаленість: 37,6 км.
На мапі
Троїцький собор
Оцінка 7.0 - 1 відгук
Україна, Чернігів
Архітектура, Релігія
віддаленість: 48,7 км.
На мапі
Антонієві печери
Оцінка 8.0 - 2 відгуки
Україна, Чернігів
Природа, Релігія
віддаленість: 48,8 км.
На мапі
ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДЬ
Немає запитань