Найправильніший відгук

23 червня 2021 Час поїздки: з 18 червня 2021 до 21 червня 2021
Репутація: +1815½
Додати до друзів
Написати листа

З чого хочеться розпочати цей Відгук, так це з того, що три дні у Стамбулі – це чудова можливість відзначити свій День народження!

Та й давненько щось ми не їздили за кордоном.

Подорож починається в Одеському Аеропорті – тут нові правила: ще недавно була заборона безкоштовного в'їзду. Тому всі автомобілі тулилися за парканом Аеропорту, поглядаючи як бідні родичі в очікуванні прибулих (як таксисти, так і ті, хто зустрічає). А зараз керівництво зглянулося на туристів і можна проїхати під парадний вхід безкоштовно, правда один раз на день.

Наш таксист сьогодні був уже втретє в Аеропорті, тому нам довелося розпочати подорож із пішої прогулянки.


Пускають усіх до Аеропорту безболісно. Не питають навіть квиток. А ось на стійці реєстрації на нас чекав сюрприз, а саме: потрібна страховка для тих, хто виїжджає за кордон від наслідків COVID. Ми довго не погоджувалися з менеджером, що це обов'язкова вимога, поки він не приніс, мабуть для таких самих, як ми невіряни, список обов'язкових документів для виїзду і ми здалися. Тому, оскільки для нас ця вимога мати із собою страховку була абсолютно несподіваною – оформляли її прямо в черзі по телефону.

Що ще можна порадити: заздалегідь оформіть потрібні документи, наприклад, прив'яжіть свій HESCode до своєї Істамбул карті (IstanbulKart).

Обидві реєстрації можна здійснити абсолютно безкоштовно в режимі on-line:

https://register. health. gov. tr/

https://kisisellestirme. istanbulkart. istanbul/

До речі, цей HES Code запитують повально скрізь – нікуди не можна зайти на екскурсію, не показавши його. Багато хто тягне роздруківки, але ми пред'являли на телефоні – цього було достатньо.

І ще, якщо не прив'язати HES Code до своєї Істамбул карти (IstanbulKart), то не вдасться по одній картці кататися всій компанії. Наразі правило: одна людина – одна карта (ми намагалися – нас не пустили).

Отже, реєстрація на рейс (самостійно не коштує нічого, в Аеропорті – щось близько 20 доларів) і вперед у Duty Free через митний контроль.

Яку можна ще дати пораду для Duty Free – так це запитати про акції, а то ми купили б так потрібний нам Bacardi Mojito за повною вартістю, а зараз при покупці 3-х одиниць буде знижка 30%, тобто третя пляшка безкоштовно !

Та й ще порада – не залишайте паспорт у Duty Free на полиці з шампанським, як це зробили ми, а потім, як знайдете, цей Bacardi Mojito йде не як алкоголь, а як вода!

Політ зайняв близько години, трохи більше. Чи не годують. Воду дають. У самому Аеропорті Стамбула порожньо. Воно і на краще – немає черг.

Що викликало подив, так це те, що турки у червні не прибрали різдвяні прикраси. Хоча дуже гарно. Але червень, таки… навіть уже не травень, як у горезвісному старому анекдоті про не викинуту ялинку.

Далі шлях у бік автобусів до міста (пишемо для самостійних туристів).

До речі, по дорозі на автобусні перони, ви будете проходити обмінні пункти валют, в яких чим далі від митного контролю і ближче до автобусів вас все менше намагатимуться обдурити: курс, коли ми були близько 8.5 турецьких лір за 1 долар, а в Аеропорту вам пропонуватимуть по 6.8 лір за долар. Щоправда, чим ближче до автобусів, тим ближчий курс до реальності.


Отже обмінні пункти валют в Аеропорті Стамбула є певним підтвердженням теорії матеріальності світу: чим далі від хмар, тим ви ближче до реального світу.

Якщо немає Істамбул карти (IstanbulKart), то її можна купити на платформі номер 1 - це відразу наліво від виходу з Аеропорту. Цією картою після прив'язки до неї HES Code можна розрахуватися в автобусі до Стамбула. Наразі ще додалися будки з продажем квитків у ці автобуси. І можна сплатити своєю банківською картою безпосередньо водієві автобуса. Курс нормальний (приблизно 3 гривні за одну турецьку ліру).

З огляду на це можна запропонувати 2 варіанти для відпочиваючих:

Перший – не брати до уваги курс взагалі, а розглядати отримані в результаті ліри, як свої рідні гривні та розраховувати під час відпустки на ті гроші, які є в гаманці, не замислюючись про курс. Тоді все легко і просто, наприклад, у мене є після обміну 100 доларів всього 850 лір і для мене проїзд у трамваї 3.5 ліри – це не дорого і навіть шкіряні тапки за 255 лір теж терпимо або обід за 40 лір цілком прийнятно.

Або Другий варіант – всі ціни у Стамбулі просто множити на 3 та отримувати вартість у гривнях. Теж варіант: проїзд обійдеться за 10.5 гривень, а, наприклад, обід за 120 гривень тощо.

Отже, автобусні перони в Аеропорті Стамбула. Тут відбулися зміни. Немає платформи 17, з якої ми раніше доїжджали прямо на площу Султанахмет (Sultanahmet) між Блакитною Мечеттю і Собором Святої Софії – Премудрості Божої, Святої Софії Константинопольської, Айя-Софії.

Вартість проїзду 30 лір з особи.

Зараз автобус йде через все місто з 15 платформи тільки до Гранд Базару (Капали-чарші).

Але нічого страшного, тому що Google та Істамбул карта (IstanbulKart) – наше все. Дуже легко розібратися і подорож центром Стамбула від сили займе від сили хвилин 30, незважаючи на жахливі пробки (у трамваїв та автобусів є окремі смуги на дорозі).

Таким чином, Готель MINEL HOTEL – розташований за 10 хвилин пішки від Гранд Базару в безпосередній близькості від Собору Святої Софії одразу навпроти парку Гюльхане (Gü lhane Parki).


У цьому готелі ми вже не вперше – все звично. Чисті номери та дуже привітний персонал. Зараз спілкування лише англійською: російськомовні козашки, з минулої поїздки, кудись зникли.

До речі, якщо не хочете зв'язуватись з автобусами – можете замовити transfer прямо з Готелю:

Телефон/WhatsApp: +90 545 32.26 12 (менеджер Faruk)

Вартість 30 Євро або 250 лір.

Ціна таксі Uber така сама.

У номері є все, що потрібно і є страшний секрет – при виході з номера, забравши картку з комірки, не працюватиме холодильник. Воно, звичайно, логічно, що вимикається світло в номері, коли там туристів немає, але дуже дивно, що турист не може залишити працюючим кондиціонер або насолодитися після повернення холодними напоями з холодильника.

Що зараз погано – немає сніданків. Вони ніби є: на тарілці з 8 ранку до 11-ти на вас чекає одна печінка, олії і тоненько нарізаний огірок, обтягнуті всі поверх тарілки в харчову плівку, але все-таки - це не сніданок, а так, один розлад. Під час вильоту ми навіть відмовилися від сніданків.

Під Готелем розташований ресторан Antik Cafe Gü lhane.

Ціни помірні. Все дуже смачне та свіже. Порції, що здаються просто такими, що не можуть поміститися, на третій день подорожі легко влазять, але ще не вимагають добавки. Дуже оригінально подають пиво у алюмінієвих кубках. Є сумніви, що ємність 0.5 літра, зате дуже красиво. Вечеря коштуватиме приблизно 50-75 лір на людину.

Єдине, з чим ми не могли змиритися, так це з дискусіями ночами чайок, які, мабуть, у всьому місті вибрали дах саме нашого Готелю і щось всю ніч до самого ранку жарко обговорювали, судячи з нестямних криків, забризкаючи опонентів слиною. Вдень обговорення велися не так жарко, швидше за все їм потрібно підкріпитися до чергового нічного раунду переговорів. Нам навіть хотілося з'ясувати суть суперечки, щоб заспокоїти хоча б половину зграї чайок, щоб можна було заснути, але цього разу не зрослося – буде привід ще раз поїхати в Стамбул.


Вранці в День народження, без нагадування, нас порадував менеджер, самостійно піднісши торт із запаленою свічкою та співав разом із нами іменинниці: «Happy birthday to you! ». Торт виявився надзвичайно смачним і не додав ні грама до фігури. Загалом менеджер великий молодець!

ЗАГАЛЬНА ОЦІНКА Готелю MINEL HOTEL – ДОБРЕ (тверда четвірка через розташування та чистоту в Номері, незважаючи на відсутність сніданків та чайок, що кричать)

Куди можна піти відразу, так це:

направо від Готелю - на площу Султанахмет (Sultanahmet)

Прямо напроти Готелі - парк Гюльхане (Gü lhane Parki)

ліворуч від Готелю – Єгипетський базар також Єгипетський ринок, Ринок прянощів (Spice Bazaar), Мисир-чаршыси (M? s? r Ç ar? ? s? )

Звичайно ми пішли ліворуч – відпустка все-таки.

Тут все без змін. Людей небагато. Нема натовпу. Продавці дуже привітні. У нас за покупки навіть брали гривні (коли настав третій день і як кажуть у Тунісі: «

bankroto»). Обов'язково частують безкоштовним чаєм. На цей раз був гранатовий. Так сподобався, що взяли додому півкіло.

Ціни без змін: чай, залежно від змісту, від 250 до 450 лір за кілограм, є дорожчим за 750 лір, ціни на срібло щось близько 3-10 доларів за грам, сорочки та майки навколо базару лише найвищий справжній "original" всіх світових брендів по 10 доларів (80-90 лір), кросівки по 120 лір.

До речі, варто відзначити відразу – все в масках. Не те, що тільки при вході в громадське місце, а взагалі все і скрізь у масках. На вулиці. В магазинах. У парках. На майданах. Скрізь! Одні туристи без масок ходять…

Отже, ЄГИПЕТСЬКИЙ БАЗАР (MISIR CARSISI) – він же Єгипетський ринок, він же Ринок прянощів, він же Мисир-чаршыси ринок, розташований у старій частині Стамбула, в У районі Еміньоні, до речі, це другий за величиною ринок Стамбула після Гранд-базару. На території Єгипетського ринку знаходиться близько 100 магазинів і є все або майже все або майже. Ринок був споруджений ще в 1660 році султанші Хатідже Турхан (у минулому була українкою Надією), яка була наложницею султана Ібрагіма I та матір'ю майбутнього султана Мехмеда IV, і спочатку базар був частиною комплексу Нової мечеті.

ЗАГАЛЬНА ОЦІНКА ЄГИПЕТСЬКОГО БАЗАРУ (MISIR CARSISI) – ВІДМІННО (знайшли все, що шукали і дощ не завада)


Як ми змогли переконатися, Єгипетський базар плавно перетікає в ГРАНД БАЗАР (CAPALI CARASI) – він же Критий базар, він же Критий ринок він же Капали-чарші – це один з найбільших критих ринків у світі, що розташований у Старій частині Стамбула і займає площу, понад 30 тисяч квадратних метрів і на 66 вулицях базару розташовано понад 4 тисячі магазинів.

На Гранд Базар сходити теж варто, як помилуватися інтер'єром, так і перед центральним входом в обмінних пунктах завжди вищий курс валюти, ніж у центрі міста.

Куди можемо порадити сходити ввечері по прильоту – так це Галатська вежа (Galata Kulesi) – розташована в європейській частині Стамбула на високому пагорбі району Галата. Її видно майже з усіх точок центральної частини міста. Висота вежі 67 метрів, діаметр - 9 метрів, висота над рівнем моря - 140 метрів. Вежа є одним із символів міста.

Чому рекомендуємо сходити увечері – немає черги. Скільки разів були в Стамбулі, стільки разів не потрапили через великі черги. Наразі черги немає взагалі.

Дістати з центру міста можна пішки, через Галатський міст – хвилин 20-25, а можна на трамвайчику Т1 хвилин за 5.

Взагалі, якщо розібратися зі схемою транспорту в Стамбулі (не без допомоги Google), то можна заощадити багато часу і сил, але ми вирішили, що рух - це життя. Щоденний норматив 20 000 кроків, навіть краще написати словами – двадцять і більше тисяч кроків на день!

Вхід на Галатську вежу, здається, коштує 40 лір. На вході обов'язково спитають про HES Code, інакше не пустять. Підйом вгору на ліфті, вниз спуск красиві сходи.

Вигляд на місто, яке відкривається на оглядовому майданчику, просто приголомшливий. Немає навіть незрівнянний. Немає навіть незрівнянно незрівнянний. Ми одночасно пошкодували, що раніше сюди не потрапили і так само раділи, що тепер спромоглися.

Іти не хотілося – не могли надихатися. Рекомендуємо всім.

Нижче, на другому поверсі Башти розташований магазин із сувенірами.

ЗАГАЛЬНА ОЦІНКА Галатська вежа (Galata Kulesi) – ВІДМІННО (майже досконалість)

Підніматися від мосту в бік Башти можна на фунікулері (Tunell). Вартість 2.5 ліри, оплата тієї ж Істамбул картою (IstanbulKart). Потрібно перейти через вулицю ліворуч по ходу руху трамвая і буде фунікулер (Tunell).

Але навіщо поспішати, адже праворуч відразу після закінчення мосту є незвичайне кафе Muhallebicisi.


Авторитетно заявляємо, що тут найсмачніша місцева кава та найсвіжіші кондитерські вироби на будь-який смак. Рекомендуємо всім.

Ціна кави – 9 лір.

Оцінка кав'ярні MURAT Muhallebicisi: ВІДМІННО (ПРЕКРАСНО).

І тут на нас чекав сюрприз!

Вулиця Істікляль – це одна з найпопулярніших пішохідних вулиць у Стамбулі, розташована в районі Бейоглу. Вулиця бере свій початок на площі Таксім і йде до затоки Золотий Ріг приблизно трохи більше кілометра. Вулиця Істікляль має форму бумеранга, у точці вигину якого розташована площа Галатасарай з Галатасарайським ліцеєм.

Однак у ті дні, що були ми в Туреччині, діяла комендантська година і на вулиці об 11 годині вечора, на якій раніше в цей же час доби ми бачили юрби людей, були ми самі.

Нічого не працювало!

Тому розгубивши останні сили вирішили повернутися до Готелю.

Рекомендуємо замовляти таксі Uber – ціни будуть практично домашні.

Наприклад, з вулиці Істікляль назад у Готель у район Султанахмет (Sultanahmet) ми заплатили 90 лір.

І, наприклад, від готелю до Акваріума (Florya Caddesi) ми теж заплатили 90 лір.

На вулицю Істікляль вирішили повернутися вдень.

Вдень все було добре – на кожній вітрині розвішано оголошення про знижки до 50%. Барахла море, але можна знайти щось якісне. Турецькі бренди типу ADL не дуже дорого і стильно. Скрізь приймають карти.

Висновок – сходити можна, правда, хто за чим приїхав до Туреччини.

Тому наступного дня ми вирішили відпочити духовно і поїхати в Акваріум (Florya Caddesi).

Виявилося, що цих акваріумів у Стамбулі два. Ми так і не розібралися з назвами – головне, що потрібне в районі аеропорту.

Вхід коштує близько 130 лір.

Спочатку вам може здатися, що вас обдурили і, пройшовши через 3 павільйони, вас почнуть мучити сумніви, за що ви заплатили стільки грошей.

Але це оманливе сприйняття – акваріум дуже великий. Кожен крок екскурсії поділяють невеликі павільйони, яким нема числа.

У результаті, ви потрапите на нижній рівень, під великим басейном і якщо пощастить, то при вас годуватимуть риб, і вони зберуться навпроти вас за склом.


Є багато представників морської фауни, до яких ми ставимося з симпатією, але цього разу скати завоювали наші серця.

По-перше, вони носилися за склом, начебто спеціально для фотосесії, а коли їх почали годувати з рук і вони влаштували справжній народний ансамбль танцю і, підозрюємо, пісні, то ми просто закохалися в них.

Тому, скат – це річ! Приблизно, як єнот, але скат смішніший.

Тут, в Акваріумі можна не поспішати – нам пощастило: мало туристів.

На переході між павільйонами є оглядовий майданчик на місто, до речі, тут усі курять: і туристи, і аквалангісти, що годують риб.

Експозиція закінчується величезним павільйоном: джунглі із зеленню до стелі, і ви виходите у величезний торговий центр.

Тут немає копій брендів – представлені лише елітні товари. Ціни стандартні, такі ж високі, як і якість товарів.

ЗАГАЛЬНА ОЦІНКА АКВАРІУМУ (Florya Caddesi): ВІДМІННО (якщо особливо потрапити на час годування риб)

Повернувшись назад в Готель на таксі на нас чекав сюрприз - землетрус.

19 червня 2021 року (у суботу) у Стамбулі зафіксували землетрус магнітудою 3.9 бали.

Землетрус стався близько 15:00 за місцевим часом у районі Картал. Вогнище залягало на глибині 7.06 км.

Рухувань та постраждалих після землетрусу немає.

Такого сюрпризу напередодні День народження ніхто не очікував.

Посидівши на вулиці близько години і обдзвонивши всіх рідних, повідомивши їм, що з нами все добре, рушили далі в дорогу (а то через пересування на таксі до нашого денного нормативу 20 тисяч кроків було ще далеко).

Палац Долмабахче (Dolmabahç e - «насипний сад») – це палац османських султанів на європейській стороні Босфору в Стамбулі на межі районів Бешикташ та Кабаташ.

Добиратися дуже легко: з центру міста той самий трамвай Т1 до кінцевої зупинки Бешикташ (Besictas), потім 5 хвилин пішки і ось він – палац!

Про сам Палац багато сказано, зокрема, що всередині не можна фотографувати. На вході ви можете взяти безкоштовно аудіо гіда, залишивши у заставу свій паспорт.

Ціни відрізняються від тих місць, які ви хочете відвідати у Палаці, наприклад, гарем.

Ми взяли стандартну екскурсію без гіда та гарему – лише сам Палац.


Думки від екскурсії розділилися. Хтось побачив красу архітектури та вкладені при будівництві 14 тонн золота та 70 тонн срібла, а хтось не міг зрозуміти, чому цей Палац вважається красивішим за Топкапи (Topkapi Sarayi Muzesi).

Зрештою, загальна думка – сходити варто.

ЗАГАЛЬНА ОЦІНКА Палацу Долмабахче (Dolmabahç e) – ВІДМІННО

Куди ще рекомендуємо сходити:

Мечеть Сулейманія (Sü leymaniye Camii) – друга за значенням і перша за розмірами мечеть Стамбула (перша за значенням – мечеть Султана Ахмета), вміщує понад 500. Мечеть розташована в старій частині міста, в районі Вефа.

У дворі мечеті знаходиться цвинтар, тут у двох сусідніх мавзолеях спочиває сам Сулейман і його улюблена дружина Хюррем (Роксолана) з їхньою дочкою Михрімах.

ЗАГАЛЬНА ОЦІНКА Мечеті Сулеймання (Sü leymaniye Camii) – ВІДМІННО (особливо поціновувачам телевізійного серіалу «Чудовий вік»).

СОБОР СВЯТОЇ СОФІЇ – ПРЕМУДРОСТІ БОЖЕЙ, СВЯТА СОФІЯ КОНСТАНТИНОПОЛЬСЬКА, АЙЯ-СОФІЯ.

У минулому патріарший православний собор, згодом – мечеть, потім – музей, нині – мечеть, всесвітньо відома пам'ятка візантійського зодчества, символ «золотого віку» Візантії. Донедавна – це Музей Айя-Софія (Ayasofya Mzesi). Офіційна назва на сьогодні - Велика мечеть Айя-Софія (Ayasofya-i Kebir Camii).

Що хочеться розповісти про свої враження – зараз безкоштовний вхід. Але трудівникам, які вирішили вклонитися святині і що прибувають зараз у статусі туриста, відповідно, одягненим не формою, доведеться купити балахони від темечка до п'ят за 20 лір і лише тоді пустять усередину.

Дивно, що не видають на вході балахони безкоштовно, які можна повернути, а пропонують їх купити, може, на пам'ять, залишиться як сувенір?

Пишність собору вражає.

Зараз розділ розділено на 2 частини: одна для чоловіків, інша для жінок. При цьому всі туристи йдуть до загальної зали, не поділяючись за гендерним принципом на «м» і «ж».

Підлога застелена килимом, так що тепер під головним світильником собору на підлозі не побачити, як з кольорового мармуру вирізані кола - місце коронації Імператорів Візантії і ще це місце називається "Пуп Миру" або "Омфалос".

Центральні ікони-мозаїки завішані полотном, решта фресок залишилася на місці.

Не пускають на балкон.


Так само ліворуч від центрального входу собору не можна підійти до колони, про яку кажуть, що випадковий дотик до неї вилікував імператора Юстиніана від безперервного головного болю. Вважається, що якщо притулитися чолом до каменю, задумати бажання, вставити палець в отвір і повернути його погодинної стрілки, то задумане неодмінно здійсниться. Але зараз ця колона відділена невисоким парканом.

САМОСТІЙНІ ПРОГУЛКИ

Насамперед радимо пройтися парком Гюльхане (Gü lhane Parki) – незабутні враження. Все дуже акуратно оформлено. Відпочиньте, як то кажуть, і тілом, і душею.

Причому, гуляючи центром міста ви постійно знаходитимете нові місця, провулки, скверики, в яких ви раніше не були і які будуть радувати вас своїм виглядом і подарують позитивні емоції на багато років вперед.

Наприклад, цього разу ми ще раз милувалися Обеліском Феодосія (Єгипетським обеліском) (Dikilita) – давньоєгипетським обеліском фараона Тутмоса III (XVIII династія), споруджений на розділовому бар'єрі константинопольського іподрому (сьогодні Meydan або Sultanahmet Meydan), який був споруджений імператором Римської імперії Феодосієм Великим у 390 році н. е. - це один з найкраще зберігся з привезених в Константинополь обелісків і єдиний з привезених безпосередньо з Єгипту, другий обеліск, що зберігся, з єгипетського порфіру, сильно пошкоджений, знаходиться у дворі Стамбульського археологічного музею, а також Колонною Костянтина ( emberlita Stunu, що означає "переперезана колона") - римською тріумфальною колоною, яка розташована на площі Чемберліташ і була встановлена ​ ​ в 328 році на форумі Костянтина і урочисто відкрита в день заснування Константинополя в 330 році.

Любителям гастрономічних насолод рекомендуємо сходити в забігайлівку Balik evi fish house відразу напроти центрального входу в Гранд Базар (Капали-чарші) у бік Босфору.

Тут завжди найсвіжіша риба та злі язики кажуть, що саме сюди вдаються офіціанти з дорожчих ресторанів, коли в них замовляють «Balik Ekmek» (місцева назва бутерброду з рибою).

Повернення додому завжди настає передбачувано несподівано.

Ми були досконалого не готові, хоча після прильоту додому сум розставання зі Стамбулом згладжували очікування рідних та друзів отримати сувеніри та щиро порадіти з нами від незабутніх вражень від цієї поїздки, включаючи втрату паспорта, зливи та землетрус.

Звичайно, у Стамбулі добре, а будинки в Одесі – взагалі кльово!


ЗАГАЛЬНА ОЦІНКА ВІДПОЧИНКУ – НАПРЯМУ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ОЦІНОК ВІДГУКУ!

Перекладено автоматично з російської. Переглянути оригінал
Щоб додати або видалити фотографії в розповіді, перейдіть до альбом цієї розповіді
Схожі розповіді
Коментарі (16) залишити коментар
Показати інші коментарі …
аватар