Вежа фортеці Алустон

Візантійська фортеця Алустон
Крим, Алушта
Оцінка 4.0
10 На основі 1 відгуки
Підписатися на відгуки:
Налаштування передплат Написати відгук
GPS: 44.6782, 34.4145

Вежа фортеці Алустон

Візантійська фортеця Алустон
Крим, Алушта
До вежі від набережної можна пройти вул. 15 квітня. До війни ця вулиця мала іншу назву — Генуезька. Нове надано на честь дня визволення міста від німецько-фашистських окупантів 15 квітня 1944 року.

Фортеця Алустон була споруджена у VI столітті візантійцями. Площа її спочатку складала приблизно 0,25 га. Розростаючись, вона поступово переросла у невелике укріплене місто. Територія фортеці була забудована невеликими будинками. Фортеця захищала узбережжя від кочівників, контролювала гавань та забезпечувала безпеку плавання купецьких суден.

У 1380-1390 роках генуезці, які володіли Алуштою, звели нове зовнішнє кільце фортечних стін з трьома вежами. Укріплення складалося з двох ліній - цитаделі та зовнішньої оборонної стіни, яка у плані являла собою чотирикутник неправильної форми.

Кругла башта Ашага-Куле (Нижня вежа), що збереглася і реставрована, замикала лінію з півдня. Діаметр вежі 8 м, висота - до 16 м. На жаль, огляд пам'ятника ускладнюють непоказні будівлі, які щільно обліпили фортецю з усіх боків.
З півночі укріплення прикривала висока шестигранна вежа Чатал-Куле (Рогата вежа), названа так, певне тому, що завершувалася зубчастим парапетом. У центрі північно-східної оборонної лінії була прямокутна вежа Орта-Куле (Середня вежа). Залишки її можна побачити на вул. Володарського.
Як показали розкопки, фортеця за свою історію не раз руйнувалася і відновлювалася, поки турки, захопивши її в 1475, не спалили, після чого вона вже не відновлювалася. Місто перетворилося на невелике поселення.

ВІДГУКИ
Усі відгуки (1)
Їздив(ла) 9 років тому
Оцінка 4
Будучи в Алушті, побачили на одному з покажчиків позначення "Генуезька фортеця". Цією гучною назвою, як виявилося, позначається одна єдина нещасна вціліла вежа, обліплена до того ж з усіх боків хатинками. Загалом, дивитися особливо нема на що.
немає коментарів | залишити коментар
МІСЦЯ ПОРУЧ
Парк розваг Мультипарк
Оцінка 1.0 - 1 відгук
Крим, Алушта
Активний відпочинок, Розваги
віддаленість: 0,9 км.
На мапі
Алуштинський акваріум
Оцінка 9.2 - 5 відгуків
Крим, Алушта
Розваги
віддаленість: 0,9 км.
На мапі
Дельфінарій Акварель
Оцінка 9.7 - 3 відгуки
Крим, Алушта
Природа, Розваги
віддаленість: 0,9 км.
На мапі
Аквапарк Мигдальний гай
Немає відгуків
Крим, Алушта
Активний відпочинок, Розваги
віддаленість: 2 км.
На мапі
Гора Кастель
Немає відгуків
Крим, Алушта
Природа
віддаленість: 4,8 км.
На мапі
ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДЬ
Немає запитань