Озеро Синевир

Синевирське озеро
Україна - Карпати, Синевир
Категорії: Природа Синевира
Оцінка 9.0
10 На основі 9 відгуків
Підписатися на відгуки:
Налаштування передплат Написати відгук
GPS: 48.6167, 23.6837

Озеро Синевир

Синевирське озеро
Україна - Карпати, Синевир
Наймальовничішим куточком Закарпаття справедливо вважається Міжгірщина. Вона тягне за собою мандрівників лісистими горами, похмурими полонинами, швидкоплинними річками Теребля і Чорна Ріка та цілющими джерелами мінеральних вод типу Буркуг.

Але давно вважається, що найціннішим і найважливішим скарбом міжгір'я є Синевирське озеро ("Морське Око") на висоті 989 метрів над рівнем моря. Озеро Синевір утворилося в післяльодовиковий період, близько 10 тисяч років тому, внаслідок перекриття річкової долини зсувами. Упадина заповнилася водою трьох гірських струмків. Розмір та глибина озера Синевир змінюється залежно від кількості опадів. Середня площа озера Синевир – 4-5 га, глибина – 8-10 метрів. Найглибша точка – 22 м. У прозорій холодній воді добре почувається форель озерна, райдужна та струмкова. А навколо "Морського Ока" красуються стрункі ялинки, вік яких сягає 140-160 років. Вода озера навіть улітку холодна – 10-19 градусів.
Озеро Синевір є однією з візитівок Українських Карпат. Існує легенда, згідно з якою мальовниче озеро утворилося від потоку сліз графської доньки Сінь, на тому місці, де її улюбленого простого верховинського пастуха Віра вбили кам'яною брилою за наказом підлого графа.

За легендою Сінь так гірко плакала, що затопила разом із собою всю долину, де сиділа. Так і з'явилося озеро Синевір.

У дні Синевирі є отвір, який є своєрідним природним регулятором рівня води і завдяки цьому озеро не виходить із берегів навіть під час найбільших паводків.

Люди також спробували доповнити красу природи – архітектори вдало вписали оглядові майданчики у навколишній ландшафт. А на півострові височить вирізана з червоного дерева скульптурна композиція «Синь та Вір» заввишки 13 метрів.
Озеро Синевир
1 екскурсій
від 3 115 грн. до 3 318 грн.
ПЕРЕЙТИ

ВІДГУКИ
Усі відгуки (9)
Їздив(ла) 5 років тому
Оцінка 8
До озера веде асфальтована дорога, але йти уверх 30 хвилин не кожна людина зможе. Є таксі. Біля озера декілька закладів харчування, ятки з сувенірами, по озеру возять на плоту. Місце надзвичайно популярне, туристи йдуть потоком.
немає коментарів | залишити коментар
Їздив(ла) 4 роки тому
Оцінка 9
Були на озері Синевир минулого року. Дуже класне місце. Піднімалися туди самостійно, підйом був важкуватий. Тому з дітьми, які їхатиму, майте на увазі. Навколо озера ходили близько півгодини. Краса навколо неймовірна, природа навколо, свіже повітря. Вода дуже чиста в озері – приємно дивитися) Раджу всім туди з'їздити.
немає коментарів | залишити коментар
Їздив(ла) 4 роки тому
Оцінка 8
Поїхали на екскурсію до озера, дуже хотіли його побачити. Воно чарівної краси! Навколишній його первозданний ліс доповнює місце містикою, віє силою природи та духом легенд тутешніх місць! Не пошкодуйте часу та вирушайте на цю екскурсію. Впевнена у будь-яку погоду воно не підведе!.
немає коментарів | залишити коментар
Їздив(ла) 4 роки тому
Оцінка 7
Краса. Гори, галявини зі смарагдовою травою, як у серіалі Утопія – прямо кислотно-зелений колір, озеро. Звичайно, причини є, але дивитися на водойму і не мати можливості хоча б поринути - це для мене влітку страшне випробування. Страшна дорога до озера - ледве розходяться дві машини, тротуару немає, а людей, що пішки купують.
немає коментарів | залишити коментар
Їздив(ла) 5 років тому
Оцінка 10
Красмвая природа.Рекомендую колыбу "На Децу До Цімбора" по дороге к озеру.Отличное заведение, отличный интерьер. Вкусно и гостеприимно. Цены недорогие, но достойные качества еды. Атмосфера в заведении отличная.
немає коментарів | залишити коментар
Їздив(ла) 7 років тому
Оцінка 10
Не знаю людей, які залишилися б байдужими до такої величі природи. Здавалося б нічого особливого, а око не відвести. Це місце манить себе знову і знову. І з кожним разом закохуєшся в нього дедалі більше. Ця пам'ятка розташована у важкодоступному місці. Вхід до озера тут зазвичай платний.
немає коментарів | залишити коментар
Їздив(ла) 7 років тому
Оцінка 10
Вход к озеру тут обычно платный. Стоит билет 15 грн. Но местные еще по дороге сюда нам жаловались, что этот сбор незаконный и его собирает кто-то себе просто в карман. Но рано утром никто не собирал деньги, мы сделали лицо кирпичом и прошли бесплатно. А вот в обед уже видели, как у всех туристов собирали деньги.
2 коментаря | залишити коментар
Їздив(ла) 8 років тому
Оцінка 10
Словами цю красу не передати. Треба приїхати та побачити самим. Синя гладь озера серед стародавніх дерев просто захоплює. Але треба врахувати те, що за півгодини цього не зрозумієш. Ті, хто їде групою, повинні врахувати підйом на гору. І робити це треба неквапливо, щоб насолодитися краєвидами.
1 коментар | залишити коментар
Їздив(ла) 8 років тому
Оцінка 9
Дуже барвисто-величні дерева, що йдуть у небо. Дзеркальна гладь озера. Загадкові легенди...Їхати треба у будні. Менше людей-більше єднання з природою. Повітря дзвенить свіжістю та чистотою. Унікальне місце.
немає коментарів | залишити коментар
МІСЦЯ ПОРУЧ
Гірськолижний регіон Вишків
Немає відгуків
Україна, Івано-Франківськ
Активний відпочинок
віддаленість: 12,8 км.
На мапі
Форелеві ставки
Немає відгуків
Україна - Карпати, Міжгір'я
Активний відпочинок, Природа
Відвідування: Платно
віддаленість: 18,3 км.
На мапі
Музей Старе село
Немає відгуків
Україна - Карпати, Міжгір'я
Архітектура, Музеї
віддаленість: 20,6 км.
На мапі
Колочава
Немає відгуків
Україна - Карпати, Синевир
Музеї, Пам'ятники, Природа
віддаленість: 22,4 км.
На мапі
ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДЬ
Немає запитань