Планета Узбекистан

26 травня 2009 Час поїздки: з 04 квітня 2009 до 11 квітня 2009
Репутація: +31
Додати до друзів
Написати листа

Ми відкрили для себе, покриті віковим пилом, стародавні двері, за якими прекрасний казковий Схід, і хотіли б викласти кілька сухих фактів, про які мають розбитися дев'ятиметрові хвилі стереотипів про цю дивовижну країну під назвою Узбекистан, які так лякають сучасних мандрівників.

Безпека. Узбекистан – абсолютно безпечна країна. Крім звичаїв гостинності, про ваш спокій дбає величезна армія охоронців громадського порядку - в аеропорту, на скверах і площах, на вокзалах і перехрестях доріг вас зустрічають і проводять дбайливі погляди людей у ​ ​ формі. Для громадян Узбекистану така увага може здатися зайвою, а нам гостям, які опинилися тут за тисячі кілометрів від рідного дому, така опіка лише заспокоює та розслаблює.


За такої кількості міліції за весь час поїздки документи не перевіряли жодного разу, підходили багато разів, але все зводилося до побажань "хорошого шляху". Особисто я давно відвик такої поведінки з боку міліції. Крім суворої ввічливості, з ними завжди можна порозумітися і за символічну плату потрапити в такі місця, куди простим смертним шлях закритий.

Міста. Ташкент - велике, зелене і дуже чисте місто, його безперервно поливають, підмітають, будують і озеленяють. Самарканд може розділити це захоплення, Бухара - трохи пильний через близькість до вогняного дихання пустелі, але також дуже доглянуте і затишне місто.

Транспорт. Запевняю, якщо у вас співдружність із 3-4 осіб, транспортні витрати ви навіть не помітите. Таксі по місту коштує приблизно 1-2 долари, повноцінна автоекскурсія нічними проспектами та бульварами доларів 5-6.

Гуманність цін можна віднести і до міжміських переїздів - машина з Самарканда в Ташкент стоїть прибл. 40 доларів, 4 години на Daewoo-Nexia порівняно непоганою трасою. Можна також скористатися фірмовою електричкою Ташкент-Самарканд, вартість люкс-купе в якій – близько 12 доларів з особи, дуже зручно та комфортно (кондиціонери, харчування, напої, ТБ). З Ташкента виїжджає вранці, ближче до полудня вже у Самарканді. Незамінний варіант у літню спеку.

Алкоголь. У магазинах і супермаркетах порівняно великий вибір вин, пива, горілки. І, на мою думку, навіть ніхто не покарає, якщо питимеш прямо на вулиці. Але факт, що так ніхто не робить, за весь час, ніде не бачили тих, хто п'є (за винятком кафе та ресторанів), а тим більше п'яних. Почасти від цього, на вулицях увечері та вночі так спокійно. Традиції...

Валюта. Міняти російські рублі у банку проблемно.

У мене з собою були також євро, теж здавалося б, ходова світова валюта, так я зміг поміняти її насилу тільки в одному місці. Візьміть у дорогу долари США. Зверніть увагу, щоб купюри були в хорошому стані (тут не приймають потерті і навіть злегка надірвані купюри) і краще, якщо це будуть 10-ти, 20-ти або 50-ти доларові купюри. По-перше, у місцевих грошах 100 доларів це може бути цілий мішок сумів, а по-друге, якщо виникне неприємна ситуація, буде не так шкода.


Готелі. Оселитися можна в помпезних радянських хмарочосах або ультрасучасних будинках зі скла та бетону, але ми завжди вибирали невеликі приватні готелі. Проживання на двох зі сніданком коштує близько 35-45 доларів, що зізнатися для Узбекистану гроші дуже великі.

Але за ці гроші ви поринаєте в атмосферу, наприклад, середньовічної Бухари (старий байський будинок, відреставрований, з усіма зручностями, але не втратив східного колориту) або самаркандського караван-сараю. Умови розміщення дуже добрі, у двох із чотирьох готелів був басейн, що у сонячний день – приємне доповнення.

Завершаю свій звіт, можливо мої спогади озвучені в кирилиці подвигнуть кого-небудь на поїздку в Узбекистан, буду дуже радий.

Моя думка, що до поїздки в Середню Азію треба дозріти (в хорошому сенсі), відчути потяг до зовсім іншого світу, коріння якого сягає глибокої давнини. Регіон, у своєму розвитку проходив безліч історичних етапів, де були найбільші злети (мистецтва, науки, культури, архітектури) і страшні падіння з руйнуванням і майже повним забуттям.

Але щоразу Схід розквітав з новою силою і щоразу в Самарканд і Бухару приходила прозора весна з холодними струмками, ароматами квітів та співом птахів.

Незважаючи на вічні торговельні та культурні зв'язки з іншими країнами, Узбекистан не втратив своєї виняткової оригінальності, для європейців (до яких належить і більшість росіян) тут усюди здивування та захоплення, від оригінальних архітектурних форм до природи, де сусідять пустелі та яскраві сади.

Не намагайтеся шукати маршрути на комфортабельних автобусах із "широкою" екскурсійною програмою, повірте, це лише тьмяна обкладинка того світу, який може відкритися вам насправді. Східний базар, ранні прогулянки сонним старим містом, гарячий чай під величезними південними зірками, відома гостинність, а декораціями всьому цьому служать стрункі мінарети і віковий пил на брукованих вулицях.

Перекладено автоматично з російської. Переглянути оригінал
Щоб додати або видалити фотографії в розповіді, перейдіть до альбом цієї розповіді
Шохи Зинда
Регистан
Коментарі (9) залишити коментар
Показати інші коментарі …
аватар