Мармурова печера

Мраморна печера
Крим, Алушта
Категорії: Природа Алушти
Оцінка 10.0
10 На основі 2 відгуків
Підписатися на відгуки:
Налаштування передплат Написати відгук
GPS: 44.7971, 34.2792

Мармурова печера

Мраморна печера
Крим, Алушта
У 1987 році на північно-західному схилі масиву Чатирдаг сімферопольськими спелеологами було відкрито та досліджено унікальну карстову печеру — Мармурову. Відкриття печери Мармурова, унікальної за розмірами, багатством та різноманітністю мінеральних відкладень стало сенсацією серед наукової, спелеологічної та туристської громадськості.

У 1997 році, з метою поліпшення екскурсійного обслуговування відвідувачів проведена повна реконструкція екскурсійних маршрутів печери Мармурова, проведена розробка та впровадження підземних екскурсійних трас, обладнаних електронною системою дистанційного керування світлом, закінчено обладнання маршруту по грандіозному залу. Вінниця. У період із 1960 по 1987 гг. на Чатирдазі різними науковими та спелеологічними організаціями було відкрито та описано 135 карстових печер, колодязів та шахт. З них 8 великих та 14 значних.
Печера Мармурова займає перше місце за протяжністю, площею та обсягом, становлячи 60 % сумарної площі та 40 % загального обсягу всіх карстових порожнин масиву. Вхід у печеру знаходиться на абсолютній позначці 918 н над у. , на пологому — слабозакарстованому вододілі між балкою Чумнох та її продовженням ярів Таз-Кора, з одного боку та її правим безіменним припливом — з іншого. Печера закладена у верхньоюрських товстошарових і середньоплитових мармурових вапняках, завдяки чому отримала свою назву - Мармурова. Карстова система печери Мармурова є системою великих галерей загального меридіонального простягання, на глибинах 10-80 м. Сумарна довжина розвіданих ходів-2050 м, площа - 21.7 тис.м2. об'єм 125.2 тис.м3.
Печера Мармурова складається з трьох великих морфологічних елементів :прямолінійної Головної галереї , орієнтованої майже строго по простяганню пластів вапняків, протяжністю 725 м, звивистої Нижньої галереї протяжністю 960 м, що утворює ряд меандрів з простираннян 90-2 припливом цих галерей та мінливим орієнтування від 15 до 2000. Зали в печері утворилися при розчленуванні єдиних галерей натіками та глибовими навалами. Печера рясніє обвально-гравітаційними водномеханічними вторинними відкладеннями різних типів Поряд з активними натічними утвореннями в печері є стародавні натічні форми, зокрема натічні кори потужністю до 1,5 м, що свідчить про те, що Мармурова є однією з найдавніших карстових підлог.

На сьогоднішній момент довжина екскурсійних маршрутів у печері Мармурова сягає понад 1,5 км і охоплює одні з найбільш видовищних галерей печери.

ВІДГУКИ
Усі відгуки (2)
Їздив(ла) 7 років тому
Оцінка 10
Були в багатьох печерах, але ця величезна і красива печера. Якщо будете поряд, то обов'язково відвідайте це чудове місце. Виходять чудові фото.
немає коментарів | залишити коментар
Їздив(ла) 10 років тому
Оцінка 10
На Нижньому плато гірського масиву Чатир-Даг знаходиться близько 200 печер, вирв, вертикальних шахт, колодязів, гротів. Але лише п'ять із них можна відвідати без спеціального спелео-спорядження та підготовки. Це дві необладнані горизонтальні печери – Бінбаш-Коба (Тисячоголова) та Суук-Коба (Холодна).
немає коментарів | залишити коментар
МІСЦЯ ПОРУЧ
Мамонтова печера
Немає відгуків
Крим, Алушта
Природа
віддаленість: 0,9 км.
На мапі
Гора Чатир-Даг
Оцінка 10.0 - 1 відгук
Крим, Алушта
Природа
віддаленість: 6,6 км.
На мапі
Ангарський перевал
Немає відгуків
Крим, Алушта
Активний відпочинок, Природа
віддаленість: 6,8 км.
На мапі
Гора Демерджі
Оцінка 6.5 - 2 відгуки
Крим, Алушта
Природа
віддаленість: 9,2 км.
На мапі
Водоспад Су-Учхан
Немає відгуків
Крим, Сімферополь
Природа
віддаленість: 9,5 км.
На мапі
ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДЬ
Немає запитань