Узбекистан-плавний тур

01 вересня 2011 Час поїздки: з 25 серпня 2011 до 30 серпня 2011
Репутація: +101½
Додати до друзів
Написати листа

Узбекистан – плавний тур.

Якщо ви не пробували узбецький плов в Узбекистані - ви даремно прожили життя, а якщо ви пробували лише один вид з 10-15 різновидів цього шедевру, то ви знаєте про їжу не все.


Ті плави, які ви їли за межами Узбекистану – навіть якщо їх приготував кухар узбек, у рахунок не йдуть. Плов треба їсти на його батьківщині, сидячи над струмком, що дзюрчить, під покровом урючин або айви і відтіняти смак цього шедевра контрастними пахощами найкращих у світі фруктів. Запивати все це пишноту потрібно чорним або зеленим чаєм завареним з дотриманням всіх місцевих традицій і розливається в піали не більше ніж по половині - що б він не встигав охолонути і гостинні господарі уважно стежитимуть - чи не настав час налити гостю наступні два-три ковтки цього пахучого напою завареного на джерельній воді. При цьому очі смакуючого повинні радувати мінарети і куполи стародавніх пам'ятників, а слух насолоджувати стукання перепілки в клітці і мудра бесіда. Тільки тоді ви відчуваєте повільне шарудіння часу, що минає, і неспішний крок людського життя, що прямує від наївності до мудрості.

А скільки видів плову доведеться вам спробувати - ташкентський, весільний з родзинками, самаркандський, де морква готується по особливому і подається окремо, плов з перепілками, бухарський - рецепт якого залишився від еміра бухарського, плов в який в кінці приготування кладеться айва і нудьгуючи на пару наповнює дивним запахом весь сад і, не хочеться відкривати всі секрети, ще три рази по три різні плови.

А якими винами супроводжуватиметься ваша вечеря – з узбецького винограду, які не раз займали призові місця на міжнародних конкурсах, а солодкі вина, за відгуками знавців, дадуть фору багатьом французьким та німецьким винам. Але не кожна турфірма здатна досить тонко підійти до плавного туру.

Перекладено автоматично з російської. Переглянути оригінал
Щоб додати або видалити фотографії в розповіді, перейдіть до альбом цієї розповіді
Коментарі (2) залишити коментар
Показати інші коментарі …
аватар