Будинок з химерами

Будинок Будинок із химерами
Україна, Київ
Категорії: Архітектура Києва
Оцінка 9.0
10 На основі 1 відгуки
Підписатися на відгуки:
Налаштування передплат Написати відгук
GPS: 50.445, 30.5286

Будинок з химерами

Будинок Будинок із химерами
Україна, Київ
Колись честолюбний поляк Владислав Городецький серйозно захопився архітектурою та полюванням. Саме завдяки цьому у центрі Києва і з'явився "Будинок із химерами". Цей знаменитий будинок, збудований у 1902–1903 роках, можна сміливо назвати незвичайним українським особняком. Його химери не можуть не вражати. До того ж, стиль інтер'єру цього будинку, виконаний в епоху модерну, ніколи і ніде не повторювався.
Архітектор хотів зробити будинок «на віки», будував за свої гроші. Але чому досвідчений фахівець вирішив звести особняк на неділі? Багато хто вважав безумством розпочинати будівництво на кручі — на колишньому березі осушеного Козячого болота, забороненого до забудови київським домобудівним товариством. Цей будинок завжди був оповитий легендами, хоча з'явився лише своєрідною рекламою можливостей нового будівельного матеріалу - цементу. Фасад рясно декорований зображеннями екзотичних тварин та мисливських мотивів. І знову, з метою реклами, використали цемент. "Будинок з химерами" унікальний не лише для Києва, а й усієї СНД. Доля приготувала "Дому з химерами" стати обличчям столиці України нарівні із Маріїнським палацом.
З будівництвом «Дома з химерами» пов'язано чимало легенд. Кажуть, що Владислав Городецький створив будинок на згадку про доньку-утопленницю. Але це лише легенда. Русалки, дельфіни і жаби на даху будівлі, гігантський світильник у сходовому отворі, що зображує величезного сома в стеблах лотоса, ліпнина на стелі у вигляді спруту, кораблі, що тонуть, роги і черепа - плід фантазії великого оригіналу, а не втратив рас.

Є інша скандальна версія — парі з іншими архітекторами, які стверджували, що на такому кручі будувати неможливо.

Цілком реальною може бути суворо практична мотивація будівництва. Це перший будинок, збудований у Києві за допомогою цементу. На той час – грандіозна рекламна акція для цементу промисловця Ріхтера.

Прибутковий будинок та житло знаменитого архітектора після революції та до Вітчизняної війни був комуналкою, потім – лікарнею ЦК КПУ.
У 2003–2004 роках "Будинок із химерами" реставровано. Вартість реконструкції будинку Городецького – близько 30 мільйонів доларів. Повністю відновлено інтер'єр будівлі, включаючи паркетну підлогу, розпис. Після реставрації "Будинок із химерами" став Малою резиденцією прийомів Президента України. Тут беруться закордонні делегації. На базі будинку Городецького створено музейно-культурний центр "Шедеври мистецтва України" як філію Національного музею. Зустрічі Президента України з високими гостями, які влаштовуються у реконструйованому "Будинку з химерами", не перешкоджають відвідуванню музею невеликими екскурсійними групами.

Музейний центр створено для популяризації мистецької спадщини України. В експозиції центру представлені твори образотворчого мистецтва, скульптури, предмети декоративно-ужиткового мистецтва із фондових зібрань провідних музеїв України. Серед раритетів експозиції: "Острозька Біблія" друку Івана Федорова (1581 рік), бронзовий посуд VI століття до нашої ери та багато інших безцінних реліквій.

ВІДГУКИ
Усі відгуки (1)
Їздив(ла) 6 років тому
Оцінка 9
Незважаючи на огорожу і поліцейських до Будинку з Хімерами можна потрапити, пред'явивши паспорт (на першому посту при повороті на вул. Банкову просто показати, біля самого будинку пройти через металодетектор). Всередину кажуть можна потрапити по суботах, записуватись у Музеї України на вул.
2 коментаря | залишити коментар
МІСЦЯ ПОРУЧ
Особняк Лібермана
Оцінка 10.0 - 2 відгуки
Україна, Київ
Історія, Архітектура
віддаленість: 0,2 км.
На мапі
Шоколадний будиночок
Оцінка 7.5 - 2 відгуки
Україна, Київ
Архітектура
віддаленість: 0,3 км.
На мапі
Будівля Національного банку України
Оцінка 9.0 - 1 відгук
Україна, Київ
Архітектура, Музеї
віддаленість: 0,3 км.
На мапі
Здоровенькі були
Оцінка 8.0 - 1 відгук
Україна, Київ
Ресторани, кафе
віддаленість: 0,4 км.
На мапі
Національний художній музей України
Немає відгуків
Україна, Київ
Музеї
віддаленість: 0,5 км.
На мапі
ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДЬ
Немає запитань