Наші подорожі

26 Січня 2021 Час поїздки: з 25 Січня 2021 до 26 Січня 2021
Репутація: +6554½
Додати до друзів
Написати листа


Я дуже люблю мріяти, і як же чудово, коли мрії втілюються у життя. Наприклад, одна з моїх мрій - це фраза "Та вони вже півсвіту об'їздили", яка звучить у прямому, а не переносному сенсі про нас. І я бачу, що для нас це цілком посильне завдання. Після восьми років незабутніх та фантастичних пригод ми можемо сміливо про себе говорити, що бачили третину нашої планети! За плечима 177 перельотів та сотні переїздів, 1800 відвіданих пам'яток, парків чи просто цікавих місць у 336 містах світу. На щастя, наше прагнення подорожувати не змогли зупинити ні скасування рейсів, ні закриті готелі, ні зламані автобуси, ні спалах чуми, ні вірус Зіка, ні зустрічі зі зміями, ні жорстка інфляція валют, ні коктейль Молотова, що летить у нас, ні зустріч з недоброзичливими. хлопцями,  озброєними мачете, ні крадіжки грошей. Це все тільки додає дорогоцінні камінці пригод у наші безцінні спогади. Навіть всесвітній локдаун дозволив нам змінити підхід до наших мандрівок та провести не менш насичений на подорожі рік, ніж попередні. І так, ми справді дуже вдячні цьому світу, що через сотні тисяч кілометрів зараз сидимо цілі та здорові. А як круто, що в епоху інтернету легко ділитися всіма моментами з іншими туристами! З одного боку таку розповідь можна розцінювати як хвастощі, але я точно знаю, що є люди, які радіють разом із нами та надихаються на пригоди!

З кожною відкритою країною ми все більше переживаємо, що дедалі менше країн, які кардинально відрізнятимуться від уже побачених. Адже ми вже глибоко залежні від емоцій, які ми відчуваємо, відкриваючи дедалі нові місця. Але поки що, як не дивно, захоплення тільки зростає. Ось, здавалося б, чим нас здивував черговий острів – Занзібар? Але ж ні, він дивував по кілька разів на день! А тепер вдумайтеся, щодня на острів прилітає більше тисячі туристів і практично всі відчуватимуть такий вау-ефект – хіба не прекрасний цей світ?

А ще ми шалено пишаємося, що можемо себе називати експертами у напрямку Азії та екзотичних островів. Це наші улюблені напрямки і, на щастя, саме вони найбільше досліджені нами. Там взагалі завжди все йде як по маслу, легко та насичено. Мені дуже подобається дивувати людей напрямками, в яких ми були і в фарбах розповідати про них, сподіваючись, що слухачі теж полетять і зможуть розділити з нами наші враження. Нехай навіть не в ті поїздки, які були заплановані на 2020 рік. Нехай скасувалась Ніцца, Монако і Рим, але ж які чудові подорожі прийшли їм на заміну. А відкриті нові місця України цього року перевершили всі очікування щодо кількості та краси. Карантин тільки розв'язав наші руки, надавши можливість віддаленої роботи. І найголовніший подарунок карантину – Занзібар, якого близько не було в планах. Я проводив цілі опитування туристам про те, як вони опинилися на цьому райському острові, в основному відповідь була одна: "Ми сюди летіти не планували, але оскільки все було закрито, вибір був очевидний".


На цьому острові ми зустріли інших таких же вічно подорожуючих людей, як і ми. Було разюче, наскільки у нас з ними збігалися думки під час подорожей. Наприклад, коли щось відбувається не за планом і можливо не найприємніший досвід, перша думка – ось це буде що розповісти після прильоту. Інші туристи навіть весілля повторно грають за час, як і ми. Отже, за Занзібар, якого і в нас не було в планах, карантину окреме спасибі. Щоправда, тепер все складніше та складніше повертатися додому, адже ти знаєш, що можна залишитись у країні та жити у форматі нескінченної подорожі. Але якщо не повертатися, то не буде подорожей до інших країн, а так не можна. Одна пара на острові нам розповіла, що опинилася на Занзібарі, оскільки проплатила тур на острів Хайнянь і цього ж дня почалася епідемія та закрили китайський острів, оператор у результаті переніс гроші за тур на користь Занзібару. Іронія тут полягає в тому, що того зимового вечора ми теж вирішили, що завтра братимемо пакет на Хайнянь, а коли я наступного дня хотів його забронювати, то з'ясував, що острів щойно закрили і просто не встиг зробити бронь і відправити гроші. Так би нас чекало ще більше пригод із листуванням щодо повернення грошей.

Загалом частина цього року у нас тільки й складалася з нескінченних листування з усіма сервісами, хто встиг у нас скасувати квитки. Це були 10 пар авіаквитків, 5 автобусів та просто непристойна кількість готелів, у тому числі проплачених та тих, за якими не можна скасувати бронювання. За підсумком повернулися всі гроші від усіх сервісів і готелів, і навіть ті готелі, у яких була не дозволена скасування також повернули гроші. Разом ми втратили 3 євро по дрібних комісіях і увійшли у великий плюс на різниці курсів на нашу користь. Що тільки підкріпило мої переконання, що за рік зі знижками квитки купувати можна продовжувати. Нехай тепер лише кордони відкриють.


Ще у нас підростає юний мандрівник, який у свої дев'ять років ставить собі за мету і, як не дивно, успішно їх досягає. Наприклад, нещодавно він тріумфував, що був у Єгипті більший за мене за кількістю разів. Ми з Дашею спочатку не повірили, тому що практично у всіх пакетних подорожах він із нами. Але потім Мишко розписав детальніше всі свої поїздки і в нас забрало дар мови. А останні його заяви, коли він їсть щось гостре на смак: "Я готовий летіти з вами до Азії! " І, зважаючи на все, дуже шкодує, що, коли йому було менше двох років, бабуся відмовила нас брати його в Гонконг і ми здали квитки на інфанта. За деякими далекомагістральними напрямками я Миші вже навіть розповів у якому саме віці він полетить туди сам. Наприклад, дуже хочу, щоб у Михайла був досвід "Work and travel", шкодую, що у мене такого досвіду не було. Пам'ятаю, як у нас в інституті повернувся одногрупник, що літав за цією програмою, на парі англійської вільно почав говорити. Я з того дня почав говорити так само впевнено та вільно, як і він. Нехай навіть неправильно, але цього вже було достатньо для подорожі та роботи. Тут впевненість взяла гору над безграмотністю. Далі ми з Дашею почали набивати практику розмовної англійської якраз у поїздках. Пам'ятаю, як колись давно ми мріяли про далекі країни, які також уже давно позаду. Причому чим яскравіше пройшла поїздка, тим свіжіші її спогади здаються.

Буквально лише вчора ми були у найскладнішій подорожі Південною Америкою, але насправді вже минуло понад 6 років! І знову мріємо туди повернутись. На жаль, повернутися до всіх місць, які хочеться, просто фізично не вистачить життя, зате є можливість хоча б по разу подивитися все і повернутися в самі-самі! До речі, за складністю Південна Америка тривалий час мала абсолютне лідерство, пізніше вона розділила перше місце з Китаєм. Якщо в Південній Америці складність полягає у мовному бар'єрі та фізичному навантаженні на організм, а також проблеми зі здоров'ям через перепади висоти, то Китай – це ізоляція від засобів зв'язку і все той же непробивний мовний бар'єр. Китай потрібно взагалі ідеально розпланувати з Києва, а потім його також ідеально повторити, адже права на помилку там не буде. А Південну Америку взагалі неможливо повністю спланувати до дрібниць, як мінімум через відсутність розкладу поїздів та автобусів. Але, з іншого боку, якщо їдеш кудись у Польщу, де максимально все легко, то вже отримуєш емоції у десятки разів менше, ніж від важкодоступної Мачу Пікчу.

Щодо нещодавно ми для себе склали список усіх місць планети, про які ми знаємо і хочемо їх побачити. Зараз, крім досягнення у вигляді третини світу, ми маємо ще одне з досягнень – відвідано половину місць із нашого списку. Причому багато з місць, що залишилися, подивитися не так вже й складно, але банально до них ще не дійшла черга. Але я впевнений, що в оновленому форматі роботи та подорожей нові місця відкриватимуться все частіше, а подорожі будуть дедалі довшими. Ми щиро бажаємо всім якнайбільше подорожувати, адже це так чудово!

Наша статистика

 • Скільки років ми в дорозі:  8 повних
 • Кількість закордонних подорожей разом:  62
 • Найбільша подорож:  місяць у Туреччині
 • Кількість перельотів:  177
 • Найпопулярніша країна:  Туреччина
 • Визначна пам'ятка, яку ми пишаємося: Мачу Пікчу
 • Найбільша кількість поїздок за рік:  12
 • Найдорожча подорож:  Південна Америка
 • Максимальна кількість перельотів за поїздку:  12

 • Найнебезпечніша поїздка:  Домініканська Республіка
 • Улюблена авіакомпанія:  Emirates
 • Найбільш екзотична подорож:  Занзібар
 • Найтришавіша поїздка:  Центральна Індія
 • Моя улюблена страва:  Іскандер Кебаб
 • Що ми вже бачили

  Карнавал, водоспад, льодовик, кратер вулкана, вир, Мачу Пікчу, Тадж Махал, піраміди, пустеля з барханами і міражами, швидкісні поїзди, політ на повітряній кулі, Каппадокія, Паммукале, статуя Христа-Викупителя, солончак, парк , бухта Халонг, святилище Фусімі Інарі, Єрусалим, колонія світлячків, річка в Заліщиках, фіорди, термальне озеро, канали Венеції, Ейфелева вежа, Саграда Прізвище, Велика Китайська стіна, гори "Аватара", Гарденс бай Бей в вежі Петронас, Бурдж Халіфа, екзотичні острови, гора Фудзі, Ніл, рисові тераси, кольорові гори, каньйони, бамбуковий ліс, чорний пляж, Мулен Руж, корали та різнокольорові рибки, замки, висячі базальтові стовпи, баобаб.

  Що у нас попереду

  Вулкан з лавою, північне сяйво, Стоунхендж, Пізанська вежа, Колізей, статуї на острові Великодня, піраміди Майя, круїз на лайнері, парк розваг Діснейленд, Гальштат, африканське сафарі, Бернінг мен, політ на вертольоті, за , Еверест, Антарктида, Арктика, гейзери, кругосвітня подорож, печера в Мексиці, Великий Бар'єрний риф, Ангкор-Ват, Петра, міст у Сан Франциско, статуя Свободи, Гранд-Каньйон, Мертве море, Плітвіцькі озера, Тибет , Форт Боярд, Ніагарський водоспад, Трансільванія, Водоспад Вікторія, Поля тюльпанів, Аномальна зона, Бермудський трикутник, Йеллоустон, Велика блакитна діра, Лохнеське озеро, Стоячі базальтові стовпи, покататися на снігоході, політ на параплан.

  Перекладено автоматично з російської. Переглянути оригінал
  Щоб додати або видалити фотографії в розповіді, перейдіть до альбом цієї розповіді