Паломництво на схід

10 листопада 2017 Час поїздки: з 22 березня 2014 до 21 квітня 2014
Репутація: +79½
Додати до друзів
Написати листа

Тут на давній землі,

Сни кольорові мені сняться.

Як у синього порога 

Величать мене суворо.

Ось з Небес пролунав голос.

Усі відкрилися таємниці враз.

І над мирною землею

Промінь я бачу над собою.

Красою наповнений він

Надягає світлом будинок.

І розносяться над світом

Звуки стрункі в ефірі.

Радість у серці та спокій

Промінь кличе мене Додому.

Там біля синього порога 

Відкриваю Книгу Бога.

Рядки ллються перед очима

Обмиваючи всю сльозами.

І горить огонь священний.

Над Кораном похилий

Бачу образ поряд я.

Тут мешкає моя сім'я.

Крізь століття перегортаю.

Книгу життя я верстаю.

Про колишні справи великі,

І про ханів луноликих.

Про події тих днів

Чую оповідь душі моєї.

Середня Азія Самарканд. Цитадель Великого хана Аміра Темура Тамерлана

Ця моя мрія народилася з дитячих снів з караванами верблюдів, що блукають пустелею, із захоплення історією династії Тимуридів і великого полководця Тамерлана,


з вивчення маршруту Великого Шовкового Шляху, ключовим пунктом якого було місто в Середній Азії Самарканд, а початок свого Шовкового Шляху брав у Феодосії(Каффі) Крим

Саме звідси, з Феодосії колись йшли каравани верблюдів на Китай чи Індію, через Фергану, Самарканд, Бухару, саме звідси я почала свої пошуки можливостей побувати в дивовижному, стародавньому місті, повному загадкових історій, величних будівель та різноманітності національного б. І ось мрія стала дійсністю.

Мені було мало 7денлгл туру, хотілося пожити там довше, поринути в атмосферу мусульманської країни, поспілкуватися з її жителями, відчути енергетику цих місць, влитися в побут і культуру цього народу і така можливість з'явилася завдяки знайомству з прекрасною людиною, яка відчинила двері у східний світ і показав зсередини всю його красу і незабутню яскравість.

Переліт був 4години і я приземлилася в Ташкенті(Квитки були на рейс з пересадкою). Тут мене чекав сюрприз, Потрібно їхати в інший аеропорт місцевого призначення о третій годині ночі для пересадки на інший літак до Самарканда, а я думала, що летіти звідси доведеться. Допомогли працівники аеропорту, які на службовій машині їхали на зміну, взялися підвезти мене до місця посадки в ін. аеропорту, навіть відмовившись від оплати. А рано вранці мене зустрічали в Самарканді.

Перебувати в країні можна 90 днів без візи, але обов'язкова реєстрація в триденний термін(це суворо)

І ось я тут, у самому серці Узбекистану, у столиці Тамарлана-Самарканде.

Кожен будинок вражає своєю грандіозністю та величиною. Амір Темур увічнив своє місто у пам'яті народу і шануємо тут повсюдно. Дуже багато пам'яток Самарканда занесено до списків спадщини ЮНЕСКО. У місті велика кількість фонтанів, зелені, прекрасних місць відпочинку, і туристів з усього світу.

Тому після всієї пишності мені згадалася Феодосія, Крим з його природою і захотілося за місто на природу. У Самарканді теж є гори Туди можна доїхати на таксі(це недорого)


Я не перераховуватиму всіх побачених чудових місць, вони вражають погляд своєю красою, величністю. І варто їх все відвідати і площу Регістан, і Мавзолей Гур Емір і Мечеть Бібі Ханим, а якщо вам із галасливого міста знову захочеться на природу, поїдьте на руїни стародавнього міста Афросіаб.

Тут ви ще глибше зможете зануритися в століття, історію, побродіть по руїнах, доторкнетесь до стін фортеці, почуєте шум вітру на пагорбах і можливо відкриєте для себе дивовижний схід, так само, як і я.

От живих верблюдів я тут не зустріла, ця зустріч відбулася пізніше у Бухарі, зате посиділа на зображеному у пам'ятникі

Відчувши, що мої дитячі сни оживають і стають дійсністю.

Ще розповім про східні базари, це щось. Від такої великої кількості солодощів, випічки, овочів, фруктів розбігаються очі і хочеться все спробувати (ціни доступні, продавці привітні, недаремно в Узбекистані люблять прислів'я Гість у домі, радість у домі. )

Бухара

До нових зустрічей.

Перекладено автоматично з російської. Переглянути оригінал
Щоб додати або видалити фотографії в розповіді, перейдіть до альбом цієї розповіді
Бухара
Бухара
Памятник Ходже Насреддину
Коментарі (12) залишити коментар
Показати інші коментарі …
аватар